Młoda szyja i podbródek


Skóra szyi i dekoltu odzwierciedla wiek kobiety. Jednak wiele z nich większą uwagą przywiązuje do pielęgnacji twarzy, zapominając o tym, że wrażliwa i cienka skóra szyi wymaga również szczególnej troski.

Najczęstszymi problemami, z którymi zmagają się kobiety w obrębie tej partii ciała, są poziome bruzdy na szyi, tzw. naszyjnik Wenus, zwiotczenie skóry w okolicach szyi, utrata jędrności i sprężystości czy nadmiar miejscowej tkanki tłuszczowej w obrębie szyi, tzw. drugi podbródek.

Na szczęście, nie trzeba biernie poddawać się procesowi starzenia się szyi. W wielu gabinetach przeprowadza się zabiegi ujędrniające szyję z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod rewitalizacji skóry stosowanych powszechnie w dermatologii i w branży estetycznej.

Skóra szyi ma bardzo mało gruczołów łojowych. Jest cieńsza, delikatniejsza, ma również mniej elastyny i kolagenu, dlatego proces starzenia się tej okolicy przebiega w dużo szybszym tempie w porównaniu ze skórą twarzy.

Z powodu braku warstwy ochronnej skóra na szyi szybko się odwadnia i wiotczeje, w wyniku czego wcześnie pojawiają się na niej widoczne zmarszczki i bruzdy. Pacjentki nie są w stanie ustrzec się przed starzeniem się, ponieważ jest to proces naturalny.

To, jaką mamy skórę na szyi, w dużej mierze zawdzięczamy m.in. genom. Podobnie jak różnimy się budową ciała, tak inaczej wyglądają też nasze szyje. Jedna kobieta będzie mieć naturalnie gładką skórę szyi, druga natomiast będzie miała tendencję do jej wiotczenia. Kolejnym czynnikiem wpływającym na proces starzenia się szyi jest postawa ciała, jaką naturalnie przyjmujemy.

Mocne zginanie szyi, czytanie w łóżku, częste schylanie lub opuszczanie głowy przyczynia się do tworzenia i pogłębiania zmarszczek. Na stan skóry szyi duży wpływ ma również promieniowanie ultrafioletowe. Nadmierna ekspozycja tej części ciała na promienie słoneczne bez odpowiedniego zabezpieczenia przyczynia się do powstawania zmarszczek na szyi, sprzyja wiotkości skóry oraz powstawaniu zmian barwnikowych i naczyniowych.

Skórze szyi nie sprzyjają również klimatyzacja, palenie papierosów, gwałtowne chudnięcie, brak odpowiedniej pielęgnacji. Często bowiem zapomina się o tym, że skóra na szyi wymaga tak samo dużej uwagi jak skóra na twarzy, którą zazwyczaj traktujemy z większą troską.

Skóra szyi starzeje się na różne sposoby. Z tego też powodu można zaobserwować różne rodzaje defektów w tym obszarze.

Oto najczęstsze z nich:

 1. Naszyjnik Wenus – poziome zmarszczki na szyi

Poziome bruzdy na szyi powszechnie nazywane naszyjnikiem Wenus, to nieestetycznie wyglądające załamania, które związane są nie tylko z wiekiem czy skłonnościami genetycznymi, ale również utrzymywaniem nieprawidłowej postawy ciała, garbieniem się, nieprawidłowym ułożeniem głowy podczas snu, czytaniem ze spuszczoną głową czy nawet podpieraniem się ręką o brodę czy szyję.

Zwykle zauważamy je dopiero wtedy, kiedy wyraźnie odcinają się od szyi, a kremy stosowane do codziennej pielęgnacji niewiele na tym etapie mogą już zdziałać.

 1. Skóra indyka – wiotka skóra szyi

Są to zmarszczki na szyi, które są wynikiem gwałtownej utraty wagi. Po 40-tym roku życia skóra szyi zaczyna samoistnie tyć. Z kolei kiedy w szybkim tempie chudniemy, pozostały nadmiar opada, tworząc tzw. skórę indyka.

Bolączką wielu kobiet po upływie 40 – stu lat życia jest zatem albo nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy szyi albo wręcz przeciwnie zwiotczenie skóry w tym obszarze. Wiotka skóra szyi nie jest problemem, na który nie ma ratunku. Współczesne zabiegi estetyczne oferują wiele skutecznych metod, które pozwalają na wymodelowanie i ujędrnienie szyi.

 1. Podwójny podbródek – nadmiar tłuszczu w okolicy szyi

Podwójny podbródek powoduje optyczne zatarcie się granicy pomiędzy szyją a twarzą. Dodaje nie tylko lat, ale i kilogramów. Na tę przypadłość cierpią nie tylko osoby z otyłością, ale również młode i szczupłe.

Często taki miejscowy nadmiar tłuszczu nie jest możliwy do usunięcia za pomocą diety czy ćwiczeń. Wówczas z pomocą przychodzi branża estetyczna. Warto sięgnąć po efektywniejsze metody odmładzania szyi, jakimi są zabiegi regeneracyjne skórę szyi.

Zabiegów na okolice szyi jest dużo, zaczynając od peelingów medycznych, poprzez mezoterapię i wypełniacze, a kończąc na zabiegach z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych lub radiowych.

Wybór odpowiedniej metody zależy od stopnia zaawansowania problemu. Najlepsze efekty przynosi jednak łączenie kilku zabiegów kosmetycznych. Połączenie kilku bezpiecznych i bezinwazyjnych metod daje dużo większe spektrum możliwości zabiegowych.

Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom możliwe jest wyraźne odmłodzenie, ujędrnienie, rewitalizacja oraz redukcja zmarszczek problematycznej partii ciała, jaką jest szyja.

Zabiegi estetyczne w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej cechuje bezinwazyjność. Oznacza to, że są one praktycznie bezbolesne i nie wyłączają pacjenta z codziennej aktywności. Część zabiegów przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym po to, aby zapewnić pacjentom maksymalny komfort.

Zabiegi nigdy nie zastępują odpowiedniej pielęgnacji, a jedynie ją uzupełniają. Zaniedbując codzienną pielęgnację, efekty zabiegów będą nie tylko mniej widoczne, ale i mniej trwałe. Z tego też względu bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków dostosowanych do potrzeb naszej skóry.

Aby podtrzymać efekty zabiegu, dobrze jest unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz zrezygnować z używek. Z reguły efekty zabiegów ujędrniających skórę szyi utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy. Zabiegi na szyję to cały arsenał środków do wygładzania, ujędrniania i poprawienia jakości skóry.

Oto kilka przykładowych zabiegów niechirurgicznego odmładzania szyi:

 1. Mezoterapia kolagenowa Linerase skóry szyi

Linerase to silny i biokompatybilny stymulator kolagenu. W naturalny sposób pobudza on produkcję kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i napięcie skóry. Po zabiegu kondycja skóry się wyraźnie poprawia, skóra na szyi staje się wyraźnie napięta i zagęszczona, uzyskując tym młodzieńczy wygląd. Pierwsze efekty można zaobserwować już po upływie 7-14 dni.

 1. Karboksyterapia – zabieg ujędrniający skórę szyi

Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla, to przełom w medycynie estetycznej. Jest to bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda radzenia sobie z wieloma problemami skórnymi, takimi jak chociażby utrata jędrności skóry szyi czy lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy szyi.

Karboksyterapia polega na kontrolowanej podskórnej aplikacji dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Podany w ten sposób gaz rozchodzi się równomiernie pod skórą, powodując zwiększenie przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych do leczonego obszaru.

W ten sposób poprawia się krążenie w tkankach, przyspieszeniu ulega metabolizm, następuje redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej, stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się wyraźnie odmłodzona i ujędrniona.

 1. Odmłodzenie skóry szyi za pomocą ultradźwięków

Ultradźwięki stosuje się do odmłodzenia skóry. Wysokoenergetyczne fale ultradźwiękowe, selektywnie podgrzewają tkankę tłuszczową. Działaniu ultradźwięków może być poddana praktycznie każda część ciała.

W efekcie skóra staje się zagęszczona oraz ulega ujędrnieniu. To, co wyróżnia to urządzeniu od innych, to fakt, że HIFU jest w stanie podgrzać tkanki na głębokości 4,5 mm. Jest to bardzo ważne, ponieważ osoby ze znacznym spadkiem jakości i jędrności skóry potrzebują właśnie takiego głębokiego działania.

 1. Wypełnianie zmarszczek szyi kwasem hialuronowym

Poziome zmarszczki na szyi bardzo często są redukowane za pomocą wypełniacza. Niechirurgiczny lifting szyi kwasem hialuronowym przynosi doskonałe efekty w walce z wiotką szyją i poziomymi zmarszczkami.

Wypełniacz, który naturalnie występuje w naszym organizmie, wstrzyknięty do skóry szyi wywołuje efekt liftingu szyi i jej wzmocnienie. Niweluje zmarszczki, a także podnosi poziom nawilżenia.

Dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu w fibroblastach, co przekłada się na trwałą poprawę kondycji skóry.

 1. Wygładzanie i ujędrnianie skóry szyi – pełna lista zabiegów
 • Wypełnianie zmarszczek szyi kwasem hialuronowym
 • Enzymy PBSerum
 • Bezinwazyjny lifting szyi falami radiowymi
 • Plexr – redukacja zmarszczek i nadmiaru skóry
 • Dermapen – mikronakłówanie, wprowadzenie w głąb skóry substancji czynych, regeneracja, poprawa napięcia i kondycji skóry
 • Mezoterapia igłowa – śródskórne podawanie małych dawek substancji odżywczych np. Venome Meso Neck
 • Mezoterapia kolagenowa Linerase – redukcja zmarszczek i wiotkości skóry, poprawa elastyczności i sprężystości skóry twarzy
 • Osocze bogatopłytkowe
 • Nici PDO – wygładzenie i zwiększenie napięcia skóry, redukcja zmarszczek
 • Resurfacing skóry – Efektywne odmładzanie skóry twarzy , redukcję linii i zmarszczek, eliminacja przebarwień spowodowanych nadmierną ekspozycją na słońce, obkurczanie porów i wygładzanie blizn potrądzikowych
 • Fotoodmładzanie – idealny zabieg do likwidacji intensywnych przebarwień, plam oraz rumienia
 • Głębokie nawilżenie – poprawa gładkości skóry (brak zmarszczek), nawilżenie i elastyczność, nawet na okres 9 miesięcy już po jednym tylko zabiegu

Wysokie stężenie niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego w postaci soli sodowej, zapewnia wiązanie dużej ilości wody, przez co gwarantuje odpowiednie nawilżenie oraz prawidłową pracę komórek i regenerację tkanki łącznej.

Venome Meso Neck
Venome Meso NECK zawiera aminokwasy, które są niezbędnym elementem naskórka, tworzącego ochronny płaszcz hydro-lipidowy, czyli naturalny czynnik nawilżający, podnosząc tym samym zdolność podziałów komórkowych oraz aktywację produkcji kolagenu.

Hexapeptyd-8 to syntetyczny peptyd odpowiedzialny za rozkurcz mięśni, wyrównując jednocześnie strukturę skóry oraz zwiększenie ilości włókien elastyny, które znacząco wpływają na wygląd okolicy szyi.

Zastosowanie naturalnego składnika liftingującego jakim jest DMAE daje efekt zwiększenia napięcia oraz zagęszczenia wiotkich obszarów szyi i dekoltu.

Składniki:

 • Woda, Hialuronian Sodu (Kwas Hialuronowy), Dimetyloaminoetanol (DMAE), Niacynamid (Witamina B3), Cysteina, Arginina, Prolina, Glicyna, Peptyd (Substancja powodująca rozluźnienie napięcia mięśniowego), Pochodna Glikolu Etylenowego, Alkohol Benzylowy, Wodorotlenek Sodu (Substancja higroskopijna)

 

Zespół Dermatic