Rodzaje mezoterapii


Mezoterapia to pielęgnacyjny zabieg medyczny, niewymagający ingerencji chirurgicznej. Stosowany jest przede wszystkim w dermatologii oraz medycynie estetycznej zarówno do kuracji, jak i profilaktyki. Przepuszcza składniki odżywcze przez warstwę rogową naskórka i dostarcza je bezpośrednio do żywych warstw naskórka, czyli do tkanki podskórnej i skóry właściwej. Z tego względu uważana jest za niezwykle skuteczną i bezpieczną metodę poprawienia wyglądu i jakości skóry.

Zabieg może być stosowany na całe ciało, ale najczęściej używany jest na skórze twarzy, dłoni, szyi i dekoltu. Pełne efekty mezoterapii widoczne są po odpowiedniej ilości wykonanych serii, które dostosowane są do rodzaju skóry oraz towarzyszącym jej niedoskonałością. Wyróżniamy dwa główne rodzaje mezoterapii — igłowa i bezigłowa.

Mezokoktajle

Mezokoktajlami nazywamy wszystkie gotowe preparaty stosowane przy mezoterapii. Najczęściej są mieszanką różnych składników, takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, minerały, glicerol i wiele innych. Poszczególne mieszaniny składników oddziałują na konkretny problem u pacjenta. Odpowiedni mezokoktajl dobierany jest przez lekarza, który wykonuje zabieg. Dzięki nim możemy zniwelować oznaki starzenia, zagęścić włosy, zminimalizować ich wypadanie i siwienie oraz wymodelować sylwetkę.

Rodzaje mezoterapii

Mezoterapia igłowa- inaczej nazywana iniekcją, pozwala przywrócić skórze zdrowy i piękny wygląd. Polega na wprowadzeniu, w obrębie zmian chorobowych, bezpośrednio do skóry właściwej substancji odżywczej, w tym witaminy, mikroelementy, aminokwasy oraz kwasu hialuronowego. Substancje aplikowane są do skóry za pomocą igły, którą lekarz przeprowadzający zabieg, wykonuje kilkanaście mikronakłuć. Dzięki temu mieszanina wnika do głębokich warstw tkanki podskórnej i skóry właściwej. Powoduje to pobudzenie skóry do wytwarzania substancji potrzebnych do samoregeneracji, dając tym samym szybkie i imponujące efekty. Mieszanka składników, zawsze jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta. Po przeprowadzonym zabiegu mogą być widoczne na skórze małe uwypuklenia, w miejscach nakłuć oraz niewielkie zasinienia lub krwiaki, aczkolwiek nie ma czego się obawiać, po kilku dniach wszystkie efekty uboczne znikają.

Efekty mezoterapii igłowej, to przede wszystkim głęboko nawilżona skóra, uzupełnione składniki odżywcze, między innymi witaminy i minerały. Dzięki pobudzeniu skóry do samoregeneracji następuje pobudzenie komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra jest bardziej napięta i elastyczna, a nawet zmniejszają się oznaki starzenia, takie jak zmarszczki czy sińce pod oczami. Dodatkowe wskazania do zastosowania terapii mezoterapią igłową to takie zmiany skórne jak blizny potrądzikowe i pourazowe, przebarwienia i uszkodzenie posłoneczne, rozstępy i cellulit.

Ponadto mezoterapia bardzo dobrze radzi sobie także z problem wypadających włosów i łysieniem, wzmacnia osłabione cebulki włosów i zatrzymuje ich wypadanie oraz działa zapobiegawczo.

Przeciwwskazania mezoterapii igłowej:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • stany zapalne i ropne skóry
 • nowotwory
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • cukrzyca
 • alergie na składniki stosowane przy zabiegu
 • choroby wirusowe skóry

Dermaheal HL

Produkt kierowany do zabiegów skóry głowy. Dzięki zawartym czynnikom wzrostu hamuje łysienie i wypadanie włosów, dodatkowo odnawia cebulki włosów, powodując ich odrastanie.

Poprawia grubość i gęstość włosów oraz nawilża i odżywia skórę głowy. W jego skład wchodzi aż 56 składników aktywnych.

Idebae Antiaging

Niezwykle mocny przeciwutleniacz z dużą dawką ideabae, który odpowiada za działanie przeciwstarzeniowe. Dodatkowo zawiera DMAE, który daje efekt liftingu, wygładzenie zmarszczek oraz ogólną poprawę kondycji skóry.

Mezoterapię igłową możemy dodatkowo podzielić na różne metody, w zależności od tego, czym jest wykonywana.

Mezoterapia mikroigłowa- za pomocą mikronakłuć pobudza się skórę do intensywnej rekonstrukcji. Do tego celu wykorzystywane jest specjalne urządzenie- Dermaroller. Posiada on około stu igiełek umieszczonych na obrotowym wałku. Za pomocą nakłuć dostarcza substancje aktywne do głębszych warstw skóry. Pobudza i stymuluje naskórek, po czym następuje odbudowa włókien kolagenowych i elastyny. Składniki aktywne są natychmiast transportowane do problematycznego miejsca, przez co efekty widoczne są od razu.

Proces regeneracji może trwać do kilku tygodniu, przez mikrourazy powstałe podczas wykonywania zabiegu, może dojść do zaróżowienia na skórze lub małych obrzęków.

Główne wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej, to przede wszystkim: zmarszczki, sucha skóra, blizny potrądzikowe, przebarwienia i nierówny koloryt skóry, cienie i obrzęk pod oczami oraz tak zwana skóra palacza.

Metoda jest polecana dla każdego typu skóry, nawet dla tej bardzo cienkiej i wrażliwej. Aby efekty mezoterapii były zadowalające, należy wykonać około 5 zabiegów w odstępach co 10 dni. Po zakończonej serii w celu utrzymania efektu, zaleca się powtórzyć zabieg raz w miesiącu. Aczkolwiek każdy pacjent powinien indywidualnie z lekarzem ustalić częstotliwość zabiegów, która w dużej mierze uzależniona jest od stanu skóry i problemów, które jej towarzyszą.

Przeciwwskazania mezoterapii mikroigłowej:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • stany zapalne skóry
 • skłonność do powstawania blizn
 • alergie na składniki preparatu
 • nowotwór
 • opryszczka

Mesoboost arnika & kwas hialuronowy

Mezokoktajl przeznaczony głównie do rewitalizacji okolic oczu. Okolice oczu, często narażone są na podrażnienia i przesuszenia. Dzięki połączeniu kwasu hialuronowego i ekstraktu z arniki, po zastosowaniu preparatu następuje wygładzenie zmarszczek, zminimalizowanie sińców i opuchnięć pod oczami, a poza tym nawilżenie i wzmocnienie skóry.

SRS Skin Lift

Produkt o bogatym składzie, zawierającym witaminy, kwas hialuronowy, a także odkrycie ostatnich lat, czyli peptyd Argireline. Stosowany jest przede wszystkim przy skórze zmęczonej, wiotkiej, matowej, pozbawionej jędrności i ze zmarszczkami. Peptyd Argireline jest uważany za bezpieczniejszą wersję botoksu, powoduje rozluźnienie mięśni mimicznych, które odpowiedzialne są za powstawanie zmarszczek. Widoczne rezultaty po terapii to nawilżona, odmłodzona i odpowiednio odżywiona cera.

Mezoterapia igłowa metodą nappage

Metoda nappage charakteryzuję się użyciem specjalnego pistoletu. Narzędzie wyposażone jest w oprogramowanie, które samo reguluję ilość podawanego preparatu, jak i ilość i częstotliwość nakłuć. Pozwala to na równomierną ilość aplikowanej substancji w każde miejsce na tej samej głębokości. Dzięki czemu metoda przynosi bardzo dobre rezultaty. Wskazania do zastosowania są takie same, jak przy mezoterapii igłowej, czyli ujędrnienie, nawilżenie, odżywienie, profilaktyka przeciwstarzeniowa oraz przeciw wypadaniu włosom.

Mezoterapia igłowa- metoda depozytowa z Princess Rich

Metoda depozytowa, podobnie jak metoda mikroigłowa polega na wprowadzeniu składników aktywnych w głąb skóry. Dodatkowo pozostawienia w niej depozyty z preparatu, które powoli przenikają w tkanki skóry i wzmacniają nawilżenie i rewitalizację. W skład Princess rich wchodzi kwas hialuronowy oraz największe stężenie glicerolu, wśród produktów do mezoterapii. Glicerol wiąże cząsteczki wody z kwasem hialuronowym co powoduje długotrwałe nawilżenie skóry. Oprócz tego widoczna jest znaczna regeneracja skóry, niweluje małe zmarszczki, poprawia gęstość skóry oraz nadaje jej blasku.

RRS HA Eyes

Zaleca się używanie preparatu w okolicach oczu. Ma działanie nawilżające, poprawia kontur oczu oraz mikrokrążenie, a także rozjaśnia skórę, dając tym samym efekt zdrowej, wypoczętej skóry. Zaraz po zastosowaniu produkt należy unikać nakładania makijażu i promieni uv.

Mezoterapia bezigłowa- Nowoczesny i nieinwazyjny sposób na odmłodzenie skóry. Jest dobrą alternatywą dla mezoterapii igłowej.

Zabieg wykonywany jest, aby poprawić ogólną kondycję skóry, zredukować przebarwienia i zmarszczki, zmniejszyć rozstępy i cellulit. Ten rodzaj mezoterapii przeprowadzany jest za pomocą specjalistycznego aparatu, który wykorzystując zachodzące w skórze zmiany, wprowadza preparat w głąb skóry, co sprawia, że metoda jest bardzo efektywna.

W pierwszej fazie aparatura wysyła fale radiowe, które zastępują igłę, powodując rozszerzenie błon komórkowych, przez co stają się bardziej przepuszczalne, dzięki czemu substancje odżywcze przenikają do skóry. Następnie uaktywniają się włókna mięśniowe i stymulacja produkcji kolagenu. W ostatniej fazie dochodzi do pobudzenia samoregeneracji skóry.  W skład preparatów podawanych w trakcie leczenia wchodzą takie składniki jak kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, witamina C, retinol i rutyna. Cały proces nazywany jest elektroporcją.

Częstotliwość zabiegów, zależna jest od stanu cery. Dokładną ilość, po wcześniejszej konsultacji ustala lekarz, ale najczęściej jest to od 5 do 10 zabiegów.

Po przeprowadzonej serii zabiegów skóra jest dokładnie nawilżona i napięta, pozbawiona bruzd i zmarszczek. Ponadto dzięki mezoterapii bezigłowej możemy wymodelować i ujędrnić brzuch, uda i pośladki.

Efekty utrzymują się do kilku tygodni, aby je podtrzymać, zalecane jest stosowanie odpowiednich kremów z witaminami, zapisanych przez lekarza.

Przeciwwskazania mezoterapii bezigłowej:

 • ciąża
 • epilepsja
 • choroby serca
 • rozrusznik serca
 • metalowe elementy w ciele

Mesoboost biotech ultrasound gel

Preparat przewodzący, przeznaczony dla zabiegów z użyciem urządzeń kosmetycznych. Dzięki swojej żelowej konsystencji zwiększa ilość wchłanianych substancji aktywnych w głąb skóry, a wzbogacony o kwas hialuronowy także poprawia nawilżenie skóry.

CytoCare 532

Idealny preparat do rewitalizacji skóry, zawiera duże stężenie kwasu hialuronowego, a oprócz tego wiele witamin, aminokwasów i minerały. Wszystkie te elementy zapewniają skórze zdrowy i młody wygląd, poprzez wygładzenie, napięcie i odżywienie. Bardzo dobrze sprawdza się również przy walce z oznakami starzenia się skóry, niweluje widoczne skutki tego procesu oraz zapobiega powstawaniu nowym. Do stosowania nie tylko na skórze twarzy, ale też dłoni, szyi i dekoltu.

Zespół Dermatic