Zdobądź wiedzę i umiejętności z zakresu zabiegów estetycznych z Dermatic Aesthetic Academy


Podstawą działania każdego specjalisty z zakresu medycyny estetycznej jest niezbędna wiedza na temat wykonywanego zabiegu. Dzięki znajomości technik iniekcji jesteśmy w stanie przeprowadzić nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny zabieg. Zdrowie pacjenta jest tutaj najważniejsze, i aby uniknąć jakichkolwiek skutków niepożądanych należy być odpowiednio przygotowanym do ingerencji w jego warstwę skórną.

Konieczne umiejętności zdobywa się na szkoleniach, które powinny być przeprowadzane przez uprawnione do tego jednostki, takie jak Dermatic Aesthetic Academy. Niniejsze centrum szkoleniowe oferuje różnego rodzaju warsztaty, na których można poznać sprawdzone metody powiększania ust, redukcji zmarszczek, czy wypełniania bruzd i fałd.

Grono profesjonalistów jest gotowe, by przekazać cenne informacje zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym, tak by każdy osoba zainteresowana technikami określonego zabiegu, miała szansę na pogłębianie swojej wiedzy. Zapraszamy zatem do lektury, by sprawdzić, czego dokładnie dotyczą szkolenia, które z całą pewnością pozwolą na wzbogacenie oferowanych usług w salonie estetycznym.

<

Pierwsza pomoc w gabinecie estetycznym – szkolenie od Dermatic

Podstawowe szkolenie, jakie należy przejść, by móc rozpocząć swoją przygodę z zabiegami poprawiającymi stan skóry pacjenta, dotyczy pierwszej pomocy w gabinecie estetycznym. Centrum szkoleniowe Dermatic Aesthetic Academy wychodzi nawet nieco ponad niezbędne zagadnienia i przedstawia na nim elementy z zakresu anatomii i jednego z najbardziej popularnych zabiegów – mezoterapii igłowej. 

Szkolenie z pierwszej pomocy, anatomii i mezoterapii igłowej podzielone jest na dwa dni. Podczas pierwszego dnia uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób reagować na sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu, które mogą przytrafić się w gabinecie estetycznym i dotknąć zarówno ich samych, jak i pacjentów. Będą one dotyczyć m.in. reakcji alergicznych na substancje aktywne stosowanych specyfików, wstrząsów anafilaktycznych, omdleń, intensywnych krwotoków, czy omdleń. Szkoleniowcy przedstawią, jak zachowywać się w tak niepewnych momentach, zaczynając od sprawnego wezwania ratowników pogotowia, odpowiedniego zabezpieczenia obszaru, na którym zdarzył się wypadek oraz właściwej rozmowy z poszkodowanym. 

W kolejnej części uczestnicy przystępują do szkolenia z anatomii. Po jego trzech godzinach poznają budowę naczyń krwionośnych, mięśni i układu nerwowego. Ich uwaga zostanie skupiona również na konsekwencjach, jakie mogą wystąpić, jeśli zabieg wykona niekompetentna osoba.

Skutki nieprawidłowej aplikacji kwasu hialuronowego, nici PDO, czy innych wypełniaczy powinny pomóc w zrozumieniu powagi sytuacji i zagrożenia dla zdrowia oraz życia, jakie za sobą niosą. 

Szkolenia z medycyny estetycznej – mezoterapia igłowa

Drugi dzień szkolenia z pierwszej pomocy w gabinecie estetycznym przeznaczony jest na zapoznanie się z metodami iniekcji, które wykorzystuje się w mezoterapii igłowej. Na wybranych modelkach przedstawione zostaną poszczególne techniki oddziaływania na skórę w okolicach twarzy, szyi, dłoni i dekoltu. Dermatic Aesthetic Academy zapewnia nie tylko niezbędną dawkę wiedzy, ale również potrzebne komponenty do zabiegu mezoterapii igłowej, w tym kwas hialuronowy, specyfik Pluryal Mesoline Shine i Venome Antiox czy SRS Dexpanthenol. Dzięki pracy na wysokiej jakości preparatach z hurtowni estetycznej Dermatic będzie można przekonać się o łatwości ich aplikacji i komforcie zabiegu. 

Po zakończeniu dwudniowego szkolenia każdy z uczestników uzyska certyfikat wydany przez Dermatic Aesthetic Academy, niezbędne materiały ze szkolenia, skrypt oraz zgody na przeprowadzenie zabiegu. Dzięki poznanej teorii i praktycznemu wymiarowi mezoterapii igłowej będzie można wykonać w pełni profesjonalny zabieg i poprawić wygląd naszych pacjentów. 

Podstawowe szkolenie z wypełniaczy HA

Dermatic Aesthetic Academy prowadzi również szkolenia z wypełniaczy HA. Chętnych na wspomniane szkolenie wciąż przybywa, co świadczy tylko o coraz większym zainteresowaniem na tego typu zabiegi. Wypełniacze HA stanowią bowiem skuteczny sposób na wygładzenie zmarszczek, zredukowanie blizn, poprawę owalu twarzy, zwiększenie elastyczności skóry, wymodelowanie kształtu warg, czy wyrównanie struktury skóry. Podczas szkolenia z ich zastosowania, uczestnicy mają możliwość nauczyć się aplikacji wysokiej jakości specyfików, takich jak Amalian SF 14 Natural Lips, czy Amalian SF 20 Medium. 

Dla kogo jest szkolenie z wypełniaczy HA?

Szkolenie od Dermatic Aesthetic Academy przeznaczone jest dla lekarzy, pielęgniarek i kosmetologów, którzy mają uprawnienia do przeprowadzania mezoterapii igłowej. Uczestnicy powinni zgłosić się na spotkanie ze swoją modelką, na której zaprezentowane zostaną poszczególne metody iniekcji. Jeśli jednak ktoś nie jest w stanie zapewnić sobie takiej osoby, organizator może zrobić to za niego. 

Jak wygląda podstawowe szkolenie z wypełniaczy HA?

Decydując się na udział w szkoleniu z wypełniaczy HA, można liczyć na profesjonalne podejście do uczestnika oraz pewne źródło wiedzy, którą podzielą się wykwalifikowani prelegenci. Dzięki małej wielkości grupy, która nie przekracza 6 osób przypadających na jedno spotkanie, każdy będzie mógł dokładnie przyjrzeć się, jak wygląda iniekcja wybranych preparatów odpowiadających za przyspieszenie regeneracji komórkowej i syntezy białek.

Prowadzący zwraca szczególną uwagę na wygładzenie fałd nosowo-wargowych, zwiększenie objętości ust i uniesienie ich kącików, zredukowanie zmarszczek palacza oraz zniwelowanie linii marionetki. 

Korekta wspomnianych niedoskonałości skórnych zależy oczywiście od wskazań modelek, które zostaną omówione wspólnie z uczestnikami. W ten sposób grupa nauczy się wystawiać poprawną diagnozę i wybrać najlepsze rozwiązanie na określony problem skórny. 

Zaawansowane szkolenie z wypełniaczy HA

Dodajmy, że szkolenia estetyczne organizowane przez Dermatic Aesthetic Academy przeznaczone są również dla osób, które zdobyły już doświadczenie w zakresie stosowania wypełniaczy HA. Chcąc pogłębić swoją wiedzę i nauczyć się kolejnych technik iniekcji, warto zainteresować szczegółami spotkania.

Trwa ono jeden dzień i poświęcone jest takim obszarom jak kości policzkowe, broda i podbródek. Omówione zostaną na nim kolejne etapy iniekcji, postępowanie pozabiegowe oraz właściwe zachowanie podczas powstania potencjalnych skutków ubocznych.

Uczestnik będzie miał okazję sprawdzić działanie i pracę z preparatami Amalian SF 24 Advanced i Amalian SF 20 Medium, które cechują się swoim biokompatybilnym charakterem i znajdują swoje zastosowanie w trakcie kuracji wypełniających średnie i głębokie zmarszczki oraz w zabiegach wolumetrii. 

Warsztaty doszkalające z pozyskiwania i zastosowania fibryny bogatopłytkowej (IPRF)

Jeśli zastanawiamy się, co to jest fibryna bogatopłytkowa, to najwyższa pora uzupełnić swoją wiedzę i wzbogadzić ofertę usług estetycznych o zabieg z zastosowaniem IPRF. Jest to kuracja, która w porównaniu do standardowego działania z osoczem bogatopłytkowym, skupia w sobie bardziej skoncentrowane płytki krwi. Jej zastosowanie jest doceniane ze względu na stopniowe uwalnianie czynników wzrostu, co wiąże się z uzyskaniem długotrwałego efektu ujędrnionej i promiennej skóry.

Co więcej, do jej właściwości zaliczyć należy także działanie wspomagające gojenie ran i regenerację komórkową. 

Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny, która podchodzi z krwi samego pacjenta z pewnością znajdzie swoich miłośników w niejednym salonie estetycznym. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób pobierać materiał i jak aplikować go w poszczególne obszary na skórze pacjenta, szkolenie z IPRF od Dermatic Aesthetic Academy z pewnością spełni nasze oczekiwania.

Uczestnicy poznają możliwe wskazania do zabiegu, sprawdzą jak wygląda każdy z jego etapów, a na koniec samodzielnie przeprowadzą aplikację fibryny bogatopłytkowej na skórze swojej modelki. W zależności od stanu jej skóry będą mogli zniwelować powstałe zmarszczki, wygładzić blizny, czy poprawić ogólną kondycję cery. Po zakończeniu części praktycznej każdy z uczestników otrzyma certyfikat i będzie mógł przeprowadzać zabiegi z zastosowaniem IPRF w swoim gabinecie. 

Szkolenie – toksyna botulinowa typu A 

Toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem, wykorzystywana jest w medycynie estetycznej do zabiegów korygujących kształt warg, modelujących owal twarzy oraz w celu wypełniania zmarszczek. Jej stosowanie wiąże się z nabyciem niezbędnych umiejętności, które pozwolą na bezpieczne przeprowadzenie iniekcji.

Niezwykle ważna jest tutaj sama konsultacja z pacjentem i uzyskanie pewności, że nie istnieją przeciwwskazania do zabiegu, które mogłoby zaszkodzić jego zdrowiu. W trakcie jednodniowego szkolenia z toksyny botulinowej uczestnicy poznają stany, które dyskwalifikują osobę zainteresowaną zabiegiem.

Przedstawione zostaną sprawdzone techniki iniekcji oraz samo przygotowanie roztworu gotowego do wstrzyknięcia. W kolejnej, praktycznej części spotkania, kursanci będą samodzielnie aplikować preparat, który zredukuje zmarszczki, podniesie brwi, czy zaakcentuje kontury twarzy. Tak zorganizowane szkolenie z botoksu trwa ok. 6 godzin i jak większość szkoleń od Dermatic Aesthetic Academy odbywa się w niewielkiej sześcioosobowej grupie, która wspólnie z osobą prowadzącą, określa wskazania do zabiegu wybranej modelki. 

Szkolenia z medycyny estetycznej z Dermatic Aesthetic Academy

Poznanie nowych metod iniekcji wypełniaczy HA? Zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu anatomii?

Czy praktyczny wymiar lipolizy iniekcyjnej? Szkolenia z medycyny estetycznej nie kończą się na wspomnianych powyżej aspektach. Wraz z nimi można udoskonalić swoje umiejętności, które bez cienia wątpliwości zostaną docenione przez naszych pacjentów, a także wzbudzą zainteresowanie nowego grona osób, które szukają bezpiecznego i sprawdzonego salonu estetycznego.

Zachęcamy zatem do zapoznania się z ofertą szkoleń od Dermatic Aesthetic Academy i czerpania eksperckiej wiedzy od najlepszych!

 

Zespół Dermatic