Nowości Dermatic- wiosna 2018


Wraz z rozrostem rynku zbytu dla medycyny estetycznej zwiększa się liczba producentów preparatów specjalistycznych, w tym leków i kosmetyków. Pojawiają się firmy, które chcą być innowacyjne i być liderem w swojej branży. Nowi gracze oznaczają nowe produkty, które mogą okazać się dla medycyny estetycznej przełomowe. Mogą być skuteczniejsze, tańsze, łatwiejsze w produkcji i przede wszystkim bezpieczniejsze. Dermatic stara się zawsze nadążać za nowościami na rynku medycyny estetycznej i informować klientów o dostępnych innowacjach. Dziś do zaprezentowania mamy produkty z dwóch nowych marek: Nithya i Decoria.

Decoria

Decoria jest to innowacyjna linia wypełniaczy od Bohus BioTech AB. Ta szwedzka firma od ponad 30 lat zajmuje się produktami przeznaczonymi do medycyny estetycznej, posiadając doświadczenie nie tylko w procesie produkcyjnym, ale również w badaniach naukowych i rozwoju technik wypełniania kwasem hialuronowym.

Dzięki temu przedsiębiorstwo mogło dokonać olbrzymiego postępu w kwestii wytwarzania wypełniaczy, zapewniając bezpieczny produkt dający do tego niesamowicie trwałe efekty.

Lina Decoria oferuje dwa produkty stworzone z myślą o zabiegach estetycznych na twarz. Decoria Essence, Decoria Intense i Decoria Voluma. Decoria składa się z głównie z ustabilizowanej i bardzo czystej formy kwasy kwasu hialurunowego, otrzymywanego z syntetycznego źródła.

Jest on identyczny z kwasem występującym w naszym organizmie, co daje nam wysoce biokompatybilny produkt. Produkty te to wstrzykiwalne implanty w formie przezroczystego żelu używanego do korekcji i kształtowania twarzy, w tym jej konturów i zarysu, powiększania ust i redukcji zmarszczek.

Już jedna iniekcja zapewnia natychmiastowy i długotrwały efekt.

Kwas hialuronowy użyty w produktach Decoria jest ustabilizowany, co daje nam jeszcze dłuższy efekt niż w przypadku większości wypełniaczy. Może on trwać nawet do 12 miesięcy, chociaż jest to zależnie od wielu rzeczy, m. in. obszaru leczonego, typu skóry itd.

Decoria Essence

Decoria Essence powstała w wyniku opracowania technologii DPS, czyli Decoria Proprietary Spherification, nad którą pracowano wiele lat. Dzięki niej można było stworzyć wypełniacz oparty na niezwierzęcym kwasie hialuronowym, z gładkimi kulistymi cząstkami, zamiast klasycznej struktury przypominającej kanciaste romby.

Sferyczny kształt pozwala cząsteczkom o wiele łatwiej i szybciej połączyć się z tkankami naszego ciała, dając ładny, symetryczny efekt.

Technologia DPS zapewnia również ograniczenie właściwości higroskopijnych kwasu, który w normalnych warunkach bardzo szybko wiąże się z wodą. Sferyczny kształt nadany elementom struktury kwasu zastosowanego w Decoria Essence to niemal identyczny kształt nadawany naturalnie cząsteczkom HA w naszym organizmie.

Producenci dodatkowo zaznaczają, że proces chemiczny, w którym powstają wypełniacze, jest połączeniem produkcji jedno- i dwufazowego sieciowania.

Produkt należy do jednych z najczystszych na rynku wypełniaczy. Posiada małą zawartość czynnika sieciującego BDDE, co zmniejsza do minimum ryzyko wystąpienia długotrwałych efektów ubocznych (np. ziarniaków). Jest to produkt tzw. kohezyjny – jego spójna konsystencja idealnie lokalizuje się w tkance.

Nawilża skórę i nie powoduje nadmiernego obrzęku po zabiegu. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest bardzo często wybierany przez specjalistów i doceniany potem przez pacjentów, ponieważ długość i jakość efektów potrafi być zniewalająca.

Decoria Essence można używać do klasycznej korekcji ust za pomocą wypełniania kwasem hialuronowym. Preparat może być też użyty do korekcji i modelowania umiarkowanie głębokich zmarszczek i fałd na twarzy. Za jego pomocą można nawet nakreślić wyraźny “łuk Kupidyna”.

Decoria Intense

Decoria Intense jest tak samo jak Decoria Essence jest produktem opartym na technologii DPS. Też posiada sferyczne cząsteczki, które swoją budową przypominają w bardzo dużym stopniu cząsteczki kwasu HA w naszym organizmie, co pozwala mu się szybko wchłaniać, łatwo przyswajać i dawać bardzo naturalny efekt.

Dodatkowo długotrwały efekt tego wypełniacza zapewnia trójfazowe sieciowanie oraz uzyskana w wyniku tego procesu wysoki poziom lepkości i elastyczności produktu.

Jest to produkt przeznaczony do bardziej intensywnych korekcji niż te, do których używa się Decoria Essence. Przede wszystkim pomoże nam się pozbyć głębokich i ciężkich zmarszczek.

Jest on niewyczuwalny i dobrze przyjmuje się przez nasz organizm, więc nawet dogłębna iniekcja nie sprawi nam dyskomfortu po wykonanym zabiegu.

Intensywność tego specyfiku może okazać się naprawdę przydatna w leczeniu problematycznych przypadłości, stąd jego popularność wśród kosmetologów i specjalistów medycyny estetycznej.

Decoria Voluma

Decoria Voluma , trzeci produkt innowacyjnej technologi DPS jednak zawiera większą ilość czynników sieciujących niż Essence i Intense.

Jako, że zawiera 20mg/ml mocno usieciowanego kwasu hialuronowego,  Voluma jest szczególnie wskazana w przypadku głębokich zmarszczek i bruzd, konturowania twarzy oraz przywracania utraconej w związku z wiekiem objętości skóry.

Nithya

Linia produktów Nithya jest dziełem włoskiej firmy Euroresearch. Główną ideą stworzenia preparatów w tej linii było zapoczątkowanie serii specyfików opartych na kolagenie, które miały być kolejnym krokiem naprzód w dziedzinie biorestrukturyzacji skóry. Jest to najbardziej zaawansowane technologicznie wykorzystanie kolagenu spotkane w medycynie estetycznej.

W jej skład wchodzą mikrocząsteczki heterologicznego kolagenu typu I, który można zdefiniować jako biomimetyczny dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii ekstrakcji.

Poprzez symulowanie działania degradacyjnego polimeryzowanego kolagenu powodują one masową stymulację fibroblastów oraz odkładanie się prokolagenu oraz, w wyniku tego, endogennego kolagenu typu III. Nithya gwarantuje zatem wyjątkowy poziom czystości i bezpieczeństwa, pozwalający uzyskać doskonałe wyniki, przewyższające nawet najwyższe oczekiwania.

Nithya twarz

Nithya twarz to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących poprawić ogólną kondycję i wygląd swojej cery; zarysować kontury, napiąć skórę, odżywić ją i zregenerować. Nawet najdelikatniejsze okolice twarzy mogą być leczone za pomocą tego unikatowego kolagenu.

Stymuluje on produkcję nowych firboblastów, który przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu.

Ten produkt Nithya działa o wiele lepiej niż botoks lub inne wypełniacze, co nie wymaga od pacjenta tak częstego powtarzania zabiegu. Można go również stosować po 25 roku życia jako profilaktykę starzenia. Idealnie nadaje się dla skór z oznakami starzenia, wiotkich, wymagających poprawy napięcia.

Efekty tego preparatu mogą utrzymać się nawet do 3 lat.

Nithya na twarz zwalcza objawy starzenia wywołane wiekiem i działaniem promieniowania UV. Regeneruje tkankę właściwą oraz podskórną za pomocą mechanizmu neokolagenogenezy. Jest w stanie skorygować zanieczyszczenia genetyczne takie jak hipotrofia i hipotonia skóry, niezdrowy odcień i problemy z elastycznością.

Nawilża i rozjaśnia naszą skórę, poprawia objętość, odświeża miękkie tkanki a nawet jest w stanie pomóc w leczeniu blizn, rozstępów i trądziku.

Nithya ciało

Nithya ciało przeznaczony jest do mezoterapii ciała. Mezoterapii, czyli leczenia skóry za pomocą serii mikronakłuć, wykonanych za pomocą urządzenia dermarollera. Mikronakłucia same w sobie pobudzają już skórę do regeneracji i rewitalizacji.

Natomiast, jeśli dodatkowo wstrzykniemy przy okazji odpowiedni preparat, to możemy uzyskać niesamowite efekty. W tym przypadku chodzi o oparty na kolagenie związek Nithya. Poprawia on objętość skóry, jej elastyczność i jędrność. Zabiegi wykonywane są najczęściej na wiotką skórę brzucha, ramion, nad kolanami i w obrębie wewnętrznej strony ud.

Stężenie kolagenu w preparacie wynosi aż 200mg/ml. Dzięki temu efekty utrzymują się o wiele dłużej niż w przypadku innych zabiegów tego typu. Nithya ciało możemy użyć do zmniejszenia oznak starzenia skóry na całym ciele, w tym wygładzania zmarszczek. Jest dobrym narzędziem do leczenia blizn oraz ich redukcji, jeśli są głębokie. Poprawia ogólną kondycję skóry i pobudza komórki do regeneracji.

Produkty obu tych linii Nithya i Decoria są bardzo innowacyjne. Decoria dzięki technologii DPS zapewnia najlepszy na rynku wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego i dzięki swojej budowie świetnie współgra on z organizmem zapewniając najlepsze efekty.

Natomiast produkty Nithya za pomocą czystego kolagenu, opartego na zaawansowanej formule, zapewniają świetną odbudowę skóry i jej rewitalizację. Produkty z tych linii są bardzo zaawansowane a efekty które można przy ich pomocy osiągnąć przekraczają wszelkie oczekiwania.

 

Zespół Dermatic