Czy warto kupować używany sprzęt medyczny?


Wiele osób chcących otworzyć własną praktykę medyczną bądź gabinet kosmetyczny stoi przed niemałym wydatkiem w postaci kupna profesjonalnych urządzeń. Jest to niezbędne do prowadzenia działalności, jednak istnieje alternatywa dla ogromnych wydatków, która pozwala zaoszczędzić pieniądze, nie tracąc przy tym na jakości wykonywanych usług. Chodzi oczywiście o używany sprzęt medyczny, który można nabyć za znacznie mniejszą cenę. Obecnie wiele firm bądź serwisów internetowych takich jak np. Dermatic oferuje tę usługę. Niestety nadal niektórzy obawiają się korzystania z tego typu okazji. Powodem może być strach przed złym stanem technicznym urządzeń. Dlatego należy zawsze wybierać sprawdzony komis sprzętu medycznego oraz osobiście oglądać przed zakupem wybraną aparaturę.

Otwierając własny gabinet nie wszyscy dysponują nieograniczonym budżetem. Wręcz przeciwnie, wielu specjalistów zastanawia się, czy zacisnąć zęby i zaopatrzyć się w nowinki techniczne, czy skorzystać ze znanego już na rynku urządzenia używanego.

Dylemat ten nie jest bezpodstawny, ponieważ od efektywnego zarządzania wydatkami na wyposażenie zależy odpowiedni przepływ gotówki w biznesie. Używany sprzęt stomatologiczny, okulistyczny czy ten związany z medycyną estetyczną lub inny, powinien być przede wszystkim dobierany według indywidualnych potrzeb.

Jeżeli już na początku działalności właściciel jest przekonany, że dana maszyna jest niezbędna do prowadzenia praktyki, jednak nie będzie ona bardzo eksploatowana ze względu na profil działalności, to oczywiste jest, że zasadne będzie udanie się do komisu sprzętu medycznego.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można z powodzeniem przeznaczyć na inne cele, takie jak promocja gabinetu czy nowe elementy wyposażenia.

Problem dotyczący inwestycji w drogi sprzęt medyczny dotyczy przede wszystkim medycyny estetycznej. W tej branży rozwój technologii jest bardzo dynamiczny, a salony oferują szeroki wachlarz zabiegów, nierzadko z wykorzystaniem zaawansowanej technologii wartej setki tysięcy złotych.

Jednak myśląc o zakupie drogiej aparatury zawsze pojawia się pytanie, czy pieniądze się zwrócą i czy klienci będą chętnie decydować się na zabiegi z użyciem nowatorskiego, nieznanego dotąd na rynku urządzenia. Stąd tak wielu specjalistów, zwłaszcza w fazie początkowej pracy we własnym gabinecie wybiera komis sprzętu medycyny estetycznej.

Mimo wielu zalet nabywania aparatury za pośrednictwem giełdy sprzętu medycznego sceptyków nie brakuje. Prawdopodobnie wynika to z obawy o poziom eksploatacji skomplikowanych urządzeń oraz ich stan techniczny. Zatem, jak uniknąć rozczarowań?

Używany sprzęt medyczny – na co zwrócić uwagę?

1. Gdzie kupować?

Jest to jedno z najważniejszych i zapewne pierwszych pytań, które nasuwa się, kiedy planujemy nabyć używany sprzęt medyczny. Na pewno jednym z bardziej dostępnych źródeł tego typu urządzeń są serwisy aukcyjne, dostępne dla każdego.

W przypadku mniej skomplikowanego, używanego sprzętu rehabilitacyjnego jak np. kule czy łóżka, ryzyko przy zakupie takich wyrobów jest niewielkie, ponieważ dość łatwo ocenić ich stan i jakość, nawet na podstawie zdjęć załączonych do aukcji.

Jednak gdy w grę wchodzą złożone sprzęty z dziedziny medycyny estetycznej czy stomatologii, warto zwrócić się do specjalistycznego komisu, którego obsługa w razie potrzeby doradzi najlepszą aparaturę i odpowie na wszelkie pytania.

Ponadto sklepy dla profesjonalistów zawsze podają dokładne źródło, z którego dane urządzenie pochodzi. Ta informacja może okazać się kluczowa przy podejmowaniu decyzji, a dodatkowo dzięki danym kontaktowym do właściciela, możemy w każdej chwili zapytać o istotne kwestie.

2. Pochodzenie

Ważnym elementem przy ocenie aparatury jest jego pochodzenie. Powszechnie wiadomo, że wyposażenie używane w prywatnych placówkach, z uwagi na mniejszą liczbę pacjentów, będzie mniej wysłużone niż to, którego wcześniejszym właścicielem była jednostka publiczna.

Ponadto specjaliści prowadzący praktykę prywatną częściej wymieniają maszyny na te, które posiadają bardziej zaawansowaną technologię, mimo że wcześniejsze w dalszym ciągu są w pełni sprawne. Z uwagi na to należy od czasu do czasu odwiedzić skup sprzętu medycznego, aby być na bieżąco z najlepszymi ofertami.

Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie serwisu internetowego, takiego jak np. Dermaticktóry oferuje szeroki wachlarz używanych urządzeń w korzystnych cenach.

3. Oznaczenia

Legalnie wprowadzona do obrotu aparatura powinna posiadać znak CE (Conformité Européenne). Jest to deklaracja wytwórcy, że wyrób jest zgodny z wymaganiami dyrektyw Unii Europejskiej, co oznacza, że spełnia normy jakości oraz jest w pełni bezpieczny.

Producent, aby oznakować swój produkt podejmuje szereg analiz oraz działań dla spełnienia wymagań zawartych w przepisach UE. Należy pamiętać, że jeżeli w procedurze znakowania uczestniczyła jednostka notyfikacyjna, symbolowi CE towarzyszy również 4-cyfrowy numer identyfikacyjny.

Wymogi dotyczące oznakowania:

Znak CE musi być widoczny, czytelny i nieusuwalny.

Umieszcza się go:

  • na wyrobie
  • w instrukcji używania wyrobu
  • na opakowaniu handlowym wyrobu
  • na opakowaniu, które zapewnia sterylność aktywnego wyrobu medycznego do implantacji
  • na wyrobie medycznym do diagnostyki in vitro – jeżeli to możliwe
  • na wyrobie medycznym lub jego opakowaniu, który zapewnia sterylność – jeżeli to możliwe

4. Zbadaj rynek i preferencje klientów

Oferty gabinetów świadczących usługi z zakresu medycyny oraz szeroko pojętej kosmetyki są bardzo zróżnicowane. Dlatego przed wyposażeniem gabinetu w dodatkowe urządzenia warto sprawdzić, czym dysponuje konkurencja i co najbardziej przyciąga klientów.

Przeprowadzenie analiz jest niezbędne oraz może przynieść bardzo dobre efekty w postaci zaoszczędzonych pieniędzy, a także zwiększenia ilości odwiedzających. Inwestycja w zaawansowane technologie często bywa szansą na wybicie się spośród rywali, jednak nie zawsze ryzyko się opłaca.

Przy ograniczonym budżecie na inwestycje znacznie lepiej wybrać sprawdzone i nadal popularne wśród konsumentów urządzenia. Na rynku znajduje się mnóstwo wielofunkcyjnych maszyn, których zakres działania jest bardzo szeroki, co powoduje, że zwrot z zakupu przychodzi szybciej.

Obecnie w ofercie Dermatic znajdują się m.in. Arkana Kombajn Kosmetyczny, BTL X-Wave, Jet Peel 3 oraz wiele innych.

Skup używanego sprzętu medycznego

Niejednokrotnie zdarza się, że gabinety zmieniają profile działalności, co zwykle wymaga wymiany części sprzętu. Sytuacje te często podyktowane są złymi inwestycjami właścicieli w zbyt drogie i nietrafione urządzenia specjalistyczne.

Jednak istnieje szansa, aby odzyskać część nieprawidłowo ulokowanych pieniędzy.

Jednostki zajmujące się skupem i sprzedażą używanego sprzętu rehabilitacyjnego, wyposażenia gabinetów fizjoterapii, akcesoriów stomatologicznych i innego typu urządzeń medycznych i kosmetycznych, są również doskonałym miejscem, aby otrzymać rekompensatę za nieudaną inwestycję.

Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z ryzykiem niepowodzenia finansowego, jednak warto pamiętać, że to nie koniec świata. Komis sprzętu medycznego ułatwi pozbycie się zalegających maszyn i uzyskanie środków na inne wydatki.

Dlaczego warto?

Wraz z otwarciem specjalistycznego gabinetu medycznego bądź kosmetycznego wiąże się nie tylko ryzyko finansowe, ale także odpowiedzialność, ponieważ wiele osób powierzy nam swoje zdrowie czy też wygląd.

Biorąc pod uwagę te czynniki, należy zadbać o jak najlepszą jakość oferowanych usług oraz bezpieczny sprzęt.

Co ważne, aparatura z drugiej ręki nie zawsze oznacza coś gorszego. Używany sprzęt do gabinetu fizjoterapii może być tak samo solidny i użyteczny jak nowy.

Z tą jednak różnicą, że wyroby prosto z fabryki będą kilka razy droższe. Kluczem do odpowiedniego zarządzania budżetem gabinetu jest szukanie oszczędności, nie tracąc przy tym na profesjonalizmie.

Wiele okazji do nabycia doskonałego sprzętu medycznego mają lekarze medycyny estetycznej, ponieważ branża ta szybko ewoluuje.

Przykładowo, firma Dermatic dysponuje szerokim asortymentem urządzeń, takich jak: VIP III Millenium, Reaction, VPL Ultra Plus, I-Lipo, NNM Lipo Kontour i wiele innych. W komisach znajduje się mnóstwo krótko eksploatowanych urządzeń w doskonałym stanie.

Warto zapoznać się z dostępną na rynku ofertą, aby nie przepłacać i efektywniej inwestować zarobione pieniądze.

Rozwój branży medycznej oraz technologii z nią związanej sprawił, że obecnie wybór na rynku urządzeń jest ogromny. Zwiększył się też dostęp do sprzętu, a ceny niektórych jego rodzajów są znacznie bardziej przystępne niż kiedyś.

Jest to niewątpliwie korzystna zmiana, jednak nadal duża część profesjonalnego wyposażenia gabinetu pozostaje poza zasięgiem wielu osób. Dlatego pojawiły się alternatywne rozwiązania, takie jak komis sprzętu medycznego, który daje możliwość nabycia używanej aparatury w korzystnej cenie.

Jest to bardzo wygodna opcja, ale nadal należy w pierwszej kolejności pamiętać o dobru pacjenta. Oznacza, to, że sprzęt powinien pochodzić ze sprawdzonego sklepu medycznego, jak i mieć oznaczenia świadczące o spełnieniu wszystkich norm bezpieczeństwa i dopuszczeniu do sprzedaży.

Kiedy mamy pewność, że urządzenie spełnia wszystkie wcześniej wymienione warunki oraz znane jest jego dokładne pochodzenie, możemy śmiało je kupić. Komfort użytkowania urządzeń z drugiej ręki może być taki sam jak przy nowym sprzęcie, ponieważ wiele z nich było eksploatowanych w bardzo niewielkim stopniu przez poprzednich właścicieli.

Zatem jeżeli nie chcesz podejmować ryzyka, kupując nowy sprzęt, skorzystaj z możliwości, jakie daje sklep Dermatic, gdzie znajdziesz wiele urządzeń w promocyjnych cenach.

Firma Dermatic, wychodząc naprzeciw swoim klientom umożliwia odsprzedanie lub zakup używanego sprzętu medycznego za pośrednictwem serwisu internetowego. Jeżeli interesuje Cię powyższa oferta, odwiedź sklep Dermatic i zapoznaj się z dostępnymi produktami.

Aktualnie znajdziesz tam m.in. laser BTL- 4000, bicze szkockie oraz Ulthera, BTL Protege i wiele innych. Teraz w jednym miejscu możesz znaleźć wiele przydatnych urządzeń oraz różnego rodzaju akcesoriów najlepszych producentów przydatnych w Twojej firmie.

Zespół Dermatic