Szkolenia – medycyna estetyczna w pigułce


Medycyna estetyczna to nieustannie rozwijająca się branża, która proponuje coraz to szerszy zakres usług. Kosmetolodzy starają się znaleźć rozwiązanie na różnego rodzaju problemy skórne – od zmarszczek i bruzd, po łuszczycę, plamy oraz przebarwienia. Powstaje wiele nowych zabiegów, które wykorzystują naturalne preparaty wspomagające regenerację blizn, nawilżenie skóry, czy wyrównanie jej kolorytu. Nic dziwnego, że studia urody cieszą się rosnącą wciąż popularnością – jeżeli pielęgnacja w zaciszu domowym nie przynosi efektów, klienci decydują się na krok na przód i szukają sposobu na walkę z defektami skórnymi w różnych klinikach i gabinetach.

Patrząc na tendencję wzrostową zainteresowania zabiegami, każdy specjalista medycyny estetycznej powinien śledzić trendy w tym obszarze i nie spoczywać na laurach. Poszerzenie oferty swojego studio z pewnością przyniesie wiele korzyści – od zdobycia nowych umiejętności, po setki zadowolonych klientek, które wrócą, by powtórzyć serię i polecą zabieg swoim koleżankom stanowiących nowe grono pacjentek. Niewątpliwie, najlepszym sposobem na uzyskanie kwalifikacji będą kursy medycyny estetycznej dla kosmetyczek. Zapraszamy do lektury, by dowiedzieć się jakie szkolenia z tego zakresu poleca zespół z hurtowni estetycznej www.dermatic.com, dzięki któremu dowiesz się jak wzbogacić ofertę swojego salonu.

Szkolenia – medycyna estetyczna w pigułce

Czyż nie jest tak, że inwestycja w samego siebie jest najlepszą inwestycją? Mowa tu nie tylko o pielęgnacji ciała, czy wysokiej jakości szafie ubrań, ale również o rozwoju intelektualnym. Udział w szkoleniu z pewnością podniesie nasz poziom wiedzy, którą będziemy mogli wykorzystać później w praktyce, a to nie tylko przyprawi pacjentów o uśmiech, ale także wygeneruje profit.

Szkolenia z medycyny estetycznej dla kosmetologów trwają zazwyczaj od 1 do 2 dni, w grupach składających się z ok. 6 osób. W cenie kursu organizator zapewnia zwykle pełen pakiet produktów niezbędnych do przeprowadzenia zabiegu oraz ubezpieczenie OC. Kursy dla kosmetyczek składają się z dwóch części: teoretycznej oraz praktycznej. Podczas części teoretycznej zostają przedstawione produkty wykorzystywane podczas zabiegu, omawia się techniki jego wykonywania, wskazuje wszelkie procedury przed zabiegowe oraz uwzględnia się zabiegową dokumentację medyczną. Część praktyczna odbywa się pod okiem doświadczonego trenera, więc nie należy przejmować się potencjalnym narażeniem modelki na niezamierzony skutek zabiegu. Na koniec szkolenia zostają rozdane certyfikaty ukończenia kursu, które upoważniają do przeprowadzenia zabiegu.

Szkolenia dla kosmetyczek Warszawa, Poznań, Wrocław…

W ofercie Dermatic znajdziemy różnego rodzaju szkolenia z medycyny estetycznej. Organizowane są przez innowacyjne centrum szkoleniowe Dermatic Aesthetic Academy, które może pochwalić się dziesięcioletnim doświadczeniem na polskim rynku. Wykwalifikowana kadra szkoli nie tylko kosmetologów, ale również stomatologów i pielęgniarki. W szkoleniach Dermatic Aesthetic Academy wzięło udział ponad 1000 uczestników w 2016 roku. Oferowany przez akademię kurs medycyny estetycznej dla pielęgniarek może odbyć się w różnych miastach na terenie Polski – od Szczecina i Gdańska, po Poznań oraz Wrocław.

Szkolenie z mezoterapii igłowej

Akademia szkoleń zabiegów estetycznych Dermatic Aesthetic Academy oferuje szkolenie z mezoterapii igłowej, które polega na rewitalizacji skóry w obszarach twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zabieg przeprowadza się poprzez wykonywanie niewielkich nakłuć, które poprawiają mikrokrążenie i stymulują proces syntezy białka. Cały kurs trwa od 5 do 6 godzin i przeznaczony jest dla pięcioosobowej grupy. Podczas trwania spotkania uzyskamy informacje dotyczące wskazań i przeciwwskazań do zabiegu oraz omówione zostaną możliwe powikłania.

W cenie kursu zapewniony zostaje pakiet produktów kosmetycznych o wartości przekraczającej 500 PLN.  Po części praktycznej odbywa się wręczenie certyfikatów, skryptów i materiałów ze szkolenia oraz formularzy zgody na zabieg.

Dlaczego zdecydować się na szkolenie z tego zakresu? Patrząc na efekty mezoterapii igłowej, nie trzeba długo zastanawiać się nad odpowiedzią. Możliwość nawilżenia skóry, redukcji zmarszczek, czy wygładzenia fałd i bruzd niewątpliwie zachęci pacjentów do poddania się zabiegowi. Ważne tylko aby został przeprowadzony przez wykwalifikowanego kosmetologa przy wykorzystaniu sprawdzonych produktów.

Szkolenia z wypełniaczy dla kosmetyczek

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z kwasem hialuronowym, rozważ podstawowe szkolenie z wypełniaczy HA. Kwas hialuronowy zyskuje na popularności ze względu na swoje nawilżające działanie. Ponadto, wykazuje działanie antyoksydacyjne i pobudza procesy produkcji kolagenu odpowiedzialnego za wygładzenie blizn czy zredukowanie zmarszczek.

Podczas kursu zdobędziesz teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu korekcji bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza, bruzd marionetki, czy wypełnienia ust. Dzięki szkoleniu dowiesz się jak zakwalifikować pacjentów do zabiegu, co zrobić w razie wystąpienie efektów niepożądanych oraz jakie są zasady postępowania po zakończeniu kuracji.

Wraz z końcem sześciogodzinnego szkolenia, uczestnik otrzymuje niezbędne materiały, skrypty oraz certyfikat upoważniający go do przeprowadzania zabiegu samodzielnie. Co więcej w cenę kursu wliczony został pakiet kosmetyków o wartości ponad 1330 PLN oraz roczne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody na osobach trzecich, które powstały ze względu na wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Szkolenie z PRP

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego stanowi hit gabinetów kosmetycznych w ostatnim czasie. PRP polega na iniekcji odseparowanego osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjentki, więc ze względu na swój naturalny charakter może być przeprowadzony na osobach, które wykazują reakcje alergiczne na składniki aktywne w produktach wykorzystywanych podczas innych zabiegów. Aplikowany materiał ma bardzo duży potencjał biologiczny, dzięki któremu procesy podziałów komórkowych odbywają się znacznie szybciej, a ukrwienie tkanki ulega poprawie.

Podczas szkolenia zdobędziesz informacje, jak za pomocą osocza bogatopłytkowego zrewitalizować skórę twarzy, okolic oczu, dekoltu, szyi i dłoni. Dowiesz się również, jak wygląda korekcja zmarszczek i fałd, regeneracja skóry oraz wypełnianie blizn tym sposobem.

Kurs trwa od 5 do 6 godzin i przeznaczony jest dla grupy liczącej maksymalnie sześć osób. Na początku zostaną przedstawione takie kwestie jak zasady higieny i BHP w gabinecie, omówienie poszczególnych etapów oraz wszelkie możliwości rozwinięcia usługi. Po przeprowadzeniu zabiegu na modelkach odbędzie się podpisanie i przekazanie certyfikatów, wszelkich materiałów szkoleniowych oraz pakietu kosmetyków o wartości ponad 600 PLN.

Kurs botoksu

Wypełnianie botoksem niewątpliwie stało się jednym z najbardziej pożądanych zabiegów estetycznych. Działanie wskazanej substancji jest znane na całym świecie – niekiedy poprzez jedno wstrzyknięcie jesteśmy w stanie wygładzić zmarszczki, czy unieść kąciki ust. Patrząc na spektakularne efekty tego środka, z pewnością warto dodać zabieg z jego wykorzystaniem do swojej oferty. Niezbędny będzie do tego profesjonalny kurs botoksu, który oferuje akademia szkoleń z zabiegów estetycznych Dermatic Aesthetic Academy. Zdobędziesz tam niezbędne informacje odnośnie właściwości botoksu, jego prawidłowego przygotowania oraz technik iniekcji.

Kurs botox dla kosmetyczek trwa od 6 do 7 godzin i podczas części praktycznej, pod okiem doświadczonego trenera, odbędzie się aplikacja substancji w najbardziej problematyczne miejsca jak czoło, okolice oczu i brwi. Koniec szkolenia poprzedza wręczenie certyfikatów i skryptów z wszystkimi przedstawionymi wcześniej procedurami i technikami.

Kurs medycyny estetycznej – cena

W zależności od kursu, który wybierzemy, ceny wahają się od 1000 PLN za szkolenie z podstawowych technik stosowanych w mezoterapii igłowej, po 3000 PLN za warsztaty doszkalające z technik zastosowania preparatów na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Należy jednak pamiętać, że w cenie wspomnianych szkoleń zostaje dołączony pakiet profesjonalnych kosmetyków oraz pełne materiały z kursu.

Kursy zabiegów estetycznych niezbędne w rozwoju

Szkolenia z zakresu medycyny estetycznej to szereg różnych możliwości obejmujących przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy odnośnie walki z problemami skórnymi. Zainwestowanie w kurs wzbogaci nasze umiejętności, dzięki czemu będziemy w stanie poszerzyć ofertę prowadzonego gabinetu i tym samym zachęcić nowe grono klientów do skorzystania z profesjonalnych usług. Czas zatem przemyśleć, jakie kwalifikacje chcielibyśmy podnieść i przystąpić do pogłębiania wiedzy już teraz.

Zespół Dermatic