Amalian – wyjątkowa linia wypełniaczy


Niemiecka firma medyczna SV Technologies AG, specjalizująca się w badaniach rozwoju i produkcji preparatów, jest twórcą i właścicielem marki Amalian. Firma S&V z siedzibą w miejscowości Hennigsdorf pod Berlinem została założona w 2007 roku przez Christine F. Kreiner. S&V prowadzi nowoczesne laboratoria badawcze zajmujące się syntezą i kompletnym testowaniem nowych biomateriałów.

Wszystkie żele kwasu hialuronowego zawarte w preparatach marki amalian są wytwarzane w będącym własnością S&V, certyfikowanym, sterylnym zakładzie produkcyjny, zachowującym standardy, które gwarantują najwyższą jakość wyrobów.

Unikalna technologia produkcji CIS (Core in shell) uzyskała europejski patent. Technologia CIS sprawia, że preparaty amalian wyróżniają się na tle innych produktów zawierających usieciowany kwas hialuronowy.

​Innowacyjna metoda produkcji żelów kwasu hialuronowego została stworzona na bazie ponad 20 letnich doświadczeń w wytwarzaniu sterylnych żeli hialuronowych, używanych w chirurgii okulistycznej.

Dzięki temu charakteryzuje się bardzo specyficznymi cechami pożądanymi również w branży estetycznej:

 • Silny efekt wzrostu objętości
 • Wysoka stabilność w skórze
 • Łatwo wstrzykiwany
 • Przedłużenie efektu powiększenia
 • Wymaga podawania mniejszej ilości materiału
 • Doskonała płynność

Dodatkowo system kwasów hialuronowych amalian oferuje wszystkie zalety klasycznych kwasów:

 • Jest w pełni degradowalny
 • Jest wolny od składników pochodzenia zwierzęcego
 • Ma doskonałą biokompatybilność potwierdzoną klinicznie
 • Nie powoduje alergii

Przewagą tej marki jest bardzo szeroki zakres produktów w skład którego wchodzi pełna gama wypełniaczy, które spełniają najwyższe standardy jakości i pozwalają na pracę z każdy wskazaniem.

Specjalna budowa żeli spowalnia proces rozpadu kwasu hialuronowego, który następuje pod wpływem hialuronidazy i sprawia, że efekty zabiegów są trwalsze.

Ze względu wspomniane właściwości, żel amalian Expert jest wstrzykiwany w mniejszych porcjach, w głębsze warstwy skóry niż ma to miejsce w przypadku standardowych żeli zawierających kwas hialuronowy.

​Zalety preparatu amalian Expert, wyprodukowanego  na bazie innowacyjnej technologii CIS:

 • Bardzo dobra tolerancja
 • Dobre rozprowadzanie w tkance
 • Długo utrzymujące się rezultaty – do 18 miesięcy
 • Znakomite efekty zwiększania objętości
 • Większa wydajność
 • Hydrofilowość

Linię amalian SF (soft fillers) charakteryzuje miękka, w pełni nawodniona struktura, dzięki, której produkt bardzo łatwo się podaje. Żel rozprowadza się szybko i równo w miejscu podania, a efekt powiększenia otrzymujemy natychmiastowo.

Dla wszystkich żeli amalian charakterystyczne jest to, że są wstrzykiwane w mniejszej ilości w porównaniu do standardowych wypełniaczy i podaje się je łatwiej.

Dzięki specjalnej metodzie produkcji, nierozpuszczalne cząsteczki pochodzące z liniowo usieciowanego kwasu hialuronowego są w pełni nawodnione, a każda z nich otoczona jest wodną powłoką. Dlatego też cząsteczki nie chłoną wody po iniekcji i nie powstaje opuchlizna po zabiegu.

Zamierzony efekt powiększenia następuje natychmiastowo dzięki charakterystyce żelu, który umożliwia doskonałe wypełnienie przestrzeni między komórkami.

Linia SF to produkty o różnych stężeniach kwasu hialuronowego. Sprawdzają się znakomicie w drobnych zabiegach jak i skomplikowanych zabiegach wolumetrycznych.

amalian SF 16 fine

Delikatny wypełniacz kwasu hialuronowego do wypełniania delikatnych zmarszczek, konturu ust, zmarszczek czoła, kurzych łapek, delikatnych fałd nosowo wargowych oraz linii marionetek.

amalian SF 16 fine (rozmiar: 1ml lub 2ml), zawiera 16mg/ml liniowego, usieciowanego kwasu hialuronowego. W pełni nawodniony żel, który rozprowadza się bardzo łatwo i równomiernie po tkance. Po podaniu pacjent zyskuje młody, naturalny i świeży wygląd.

Podobnie jak inne preparaty z linii SF, amalian SF 16 fine jest bardzo dobrze tolerowany, a efekty uboczne takie jak np. opuchlizna po zabiegowa praktycznie nie występują.

Preparat ten jest doskonały do zastosowania w zabiegach uzupełniających oraz po zabiegach z wykorzystaniem bardziej gęstych produktów, takich jak np. amalian SF 24 advanced. Metoda potęguje efekt wolumetryczny, a preparat utrzymuje się dłużej. amalian SF 16 fine wstrzykuje się w wierzchnią lub środkową warstwę skóry.

amalian SF 20 medium

Najbardziej uniwersalny preparat z całej gamy SF. Używa się go do wypełniania średnich zmarszczek. amalian SF 20 medium (rozmiary: 1ml lub 2ml), zawiera 20 mg/ml liniowego, usieciowanego kwasu hialuronowego. Dzięki doskonałej płynności tego żelu, iniekcje odbywają się delikatnie i szybko a w rezultacie otrzymujemy naturalnie wyglądający efekt.

W pełni nawilżony żel amalian SF 20 medium doskonale nadaję się praktycznie do każdego zabiegu, z wyłączeniem zabiegów czoła. Dzięki miękkiej teksturze, żel rozprowadza się jednorodnie w skórze i równomiernie wypełnia zmarszczki, dając natychmiastowe efekty. Doskonale nadaje się także do delikatnego powiększenia ust.

Może być również wykorzystywany jako zabieg uzupełniający po zastosowaniu wypełniacza amalian SF 24 advanced.

amalian SF 20 medium wstrzykuje się do wierzchniej lub środkowej warstwy skóry.

amalian SF 24 advanced

Jednofazowy, usieciowany żel kwasu hialuronowego przeznaczony do wypełniania średnich i głębokich zmarszczek.

amalian SF 24 advanced (rozmiary: 1ml lub 2ml), zawiera 24mg/ml liniowego, usieciowanego kwasu hialuronowego. amalian SF 24 advanced to jednofazowy, w pełni nawilżony wypełniacz oraz bardzo wydajny biokompatybilny produkt wolumetryczny.

Doskonale nadaje się do wypełniania głębokich zmarszczek, korekcji blizn oraz modelowania kształtów twarzy. Nierówności skóry spowodowane przez np. trądzik i blizny są wygładzane, fałdy nosowo-wargowe oraz zmarszczki marionetki, zostają widocznie uniesione.

Wypełniacz doskonale nadaje się do zabiegów odmładzających skórę dłoni. Do tego typu zabiegów jak i zabiegów wypełniania policzków najczęściej stosuje się kaniule.

amalian SF 24 advanced wstrzykuje się do środkowej lub głębokiej warstwy skóry.

Produkty amalian SF pozwalają na przeprowadzenie szerokiej gamy zabiegów wypełniania zmarszczek, przy ograniczeniu ryzyka efektów ubocznych do minimum.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z omówieniem gamy wypełniaczy amalian SF przez trenera klinicznego marki, Marie Engman:

 

Jednofazowe produkty marki Amalian są oferowane w dwóch zupełnie innych liniach produktowych : amalian SF oraz amalian LT. Linię Amalian SF (soft fillers) charakteryzuje miękka, w pełni nawodniona struktura, dzięki, której produkt bardzo łatwo się podaje.

Żel rozprowadza się szybko i równo w miejscu podania, a efekt powiększenia otrzymujemy natychmiastowo. To najnowocześniejsza linia wypełniaczy.

amalian LT Smoothline

Wypełniacz reprezentujący  linię LT – amalian LT smoothline sprawdza się znakomicie w zabiegach z drobnymi liniami i zmarszczkami lub „doliną łez”. To preparat jednofazowy, bazujący na jednorodnym żelu delikatnie usieciowanego kwasu hialuronowego.

Dzięki specjalnej technologii produkcji żelu, cząsteczki kwasu hialuronowego są w nim równomiernie rozproszone sprawiając, że preparat jest czysty, miękki i łatwy do aplikacji.

Wszechstronna oferta preparatów amalian umożliwia przeprowadzenie szerokiego zakresu zabiegów z medycyny estetycznej, takich jak redukcja powierzchownych, średnich i głębokich zmarszczek, powiększanie ust, kształtowanie konturów twarzy i wolumetria oraz rewitalizację skóry poprzez jej dogłębne nawilżenie.

amalian balance

amalian balance zawiera podobny w strukturze do naturalnego, niestabilizowany kwas hialuronowy (w stężeniu: 12mg/ml). Wykorzystuje się go do rewitalizacji metodą mezoterapii.

Żel został stworzony specjalnie w celu poprawy kondycji skóry poprzez jej rewitalizację oraz odpowiednie nawilżenie – ze szczególnym uwzględnieniem twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni, czyli tych miejsc, gdzie upływający czas odciska największe piętno i jest najbardziej widoczny.

Zalety amalian balance:

– Znakomicie odżywia i odmładza skórę
– Wspaniale nawilża skórę, szczególnie w najbardziej wrażliwych okolicach: twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni
– Nadaje się do stosowania w zabiegach mezoterapii
– Skóra po zabiegu jest wyrównana, gładka i odżywiona

 

Ciekawostka: Nazwa marki amalian wywodzi się z kombinacji dwóch słów: amala – czystość oraz lian – twarz (w jęz. chińskim).

 

Zespół Dermatic