T-lab – uznany na całym świecie zestaw do PRP


Organizacja T-biotechnology Laboratory Aesthetics, założona w Turcji, w 2012 roku, zaprojektowała wysokiej jakości produkty medyczne, opracowane z wszelkimi odpowiednimi standardami związanymi z nauką o leczeniu chorób.

Z uwagi na dokładność opracowanego sprzętu i dbałość o potrzeby konsumenta, marka ta cieszy się niezwykłym uznaniem. W roku 2014 wyprodukowali swój pierwszy profesjonalny sprzęt – Zestaw T-LAB PRP, który wykorzystywany jest do przeprowadzania zabiegów związanych z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, bardzo popularnych ze względu na osiągane dzięki nim efekty zabiegów medycyny estetycznej.

Ten wysokiej jakości produkt do terapii prp znalazł uznanie wśród lekarzy i specjalistów na całym świecie. Dzięki produktowi T-Lab zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP są znacznie szybsze i bezpieczniejsze, dając bardzo dobre efekty.

Zabieg z osoczem bogatopłytkowym to niezwykle skuteczna metoda poprawiania jakości starzejącej się skóry. Jest dobrą opcją dla osób chcących radykalnej poprawy wyglądu cer zwiotczałych, pomarszczonych. Może być również doskonałą profilaktyką, dla osób chcących zachować dobry wygląd.

Najczęstsze wskazania to: twarz, szyja, dekolt, biust, dłonie czy wypadanie włosów o różnym podłożu. Łysienie androgenowe, plackowate i inne są wskazaniem do mezoterapii osoczem skóry głowy.

Zabiegi z osoczem przyspieszają regenerację skóry po zabiegach laserowych, peelingach chemicznych. Służą również jako przygotowanie do dermabrazji.

Zabieg technicznie jest właściwie zwyczajną mezoterapią iniekcyjną. Ostrzykiwana jest skóra w miejscu, którą zmusza się do regeneracji. Innowacyjne jest przygotowanie preparatu do wstrzyknięć. Otrzymuje się go z pobranej przed zabiegiem krwi.

Pełną krew w specjalnych probówkach poddaje się wirowaniu w celu oddzielenia frakcji osocza z podwyższoną zawartością płytek krwi-trombocytów. Płyn aspirowany jest do strzykawek i w możliwie krótkim czasie wstrzykiwany podskórnie w postaci dużej liczby depozytów równomiernie rozmieszczonych na powierzchni poddanej zabiegowi.

W uzasadnionych przypadkach używamy mikrokaniuli w celu linijnego rozprowadzenia preparatu.

Tak przygotowane osocze z komórkami krwi jest bardzo cenne. Z trombocytów w skórze uwalniają tzw. czynniki wzrostu – growth factory. Jest tych substancji kilka rodzajów a wszystkie mają za zadanie pobudzać regenerację uszkodzonej skóry.

W normalnych warunkach przyspieszają gojenie po np. skaleczeniu. Po zabiegu z osoczem dyfundują w skórze gdzie inicjują proces wytwarzania autogennego kolagenu i innych składników macierzy międzykomórkowej. Skutek to zagęszczenie, ujędrnienie skóry. Wygładzenie zmarszczek. Odmłodzenie. Preparat do wstrzyknięć powstaje z własnej krwi a efektem zabiegu jest własny kolagen.

Nie ma ryzyka ani odrzutu, ani alergii. W gabinetach do zabiegu stosuje się wyłącznie certyfikowane, jałowe zestawy do pobierania i odwirowywania osocza. Zabieg z osoczem należy do grupy procedur, po których efekt pojawia się po pewnym czasie i narasta stopniowo. Efekty terapii jest widoczny już po jednym zabiegu ale w zależności od stanu skóry dobrze jest zrobić krótką serię ( 3-5 ) w odstępach kilkutygodniowych. Żeby podtrzymać pozytywny efekt wystarczą zabiegi przypominające, raz na 6 do 12 miesięcy. Zabiegi można kojarzyć z innymi procedurami z zakresu kosmetologii czy medycyny estetycznej.

Zestawy T-Lab

Zestaw T-LAB PRP to certyfikowany zestaw do prowadzenia zabiegów z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego PRP.

Dzięki niemu można przeprowadzać zabiegi między innymi natury medycyny estetycznej, chirurgii estetycznej, plastycznej, dermatologicznej, okulistycznej, ortopedycznej a także medycyny sportowej.

Ten wyrób pozwala uniknąć zbicia się płytek w zbyt gęste formacje i dzięki niemu możemy uzyskać homogeniczną strukturę płytek oczy. Również pozbawiony jest on braku alergenów. Dzięki niemu obsługa pacjenta jesz szybsza i prostsza.

Bezpieczeństwo zostało potwierdzone certyfikatami:

 • Certyfikat CE 2195
 • Biokompatybilność potwierdzona ISO 10993
 • Pozytywna ocena badań klinicznych MEDDEV 2.7.1

Zalety zestawu T-LAB PRP:

 • Jakość – wyrób medyczny certyfikowany do zastosowania w zabiegach medycyny estetycznej
 • Homogeniczność – probówka resuspensyjna pozwala uniknąć zbicia się płytek w zbyt gęste formacje i uzyskać homogeniczną strukturę płytek w osoczu
 • Interakcja międzykomórkowa – według badań PRP w połączeniu z erytrocytami aktywowane przez kolagen potrafi nawet siedmiokrotnie zwiększyć sytezę ADP i ATP w porównaniu do czystego osocza bogatopłytkowego.
 • Brak alergenów – większość probówek zawiera żel. Probówki T-LAB PRP nie zawierają go z kilku przyczyn. Po pierwsze żel może być alergenem. Po drugie istnieje ryzyko pobrania żelu do strzykawki i podania go pacjentowi. Po trzecie podczas odwirowywania żel utrzymuje na dole probówki czerwone krwinki, które są duże i mają wysoką wagę molekularną. Opadając na dno zabierają ze sobą płytki PRP, które nie mogą się wydostać przez warstwę żelu. Ponadto, w probówkach z żelem nie zachodzi także pozytywna interakcja komórkowa opisana powyżej
 • Kompleksowość – kompletny zestaw pozwalający na przeprowadzenie całej procedury zabiegu z osoczem bogatopłytkowym. Zestaw jest certyfikowany w całości i każdy jego element jest stworzony z myślą o zabiegach PRP. Przekłada się to i na wygodę stosowania i na jakość produktu.
 • Prostsza i szybsza obsługa – dzięki zoptymalizowanej konstrukcji probówek i kapturka transfer krwi do probówki odbywa się bardzo sprawnie i bez użycia dodatkowego wężyka. Próżniowa probówka po połączeniu jej z kapturkiem „zasysa” krew do wnętrza probówki

Zawartość zestawu pozwala przeprowadzić kompletną procedurę zabiegową:

 • Probówki T-LAB PRP z antykoagulantem

Zestaw zawiera 2 probówki T-LAB PRP o objętości 10 ml. Są to probówki próżniowe i każda z nich zawiera 1ml antykoagulantu.Probówki są sterylizowane poprzez promieniowanie jonizujące gamma. Jest to metoda sterylizacji rekomendowana dla wyrobów medycznych.

Probówki nie zawierają żelu i są niehemolityczne (nie powodują hemolizy tj. rozpadu krwinek czerwonych).
Producent rekomenduje aby z każdej probówki pobierać 2ml osocza bogatopłytkowego. Zestaw pozwala więc pobrać w sumie 4ml osocza.

 • Probówka resuspensyjna

Zestaw zawiera jedną probówkę resuspensyjną o objętości 5ml.
W związku z dużą siłą działającą na krew podczas odwirowywania może dojść to zbicia się płytek w zbyt gęste formacje. Probówka resuspensyjna pomaga na homogenizację płytek w środowisku osocza.

4ml pozyskanego osocza bogatopłytkowego należy przenieść do probówki resuspensyjnej a następnie delikatnie ją poruszać przez 30-60 sekund.
Probówki są sterylizowane poprzez promieniowanie jonizujące gamma. Probówki są niehemolityczne (nie powodują hemolizy tj. rozpadu krwinek czerwonych).

 • Strzykawki

W każdym zestawie znajdują się dwie sterylne strzykawki.
Pierwsza z nich to strzykawka o objętości 5ml przeznaczona do pobierania z probówki po odwirowaniu osocza bogatopłytkowego i przenoszenia go do probówki resuspensyjnej.
Druga strzykawka o objętości 1ml przeznaczona jest do aplikacji osocza bogatopłytkowego pacjentowi.

 • Igły

W każdy zestawie znajdują się 3 igły. Długa igła, igła 21G oraz igła 30G.
Długa igła przeznaczona jest wraz ze strzykawką 5ml do pobierania z probówki po odwirowaniu osocza bogatopłytkowego i przenoszenia go do probówki resuspensyjnej.
Igła 21G przeznaczona jest do pobrania osocza bogatopłytkowego po jego homogenizacji z probówki resuspensyjnej.
Igła 30G wraz ze strzykawką 1ml przeznaczona jest do aplikacji osocza bogatopłytkowego pacjentowi.

 • Zestaw do pobierania krwi

T-LAB PRP zawiera także bardzo wygodny, 2 elementowy, zestaw do pobierania krwi.
Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji probówek i kapturka transfer krwi do probówki odbywa się bardzo sprawnie i bez użycia dodatkowych wężyków i motylków.

Próżniowa probówka po połączeniu jej z kapturkiem „zasysa” krew do wnętrza probówki.

Proces ten przedstawiony jest w poniższym video:

 
Technologia, dzięki której pozyskujemy z naszej krwi osocze bogatopłytkowe. PRP w sposób naturalny, biokompatybilny wykorzystywane jest do procesów naprawczych tkanek własnego organizmu.

Pozyskane osocze przywraca funkcje fizjologiczne naszych komórek, regeneruje tkanki, zatrzymuje wiek komórek, przywraca im młodość. Zgodność tkankowa, brak negatywnego oddziaływania na własne tkanki.

Osocze pozyskane w sposób ekologiczny regeneruje tkanki w zgodzie z własnym organizmem pobudza naturalne siły organizmu do leczenia tkanek. Jest doskonałą alternatywą dla syntetycznych substancji leczniczych.

Osocze bogatopłytkowe pozyskane jest fizjologicznie, otrzymujemy je z komórek  własnego organizmu. Podając własne osocze unikamy ryzyka alergii, redukujemy ryzyko infekcji. Nie istnieje również ryzyko pojawienia się mutacji, ponieważ czynniki wzrostu znajdujące się w pozyskanym osoczu nie wnikają do komórek, dzięki czemu nie mają wpływu na właściwości DNA tych komórek.

 • Zabiegi estetyczne ( skóra twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz głowy)
 • Dermatologia
 • Ortopedia
 • Chirurgia ogólna i plastyczna
 • Stomatologia
 • Implantologia
 • Okulistyka
 • Ginekologia ogólna i estetyczna
 • Weterynaria

Zapisz się na szkolenie z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego przy pomocy zestawu T-Lab w Dermatic Aesthetic Academy>

Zespół Dermatic