Salmon Range (DNA łososia tęczowego) – klucz do odmłodzenia skóry


SPN-5 oraz SPN-6 to nowe preparaty służące do regeneracji tkanek, które zaprezentowano podczas spotkania inauguracyjnego innowacyjnego produktu marki SRS – Salmon Range. Dermatic.pl zorganizował dla zabiegowców konferencję w Poznaniu.

O innowacyjnej technologii mówiła najpierw Adrine Ong, dyrektor operacyjny marki SRS.

Branża rozwija się błyskawicznie, a klienci są coraz lepiej wyedukowani. Wszyscy chcą wiedzieć jak spowolnić procesy starzenia, jak wyglądać młodziej, i jak obniżyć koszty, a wszystko to nieinwazyjnie i zachowując minimalny czas regeneracji.

A więc największym wyzwaniem jest nieustanne szukanie innowacyjnych rozwiązań i skrojonych na miarę składników, które umożliwiają uzyskanie rezultatów szybko i nieinwazyjnie. Dobra wiadomość jeśli chodzi o SRS – mamy 15 lat doświadczeń w terapii przezskórnej, więc od zawsze skupiamy się na nieinwazyjnych zabiegach. Wraz z lekarzami i współpracownikami w branży zajmujemy się określeniem skutecznych składników, które z kolei umożliwiają opracowanie właściwych rozwiązań dla konkretnych problemów i zaoferowanie naszym pacjentom tego, na co zasługują – mówiła dyrektor Adrine Ong.

 – W 2019 roku wprowadziliśmy naszą nową, innowacyjną technologię o nazwie Salmon Range, a konkretnie preparaty SPN-5 i SPN-6. Regenerują tkanki i pomagają pacjentom z niedoskonałościami skóry; leczą ją i jednocześnie działają odmładzająco, a rezultaty utrzymują się przez długi czas – informuje dyrektor SRS.

 Unikatowym składnikiem nowych preparatów jest superpolimer PDRN – polidezoksyrybonukleotyd. To ekstrakt DNA pozyskiwany z mlecza pstrąga tęczowego, poprzez sterylizację i zastosowanie technologii in vitro – w 95% zgodny z ludzkim DNA.

PDRN to polimer z nadstrukturą złożony z różnych nukleotydów umożliwia znacznie szybszą regenerację tkanek. Zastosowany na uszkodzoną tkankę skóry tworzy ,,szlak ratunkowy” umożliwiający tworzenie DNA, tym samym reaktywując normalny wzrost i namnażanie komórek.

Już samo to jest absolutnie innowacyjne i wyróżnia nas na rynku. Co więcej skuteczność tego składnika przekłada się też na natychmiastowe rezultaty – rekomenduje  Adrine Ong. – Oprócz tego testujemy jeszcze kilka skutecznych składników. Mam nadzieję, że podczas kongresu IMCAS w przyszłym roku będziemy mogli powiedzieć coś więcej na ten temat – zapowiedziała przedstawicielka marki SRS.

Korzyści, jakie przynosi, to regeneracja tkanek, działanie przeciwzapalne, przyspieszenie tempa wzrostu fibroblastów, czy też rozjaśnienie cery.

W skład SPN-5 wchodzi: 1% DNA pstrąga tęczowego (PDRN), 1% glutation, 2% hialuronian sodu, 0,05% acetylo-heksapeptyd-8, 0,05% palmitoilo-pentapeptyd-4. Według wskazań stosuje się go do regeneracji tkanek, leczenia ran, wspomagania gojenia ran po zabiegach, czy redukcji drobnych zmarszczek oraz bruzd.

SPN-6 to SPN-5 + collagen booster. Składa się w głównej mierze z 30,5% polikaprolaktonu i 0,5% hialuronianu sodu.  PCL, czyli polikaprolakton to polimer używany w długo utrzymujących się wypełniaczach skórnych. Wypełniacz kolagenowy (collagen booster) podczas przenikania do warstwy skóry właściwej stymuluje neokolagenezę na poziomie fibroblastów skóry, poprawia i wygładza drobne zmarszczki dzięki produkcji kolagenu. Zdaniem producenta jest odpowiedni do podawania w warstwie skóry właściwej – bez grudek i bez rozmasowywania.

Natomiast o praktycznych zastosowaniach preparatów SPN-5 i SPN-6 oraz ich szybkich efektach słuchacze dowiadywali się z prezentacji dr Hany Abi Ghosn – światowej sławy specjalisty w tej dziedzinie, właściciela kliniki w Londynie.

Linia Salmon Range jest innowacyjna i interesująca. Kiedy po raz pierwszy o niej usłyszałem, byłem nastawiony sceptycznie, ale kiedy faktycznie ją wypróbowałem podczas zabiegów i zobaczyłem jak szybko można osiągnąć rezultaty i jak komfortowe są zabiegi dla pacjentów, szybko się do niej przekonałem – wyznaje dr Hany Abi Ghosn.

Zawsze wybieram technologię Salmon Range, jeśli celem jest odmłodzenie skóry. Technologia ta umożliwia również leczenie wielu różnych rodzajów blizn. Również u pacjentów z rozstępami udaje się osiągnąć świetne rezultaty, także wtedy, gdy inne technologie – znaczne kosztowniejsze niż Salmon Ranage – zawodzą – ocenia ekspert. – Zauważyłem, że mówiąc o tej linii ożywiam się, co oznacza, że faktycznie widzę rezultaty, a pacjenci są zawsze zadowoleni.

 Blizny pooperacyjne, blizny potrądzikowe, stare blizny i rozstępy, poprawa struktury skóry twarzy – to niepożądane zmiany, w których niwelowaniu bardzo skutecznie pomagają specyfiki przedstawionej technologii i ich unikatowe składniki.

Spotkanie zakończył praktyczny pokaz wybranych zabiegów z zastosowaniem prezentowanych preparatów SRS oraz przy użyciu MesoRollera, wykonany przez dr Hany Abi Ghosn. Wywiad z nim na temat stosowanych przez niego zabiegów, metod i technik będzie można przeczytać w następnym numerze magazynu Aesthetic Business datowanym na listopad-grudzień 2019 r.

Zapraszamy do lektury tego, aktualnie wydanego nr 5, jak i poprzednich wydań 2-miesięcznika. Prenumeratę czasopisma zamówisz TUTAJ.

Fotorelacja z konferencji:

 

 

 

Barbara Kwiecińska-Kielczyk