Zabiegi kosmetyczne – remedium na zmarszczki


Zabiegi kosmetyczne – remedium na zmarszczki

Zmarszczki – problem dotykający każdego z nas. Wraz z wiekiem te podłużne zagłębienia pojawiają się w różnych miejscach na naszej skórze, zabierając przy tym jej elastyczność i promienność. Rodzaje zmarszczek i czas ich występowania zależy od indywidualnych przypadków – im więcej będziemy się śmiać, tym prędzej zauważymy tzw. “kurze łapki” w okolicach oczu. Może mamy w zwyczaju unoszenie brwi lub marszczenie czoła? W takim wypadku efekt “lwiej zmarszczki” nastąpi szybciej, niż nam się wydaje. Wpływ na pojawianie się zmian na skórze mają także takie czynniki zewnętrzne jak dieta, czy warunki atmosferyczne. Promienie słoneczne z pewnością podkreślą naszą opaleniznę, jednak nadużywanie ciepła UV i brak stosowania kremów z filtrami wiąże się z gwarancją zmarszczek nawet w bardzo młodym wieku.

Zabiegi kosmetyczne – remedium na zmarszczki

Jak radzić sobie z tak powszechnymi i nieuniknionymi zmianami skórnymi? Obok domowej pielęgnacji, czy racjonalnego sposobu odżywiania, medycyna estetyczna oferuje wachlarz usług przyczyniających się do likwidacji lub złagodzenia problemu. Możemy wybierać spośród różnych metod kosmetycznych wykorzystujących nici liftingujące, osocze bogatopłytkowe pacjenta, czy laser. Jeżeli zastanawiasz się, która opcja jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem, który odkrywa najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne o działaniu liftingującym.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na iniekcji specjalnego preparatu o działaniu nawilżającym i aktywującym komórki do produkcji kolagenu w głąb skóry. Zabieg przeprowadza się po wcześniejszym znieczuleniu problematycznego miejsca i nakłucia wykonywane są do 3-4 mm wewnątrz skóry. Po zakończonej aplikacji zostaje wykonany delikatny masaż w celu dokładnego rozprowadzenia substancji. Może wystąpić uczucie pieczenia i podrażnienia skóry, jednak zniknie ono samoczynnie w przeciągu maksymalnie dwóch dni.

Ze względów zdrowotnych mezoterapia twarzy nie jest wskazana dla osób, które są w ciąży lub okresie karmienia piersią, wykazują reakcje alergiczne na kwas hialuronowy i inne składniki aktywne, chorują nowotworowo, czy też posiadają stany zapalne w miejscach, które mają zostać poddane zabiegowi.

Mezoterapia igłowa efekty

Zabieg ma na celu pobudzenie procesów regenerujących skórę, które przyczynią się do takich efektów, jak:

  • redukcja cieni pod oczami
  • nawilżenie i rozświetlenie skóry
  • wzrost mieszków włosowych na skórze głowy

 

 • likwidacja zmarszczek
 • poprawa kolorytu skóry
 • wygładzenie bruzd i fałd
 • redukcja blizn oraz plam

Rezultaty będą widoczne już po pierwszej aplikacji, jednak zabieg należy powtórzyć w zależności od indywidualnego przypadku – z reguły będą to serie od 4 do 6 zabiegów, które pozwolą cieszyć się maksymalnymi efektami przez kilka miesięcy.

Mezoterapia igłowa – opinie

Mezoterapia igłowa cieszy się wieloma przychylnymi opiniami. Klientki zastanawiające się jakie zabiegi na twarz po 30 roku życia poprawią kondycję ich skóry, wybierają w dużej mierze opisywaną kurację. Spektakularne efekty, a co za tym idzie, pozytywne opinie są możliwe dzięki sprawdzonym preparatom do zabiegu. Wspomniane specyfiki znajdziemy w ofercie hurtowni estetycznej www.dermatic.com. Szczególną popularnością cieszy się Linerase, który w swoim składzie zawiera biozgodny atelokolagen typu I wykluczający wystąpienie jakichkolwiek reakcji alergicznych u pacjenta. Dostępny specyfik otrzymał nawet nagrodę Perły Dermatologii Estetycznej w 2016 roku w kategorii Najlepszy preparat do biostymulacji tkankowej.

Mezoterapia – cena

Cena mezoterapii będzie zależna od miejsca, które poddamy kuracji oraz kliniki estetycznej wykonującej zabieg. Kwota, jaką musimy zapłacić za mezoterapię twarzy, będzie wahać się od 200 do 350 PLN, a jeśli chcemy do tego poprawić stan skóry na szyi i dekolcie, musimy liczyć się z wydatkiem ok. 500 PLN.

Nici liftingujące PDO

Rozmyślając jaki zabieg na twarz po 40 roku życia przyniesie oczekiwane efekty w postaci likwidacji zmarszczek, należy zastanowić się nad kuracją z użyciem nici liftingujących PDO.

Zabieg przeprowadza się przy wykorzystaniu specjalnych nici na zmarszczki, które aplikowane są za pomocą cienkiej igły do wnętrza skóry – pozostawiony w niej materiał tworzą włókna polidioksanonu odpowiedzialne za napięcie skóry i wygładzenie zmarszczek. Cały proces aplikacji trwa ok. 1 godzinę – wszystko zależy od miejsca, które zostaje ostrzykiwane.

Nici PDO – przeciwwskazania

Niestety, nie wszyscy mogą poddać się zabiegowi liftingu zmarszczek za pomocą nici PDO. Do najczęstszych przeciwwskazań należą:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby nowotworowe
 • stany zapalne skóry
 • problemy z krzepliwością krwi

Przed rozpoczęciem zabiegu niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, który indywidualnie oceni, czy stan zdrowia pacjenta pozwala na zaaplikowanie nici liftingujących.

Nici liftingujące powikłania

Efekty uboczne zabiegu są znikome i krótkotrwale – opuchlizna, pieczenie i podrażnienie zniknie w przeciągu kilku dni. W tym czasie nie należy jednak wykonywać wszelkich peelingów i zabiegów depilacji ze względu na odpowiednie i dokładne rozmieszczenie nici wewnątrz skóry.

Nici PDO – efekty

Nici PDO są często wybierane przez pacjentów ze względu na długotrwałość efektów, które utrzymują się nawet do dwóch lat. Należy zaliczyć do nich takie rezultaty, jak:

 • wygładzenie zmarszczek
 • napięcie i uniesienie skóry
 • zwiększenie gęstości skóry
 • wypełnienie blizn

Nici PDO cena

Zapewne zastanawiasz się, ile należy wydać za nici liftingujące podbródek, dekolt czy czoło. Zróżnicowanie ceny może wynikać z miejsca, do którego się udamy w celu przeprowadzeniu zabiegu, oraz zestawu nici. Można przyjąć, że w pakiecie 10 nici koszt za jedną z nich wynosi od 100 do 200 PLN.

Laserowe usuwanie zmarszczek

Zabiegi laserowe wykorzystywane są często w rehabilitacji – ze względu na swoje promieniowanie wykazują działanie uśmierzające ból i przyspieszają procesy regeneracyjne. Wykorzystanie lasera znajduje również zastosowanie w medycynie estetycznej. Laserowe usuwanie zmarszczek polega na wykonaniu mikrouszkodzeń w warstwie skóry, które powodują zwiększenie intensywności procesów naprawczych naskórka, co w konsekwencji oddziałuje na powielenie włókien kolagenowych i uzyskanie efektu napiętej i nawilżonej skóry.

Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem skóry i po jego zakończeniu można odczuć pieczenie, obrzęk i zaczerwienienie. Dolegliwości jednak miną po kilku dniach, a my będziemy mogli cieszyć się wygładzoną i promienną skórą bez użycia skalpela.

Usuwanie zmarszczek laserem – cena

Cena za usuwanie zmarszczek laserem będzie zależeć od miejsca, które poddane zostanie zabiegowi. Musimy liczyć się z kosztami od 400 do 5000 PLN. Patrząc na opinie zadowolonych klientek, redukcja zmarszczek przy użyciu lasera jest warta swojej ceny ze względu na długotrwałe efekty zabiegu.

Botoks – czy warto?

Botoks – cieszący się zainteresowaniem na całym świecie, zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, środek do modelowania warg, podnoszenie kącików ust oraz likwidację zmarszczek. Bez względu na to, czy zastanawiasz się jaki zabieg na zmarszczki pod oczami, w okolicach czoła, a może szyi, okaże się rozwiązaniem niechcianych zmian skórnych, botoks poradzi sobie każdą z wymienionych wyżej partii.

Wspomniana substancja zostaje aplikowana za pomocą igły. Następnie zachodzi proces zablokowania przewodzenia impulsów nerwowych, komórki przestają się kurczyć, dzięki czemu proces powstawania zmarszczek zostaje wstrzymany.

Podczas zabiegu można odczuć delikatne ukłucia – cały proces trwa parę minut, więc taka chwila delikatnego dyskomfortu nie wymaga zastosowania znieczulenia. Jednak zwróćmy uwagę na to, jak się przygotować do botoksu? Przyjęcie tak silnego środka wiąże się z rezygnacją spożywania alkoholu i nadmiernej aktywności fizycznej na kilka dni przed. Natomiast po zakończonym zabiegu, należy ograniczyć mimikę twarzy, unikać drastycznych zmian temperatury oraz nie stosować żadnych peelingów i maseczek na twarz.

Przeciwwskazania do zabiegu z botoksem

Efekty botoksu utrzymują się nawet do 6 miesięcy i zabieg może zostać powtórzony. Jest to jednak bardzo silny środek i istnieje wiele przeciwwskazań wykluczających korzystanie z aplikacji tej substancji. Należą do nich:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby nowotworowe
 • problemy z krzepliwością krwi
 • alergia na składniki aktywne
 • choroby mięśniowo-nerwowe
 • stany zapalne skóry
 • choroby autoimmunologiczne

Botoks na zmarszczki – cena

Cena za botoks, tak jak za inne zabiegi na zmarszczki, zależy od obszaru, który chcemy odmłodzić. Jeżeli będą to zmarszczki poprzeczne czoła, “kurze łapki”, czy “lwia zmarszczka” zapłacimy ok. 500 PLN. W przypadku, gdy marzy nam się pełna kuracja obejmująca górne partie twarzy, musimy przygotować się na koszt sięgający nawet 2000 PLN.

Zabiegi na zmarszczki

Wiemy już jakie zabiegi na zmarszczki na czole (i nie tylko) proponuje nam nieustannie rozwijająca się medycyna estetyczna. Wspomniane w artykule sposoby na skuteczny lifting należą do najpopularniejszych hitów salonów kosmetycznych. Pacjentki coraz częściej walczą z oznakami starzenia poprzez wykorzystanie usług estetycznych, co świadczy o skuteczności ich efektów, które pozostają z nimi na długo. Nie pozostaje nic innego niż wybranie odpowiedniej opcji dla siebie i pożegnanie się ze zmarszczkami na dobre!

Zespół Dermatic