Peelingi od CMed Aesthetics


Wszyscy wiemy, jak ważna jest codzienna pielęgnacja skóry. Nawilżające kremy, naturalne płyny do demakijażu i odświeżające maseczki przyczyniają się do świeżego i promiennego wyglądu naszej cery. Dodajmy do tego regularne złuszczanie naskórka poprzez aplikowanie normalizujących peelingów, które mają na celu pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, umiarkowanych blizn, czy drobnych linii z twarzy.

Takie oddziaływanie nie zawsze okazuje się wystarczające i trzeba sięgnąć po nieco mocniejsze środki – takie jak peelingi chemiczne wykonywane w profesjonalnych studiach urody. Dzięki aplikacji odpowiedniego kompleksu kwasów skóra staje się oczyszczona, a nawet głębokie blizny i przebarwienia zostają zredukowane. Przedstawiamy zatem wysokiej klasy peelingi medyczne włoskiej marki Cmed Aesthetics – z tak profesjonalnymi środkami możemy być pewni, że nasi pacjenci odzyskają młodzieńczy wygląd skóry i upragnioną pewność siebie.

Peeling medyczny – jak działa?

Peelingi medyczne doceniane są za możliwe do uzyskania efekty przy jednoczesnym nieinwazyjnym oddziaływaniu na skórę. Pobudzają one naturalne procesy odbudowy naskórka i mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku w celu zredukowania zmarszczek, rozstępów, czy potrądzikowych blizn. 

W zależności od tego, z jak poważną dolegliwością skórną przyszło nam się zmierzyć, możemy zastosować trzy rodzaje peelingów chemicznych, które wyróżnia głębokość ich działania:

 1. peeling powierzchniowy – wykonywane na głębokość do 0,45 mm. Lekkie złuszczanie naskórka odbywa się za pomocą substancji o niewielkich stężeniach i służy redukcji niewielkich zmian na powierzchni skóry.
 2. peeling średniogłęboki – obok naskórka ingeruje również w górną warstwę skórną, jest nieco silniejszych peelingiem, a także pozostawia po sobie krótkotrwałe ślady w postaci zaczerwienienia i uczucia “ściągania”;
 3. peeling głęboki – jak sama nazwa wskazuje, oddziałuje na głębokie warstwy skóry właściwej – powyżej 0,61 mm. Przy wykorzystaniu tak intensywnego kompleksu substancji możemy nie tylko pozbyć się plam i przebarwień, ale również spłycić zmarszczki. Następstwa po peelingu głębokim również sprowadzają się do powstania obrzęków i zaczerwienienia skóry, które może utrzymywać się znacznie dłużej niż w przypadku złuszczania średniogłębokiego. 

Sposób, w jaki zdecydujemy się aplikować określony zestaw składników, jest ściśle związany ze stanem skóry pacjenta. Istnieją także pewne przeciwwskazania do peelingu, do których zalicza się m.in.:

 • ciąża i okres laktacji
 • skłonność do powstawania bliznowców 
 • stany zapalne i infekcje skórne
 • przyjmowanie leków na bazie pochodnej witaminy A 
 • skóra po opalaniu.

Jeśli po przeprowadzeniu konsultacji jesteśmy pewni, że pacjent kwalifikuje się do zabiegu, należy sprawdzić wrażliwość skóry na substancje wykorzystywane do peelingu. Pozwoli nam to oszacować czas pozostawienia preparatu na skórze, który w przypadku pierwszej aplikacji jest zazwyczaj krótszy w porównaniu z pozostałymi seriami. 

Wspomniane pozostałe serie są przeważnie niezbędne do osiągnięcia maksymalnych efektów wygładzonej skóry. Przyjmuje się, że po przeprowadzeniu od 3 do 6 zabiegów w dwutygodniowych odstępach, możemy uzyskać upragnione rezultaty w postaci odżywionej i promiennej cery. 

BioRePeel Cl3 FND 6ml

Nawilżenie i wzmocnienie warstwy lipidowej naskórka może nastąpić za sprawą dwufazowego peelingu BioRePeel Cl3 FND. Stosuje się go w okolicach twarzy, szyi i dekoltu jako środek spłycający blizny i redukujący trądzik. Dodajmy jeszcze działanie wyrównujące strukturę skóry oraz ujednolicenie kolorytu, wliczając w to rozjaśnienie powstałych przebarwień i plam posłonecznych. 

W zestawie wyróżnia się dwa kompleksy substancji składające się na poszczególne właściwości zabiegu. Do związków wchodzących w skład fazy hydrofilowej zalicza się unikalne połączenie kwasów – trójchlorooctowego, laktobionowego, salicylowego, winowego, cytrynowego oraz pozostałe składniki, takie jak witaminę C, glicynę oraz argininę.

Faza lipofilowa to natomiast kompleks substancji odpowiedzialnych za wzmocnienie warstwy ochronnej skóry i należą do niego skwalan i mirystynian izopropylu.

Przed rozpoczęciem aplikacji, wskazane środki należy ze sobą połączyć aż do otrzymania jednolitej emulsji o zielonym kolorze.

Następnie przygotowujemy skórę pacjenta do nałożenia uzyskanej mieszaniny – jest to związane z jej dokładnym oczyszczeniem i odtłuszczeniem. Kolejny krok to faza właściwa zabiegu, gdzie wmasowuje się specyfik i pozostawia na skórze przez kilka minut. Jak już zostało wspomniane, czas, w jakim skóra ma kontakt z powstałym środkiem, zależy od jej reakcji na zastosowane substancje i waha się między 3 a 5 minutami.

Nie zapominajmy, że do zmywania peelingu medycznego używamy jedynie czystej i zimnej wody, a na koniec zabiegu aplikujemy specjalną maskę o właściwościach wyciszających i łagodzących skórę. 

BioRePeel Cl3 FND to skuteczny peeling na przebarwienia i redukcję zmarszczek. Jednak aby móc czerpać radość z pełni efektów i nie obawiać się o skutki uboczne zabiegu, należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację skóry bezpośrednio po peelingu. W tym czasie skóra powinna być zabezpieczana przed promieniowaniem słonecznym.

Obok stosowania kremów z filtrami UV, zaleca się także rezygnację z solarium i sauny oraz właściwe nawilżanie skóry – również poprzez picie dużej ilości płynów. 

BioRePeel CI3 BODY 12ml

Peelingi chemiczne służą nie tylko redukcji zmarszczek i wielorakich dolegliwości na twarzy, ale sprawdzają się także jako środek na poprawę kondycję skóry na całym ciele. Wraz z wiekiem staje się ona mniej ujędrniona, zwiotczała i matowa.

Pojawiające się na niej rozstępy są wynikiem szybkiej utraty wagi, przebytej ciąży, czy brakiem odpowiedniego nawilżania skóry. Regeneracja naskórka i widocznie napięcie w tak problematycznych miejscach, jak brzuch, pośladki, stopy, kolana i uda jest możliwe za sprawą BioRePeel CI3 BODY.

Tutaj również została wykorzystana dwufazowa metoda oddziaływania na skórę poprzez kompleks kwasów o właściwościach przeciwzapalnych, łagodzących podrażnienia oraz regulujących poziom wody w komórkach. Ponadto, ze względu na zawartość witaminy C, skóra staje się wygładzona, a jej koloryt ulega ujednoliceniu.

Aplikując wskazany peeling na rozstępy, pamiętajmy o podstawowych zasadach każdego zabiegu. Zaczynając od wykonania próby uczuleniowej, po prawidłowe przygotowanie skóry oraz ustabilizowanie procesów po zakończonej kuracji. Dzięki tak profesjonalnemu peelingowi uzyskamy długotrwałe efekty w postaci:

 • przyspieszenia syntezy białek odpowiedzialnych za napięcie skóry;
 • usunięcie zrogowaceń i bruzd skórnych;
 • ujednolicenie kolorytu skóry; 
 • spłycenie blizn;
 • redukcja rozstępów.

Tak jak w przypadku wspomnianego już BioRePeel Cl3 FND, należy wykonać określoną serię zabiegów, by skóra stała się wygładzona i napięta – zazwyczaj jest to od 4 do 6 sesji, co 10-15 dni. Oczywiście, po każdej przeprowadzonej aplikacji należy przypomnieć o możliwych skutkach niepożądanych w postaci zaczerwienienia i uczucia “ściągania” naskórka, które powinno ustąpić upływie kilku dni.

Efekty terapii

  
  
  
Peelingi chemiczne od Cmed Aesthetics

Peeling chemiczny – doskonała alternatywa dla mezoterapii i innych bardziej inwazyjnych zabiegów estetycznych. Dzięki synergicznemu działaniu starannie dobranych kwasów nasi pacjenci mogą eksponować gładką i pełną blasku skórę, odzyskując tym samym swoją pewność siebie. Pozwólmy im cieszyć się wymarzonym wyglądem – wraz z ekskluzywną marką Cmed Aesthetics w ofercie hurtowni estetycznej Dermatic


Zespół Dermatic