Pogłębiaj swoją wiedzę z materiałami edukacyjnymi od Dermatic


Zabiegi medycyny estetycznej nie byłyby tak popularną formą doskonalenia swojego wyglądu, gdyby nie bezpieczeństwo i pewność uzyskiwanych efektów. Wiąże się to z wysokiej jakości preparatami przeznaczonymi do poszczególnych kuracji, zdobytym doświadczeniem oraz niezbędną wiedzą, dzięki której wiemy, jak wpływać na procesy komórkowe w skórze.

Medycyna estetyczna to dziedzina, która nieustannie się rozwija – zauważamy wciąż nowe rozwiązania w aspekcie niwelowania niedoskonałości skórnych, a także innowacyjne metody produkcji komponentów do zabiegów.

Krok do przodu w tym zakresie daje nam możliwość wzbogacania oferty w swoich gabinetach urody, co jest tożsame z procesem pogłębiania swojej wiedzy na temat interesujących nas technik medycyny estetycznej. Hurtownia estetyczna Dermatic oferuje zatem różnego rodzaju pomoce edukacyjne, dzięki którym dokształcimy się w wybranych kierunkach. Poniżej kilka propozycji kompletnych materiałów – być może przydadzą się właśnie Tobie.

Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej

“Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej” przedstawia dokładną strukturę anatomiczną twarzy, dzięki czemu możemy poznać najmniejszy detal na poszczególnej warstwie skórnej. Wyróżnia się w nim ponad 400 zdjęć z różnych etapów preparacji tkankowej, tak by zrozumieć wszelkie zachodzące w niej procesy. Ilustracje w atlasie są oparte na organizmie żywego człowieka przy wykorzystaniu przekrojów rezonansu magnetycznego oraz materiałów z sekcji zwłok. 

Atlas anatomii klinicznej podstawą wiedzy

Atlas anatomii klinicznej to 366 stron solidnej dawki wiedzy o właściwościach skórnych i zachodzących wewnątrz niej zmianach. Znajdziemy tam praktyczne porady ukierunkowujące nas na określone działania podczas zabiegów estetycznych wykonywanych na twarzy pacjenta. 

Materiał edukacyjny podzielony jest na kilka głównych sekcji, które dotyczą konkretnych miejsc na twarzy, takich jak okolica oczodołowa, nos i zatoki przynosowe, obszar ust oraz małżowina uszna. Dzięki przestudiowaniu niniejszego atlasu zdobędziemy kompletne informacje odnośnie przedziału tkanki tłuszczowej twarzy oraz poznamy szczegóły procesu starzenia się tkanek obszaru twarzoczaszki. Tak starannie opracowane materiały pozwolą nam przejść na prawdziwie ekspercki poziom, co podkreśli profesjonalizm naszego gabinetu estetycznego.

Ilustrowany Atlas Mezoterapii Estetycznej

Jak z pewnością wiemy, mezoterapia to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez naszych pacjentów. Rozjaśnienie przebarwień, spłycenie blizn potrądzikowych, usuwanie zmarszczek, redukcja rozstępów i cellulitu, czy poprawa objętości włosów na głowie to tylko niektóre efekty, jakie jesteśmy osiągnąć, oddziałując na skórę niniejszą metodą. Wynikają one z działania substancji aktywnych, które znajdują się w wysokiej jakości preparatach aplikowanych w głąb skóry. To również one stanowią część oferty hurtowni Dermatic i wyróżnia się w nich tak prestiżowe marki jak Amalian, Pluryal, czy Prostrolane. Ze względu na długotrwałość rezultatów i brak okresu rekonwalescencji, mezoterapia cieszy się tak sporym zainteresowaniem. Warto zatem poznać jej wszystkie tajniki, by móc przeprowadzić w pełni profesjonalny zabieg i zlikwidować niejeden defekt skórny naszych pacjentów. 

Niezbędne informacje na temat zabiegu mezoterapii znajdziemy w Ilustrowanym Atlasie Mezoterapii Estetycznej. Dowiemy się z niego, jak definiować zabieg mezoterapii oraz w jaki sposób zorganizować sobie stanowisko pracy, tak by zoptymalizować czas przeprowadzania aplikacji. Oczywiście, temat samej iniekcji również zostaje poruszony w oferowanym atlasie. Zaczynając od substancji aktywnych stosowanych w kuracji, po łączenie różnych metod i odstępy czasowe między zabiegami – jesteśmy w stanie uzupełnić swoją wiedzę o wszystkie kluczowe elementy. Dodatkowo, wskazano procedury rzetelnej konsultacji lekarskiej, uwzględniającą wywiad, przygotowanie dokumentacji, informowanie pacjenta o zasadach obowiązujących przed i po zabiegu oraz przedstawienie mu spersonalizowanego planu leczenia. 

Na uwagę zasługuje również praktyczne spojrzenie na zabieg mezoterapii. Opisano wybrane techniki iniekcji na podstawie case study, które odnoszą się do sposobów na redukcję zmarszczek w okolicy twarzy, szyi i dekoltu, leczenia cellulitu z okolic brzucha, czy ud, a także prezentują detale terapii zapobiegającej łysieniu androgenowemu. 

W celu ułatwienia pracy specjalisty medycyny estetycznej, w Atlasie Mezoterapii Estetycznej znajdziemy również wzory potrzebnych dokumentów oraz broszury informacyjne, które pozwolą na szybkie zapoznanie się ze specyfiką i poszczególnymi etapami mezoterapii. 

Wypełniacze – Ilustrowany Atlas Kliniczny

Sprawdzone wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego widnieją w każdym gabinecie estetycznym. Znajdują swoje zastosowanie w wielu zabiegach, dzięki którym skóra naszych pacjentów nabiera młodzieńczego blasku, staje się ujędrniona, a jej zmarszczki i przebarwienia zostają zredukowane. Wypełniacze HA to także świetny sposób na wymodelowanie pożądanego kształtu ust, czy pozbycie się tzw. pomarańczowej skórki oraz rozstępów spowodowanych szybką zmianą masy ciała.

Atlas kliniczny od Dermatic

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę na temat wypełniaczy i zabiegów, do których są wykorzystywane, “Wypełniacze – Ilustrowany Atlas Kliniczny” z pewnością okaże się dobrym źródłem edukacyjnym. Przedstawia on, jak upływający czas wpływa na stan skóry oraz w jaki sposób zahamować procesy jej starzenia lub zniwelować powstałe już niedoskonałości. 

Obok informacji odnośnie zmian zachodzących w skórze, autorzy podkreślają także, jak ważne są odpowiednie procedury kliniczne. Najważniejszym aspektem jest tutaj bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu, co jest równoznaczne z wykorzystywaniem jedynie profesjonalnych specyfików, które nie spowodują poważnych powikłań po ich zaaplikowaniu. 

Atlas kliniczny zawiera szczegółowe ilustracje anatomiczne, które prezentują skórę przed i po poddaniu iniekcji. Analizując zamieszczone grafiki, jesteśmy w stanie ocenić, jak poszczególne substancje wpływają na tkankę. Taka dawka wiedzy niewątpliwie znajdzie swoje odzwierciedlenie w praktyce, dzięki czemu będziemy mogli spełnić oczekiwania naszych pacjentów. 

Atlas zastosowania toksyny botulinowej

Botoks, kto z nas o nim nie słyszał? Nazywany jest inaczej toksyną botulinową, która odpowiada za hamowanie połączeń między nerwami łączącymi mięśnie. Wykorzystuje się ją w leczeniu kurczu powiek, czy nadmiernej potliwości, ale swoją popularność zyskała także w zabiegach medycyny estetycznej.  Zastosowanie botoksu wiąże się z redukcją zmarszczek mimicznych występujących w okolicach czoła czy ust. Należy być świadomym, że toksyna botulinowa jest substancją o bardzo silnym działaniu – ustalenie jej odpowiedniej dawki wymaga więc nieocenionej wiedzy, której cennym źródłem jest oferowany przez hurtownię estetyczną Dermatic “Atlas zastosowania toksyny botulinowej”. 

Pomoce edukacyjne przedstawiają wyczerpujące grafiki i powiązane z nimi opisy, dzięki czemu łatwo zapamiętamy określone schematy i procedury. Jest to nowoczesny atlas kliniczny, w którym w wyczerpujący sposób zdefiniowano samo pojęcie toksyny botulinowej, wskazano mechanizm oddziaływania botoksu na skórę oraz uwzględniono możliwe skutki uboczne zabiegu. 

W atlasie zastosowania toksyny botulinowej znajdziemy także opisy konkretnych przypadków, z których możemy dowiedzieć się, jak zlikwidować zmarszczki w różnych miejscach na powierzchni twarzy. Co więcej, możemy skorzystać także z materiałów pomocniczych dołączonych do atlasu – wyróżnia się w nich niezbędny formularz dokumentacji zabiegów, skale oceny estetycznej oraz broszury informacyjne dla pacjentów. 

Pogłębiaj swoją wiedzę z materiałami od Dermatic

Czerpanie wiedzy ze sprawdzonych źródeł to czysta przyjemność. Rzetelne informacje wzbogacone o wiarygodne grafiki pozwolą nam łatwiej zrozumieć procesy zachodzące w skórze naszych pacjentów, co niewątpliwie przełoży się na jedne z najważniejszych cech każdego zabiegu estetycznego – jego bezpieczeństwo i profesjonalizm. 


Zespół Dermatic