Zabiegi i produkty modelujące ciało


Zabiegi modelujące służą zmniejszeniu objętości komórek tłuszczowych oraz usunięciu fałd tłuszczu bez użycia skalpela. Jednak by zabieg modelujący był bezpieczny i skuteczny, konieczne jest wykonanie go w dobrych gabinetach zabiegowych lub kosmetologicznych. Modelowanie sylwetki to nie tylko proces odchudzania, to należy pamiętać.

Z uwagi na to, że komórki tłuszczowe gromadzą się głównie w warstwie podskórnej, łatwo jest do nich dotrzeć oraz je usunąć. To właśnie zabiegi modelujące pozwalają rozbić tkankę tłuszczową, a następnie odessać w celu odpowiedniego wymodelowania wybranych partii ciała. Można to zrobić np. za pomocą wstrzyknięcia pod skórę odpowiednich substancji chemicznych, zastosowania fal ultradźwiękowych czy światła lasera. Niezależnie od wybranej techniki efekt jest zawsze taki sam, zniszczenie komórek tłuszczowych, które następnie w naturalnym procesie wydalania są usuwane z organizmu. Modelowanie sylwetki to usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych fragmentów ciała, zazwyczaj z miejsc, z których ciężko jest go usunąć poprzez zastosowanie diety lub ćwiczeń. W celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku zabiegu modelującego sylwetkę, specjaliści zalecają rozpoczęcie stosowania diety niskotłuszczowej, a zarazem dostarczającej pozostałe składniki odżywcze w odpowiedniej ilości na trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem. Wskazane jest również wykonywanie masażu klasycznego lub drenażu limfatycznego, by rozluźnić ściśle upakowaną tkankę tłuszczową. Przed zabiegiem modelującym niezbędna jest konsultacja czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Ponadto zaleca się wykonanie podstawowych badań lekarskich jak morfologia, lipidogram oraz zmierzenie ciśnienia krwi w celu wykluczenia nadciśnienia tętniczego. W zależności od tempa przemiany materii organizm potrzebuje około 2 miesięcy na wydalenie uwolnionego w czasie zabiegów modelujących tłuszczu. Wydalanie i przekształcanie tłuszczu zachodzi w wątrobie. Aby dodatkowo jej nie przeciążać, po zabiegu należy stosować dietę niskotłuszczową. Ujędrnianie ciała to trudne zadanie. Skóra jest bowiem narażona na wiele czynników sprzyjających jej wysuszeniu i wiotczeniu. Do utraty jej sprężystości przyczynia się przede wszystkim upływ czasu, a także wahania wagi. Zabiegi branży estetycznej i zaawansowanej kosmetologii pozwalają przywrócić skórze właściwe napięcie oraz wymodelować poszczególne partie ciała, takie jak pośladki, piersi, ramiona czy brzuch. Stanowią one doskonałe uzupełnienie dla zdrowej diety i ćwiczeń. Z pomocą masaży oraz innych technik odmładzania i ujędrniania ciała, możemy cieszyć się zgrabną, szczupłą sylwetką.

Rodzaje zabiegów modelujących ciało

 • Lipoliza chemiczna – inaczej tzw. lipoliza igłowa, zaliczana jest do zabiegów modelujących mało inwazyjnych. Najlepsze efekty przynosi przy poprawianiu kształtu twarzy i podbródka, ale można ją zastosować również na większe obszary ciała – biodra, pośladki czy uda. Zabieg lipolizy chemicznej polega na ostrzykiwaniu wybranych partii ciała aktywną substancją otrzymywaną z soi – fosfatydylocholiną, która działa na powierzchnie komórek tłuszczowych jak rozpuszczalnik. Przed zabiegiem lekarz zaznacza miejsca, które będą poddane modelowaniu. Następnie za pomocą cieniutkich igieł wprowadza preparat pod skórę. Dobre rezultaty daje wykonanie 2-4 zabiegów co 6-8 tygodni. Po lipolizie chemicznej przez okres 3 tygodni należy unikać opalania.
 • Lipoliza laserowa – to nowa i bezpieczna technika opracowana do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Do jej wykonania używa się specjalnie działającego lasera. Przez minimalne nacięcie lekarz wprowadza pod skórę kaniulę ze światłem lasera. Światło laserowe rozbija błonę komórek tłuszczowych, dzięki czemu ulegają one rozpadowi. Lipoliza laserowa wykonywana jest na ramiona, biodra, pośladki, uda, brzuch, talię, kolana i łydki. Najlepsze efekty przynosi, gdy tkanka tłuszczowa nie przekracza grubości 5 centymetrów. Rozbicie komórek tłuszczowych jest nieodwracalne, ale nieprzestrzeganie diety może spowodować odkładanie się tłuszczu w innych partiach ciała. Przez okres około 2 tygodni po tym zabiegu modelującym może utrzymywać się lekkie zasinienie i niewielki obrzęk na skórze. W tym czasie należy nosić elastyczne ubranie, które wspomoże modelowanie sylwetki.
 • Ultradźwięki – to bezbolesne zabiegi modelujące sylwetkę. Tkankę tłuszczową usuwa się bez naruszenia narządów, naczyń krwionośnych i nerwów. Zabieg składa się z dwóch części. Pierwsza polega na rozbiciu komórek tłuszczowych. W tym celu lekarz do wybranego fragmentu ciała przykłada specjalną głowicę, za pomocą której przesyła w głąb organizmu wiązkę ultradźwiękową o wysokiej intensywności. Z pękniętych komórek tłuszczowych uwalnia się tłuszcz i przenika do przestrzeni międzykomórkowej. Pierwszy etap polega więc na biostymulacji komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków. Drugi etap zabiegu to drenaż limfatyczny. W tym celu używa się sześciu głowic ultradźwiękowych, które pracują sekwencyjnie. Efektem ich działania jest przyspieszenie wydalania nagromadzonego tłuszczu z organizmu
 • Odsysanie tłuszczu bez skalpela – odsysanie tłuszczu bez użycia skalpela to zabieg pozwalający pacjentom pozbyć się problemu niewielkiej nadwagi oraz miejscowej otyłości w mało inwazyjny sposób. Zabieg ten polega na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z wybranych obszarów ciała. Zdecydowanie nie należy traktować go jako metody odchudzania, gdyż jest to jedynie sposób modelowania sylwetki, który polega przede wszystkim na zmianie proporcji oraz kształtów ciała. Zabieg odsysania tłuszczu wykonuje się przy pomocy nowoczesnych oraz mało inwazyjnych metod, które charakteryzują się wysoką skutecznością w modelowaniu sylwetki, a jednocześnie znacznie większym bezpieczeństwem dla zdrowia pacjenta niż tradycyjna liposukcja. Wyszczuplanie sylwetki odbywa się zazwyczaj przy pomocy rewolucyjnych urządzeń z zakresu medycyny estetycznej, które pozwalają na odessanie z ciała zbędnej ilości tłuszczu, a następnie dają możliwość wtórnego wykorzystania tego materiału do zabiegu reimplantacji tłuszczu np. powiększania piersi własnym tłuszczem. Efekty odsysania tłuszczu:
 • zmniejszenie objętości ciała nawet o 1-2 rozmiary
 • efekt wymodelowanej i wyszczuplonej sylwetki
 • widoczna redukcja cellulitu
 • poprawa ujędrnienia i napięcia skóry
 • wygładzenie i poprawa elastyczności skóry ciała

 

Rodzaje produktów modelujących ciało

 1. HYACORP MLF2 to wypełniacz przeznaczony do przywrócenia utraconej objętości i konturowania powierzchni ciała. Nie wypełnia się nim okolic twarzy. Jest to wchłaniający się implant skóry o wysokim poziomie czystości, pochodzenia niezwierzęcego. Wybór pomiędzy HYACORP MLF1 i HYACROPR MLF2 opiera się na ocenie grubości tkanki. HYACORP MLF1 jest przeznaczony do leczenia w obszarach ciała, w których grubość fałdu skórnego jest mniejsza. Firma BioScience GmbH opracowała specjalny proces produkcyjny, który umożliwia syntezę specjalnego typu usieciowanych żeli HA. Ten proces powoduje, że staje się mniej lepki pod ciśnieniem i natychmiast powraca do pierwotnej lepkości, gdy ciśnienie ustaje. Efekty są natychmiastowe od pierwszego zabiegu i mogą trwać od 6 do 8 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów zależy od stylu życia, wieku i rodzaju skóry. Zalecany rozmiar igły to 21G. Po wstrzyknięciu wypełniacza skórnego HYFORP MLF1, należy delikatnie masować skórę, aby upewnić się, że żel dopasowuje się do konturów ciała. Opakowanie zawiera Ampułko-strzykawkę 1 x 10ml.

Wskazania

 • Przywrócenie utraconej objętości tkanki
 • Konturowanie ciała
 • Obszary: pośladki, ręce, łydki
 • Odbudowa wklęsłych deformacji powstałych w wyniku liposukcji lub wypadku

Skład

 • Kwas Hialuronowy – 2 mg
 • Usieciowany Kwas Hialuronowy – 20 mg
 • Chlorek sodu – 6.9 mg
 • Woda – 1ml
 1. Nici PDO: ujędrnianie, modelowanie pośladków, ud, brzucha i ramion

Wśród wielu nowoczesnych zabiegów upiększających, coraz większym zainteresowaniem cieszą te z wykorzystaniem nici liftingujących PDO. Przy ich pomocy można skutecznie usunąć zmarszczki, ujędrnić skórę oraz poprawić owal twarzy, ale także wymodelować poszczególne partie ciała, które wymagają podniesienia. Okazuje się, że cechują się one wysoką skutecznością nawet przy modelowaniu dużych części ciała, takich jak pośladki, brzuch, ramiona czy uda. Nici liftingujące PDO wywodzą się z Korei Południowej, która jako pierwsza zajęła się ich produkcją i rozpowszechniła  produkt na cały świat. To właśnie Koreańczycy po latach badań i obserwacji prowadzonych na polidioksanonie udowodnili, że stymuluje on tkanki do regeneracji, a rozpadając się pobudza produkcję włókien kolagenowych, elastyny i kwasu hialuronowego. Co więcej, działanie to utrzymuje się przez długo czas, nawet po całkowitym zresorbowaniu się w skórze. Między innymi z tych powodów nici szybko znalazły szerokie zastosowanie w branży estetycznej, która powszechnie wykorzystuje ich wyjątkowe właściwości. Podniesienie pośladków nićmi PDO daje błyskawiczne wyniki, a efekt zabiegu jest długotrwały. Umożliwiają one także błyskawiczne modelowanie ramion i ud, jak również natychmiastowe ujędrnienie ud i brzucha. Te niezwykle wymagające partie ciała szybko tracą jędrność i trudno ją przywrócić za pomocą tradycyjnych, ogólnodostępnych środków pielęgnacyjnych. Prosty zabieg przy pomocy nici ujędrniających to najlepsza metoda aby wzmocnić tkanki, nawet te głębsze, poprawić strukturę i gęstość skóry oraz jej ogólny wygląd. Błyskawicznie znika zwiotczała i obwisła skóra, a jej miejscu zajmuje ta dobrze napięta i jędrna.

 1. Nici rewitalizujące COG

Nici rewitalizujących typu COG skutecznie poprawiają owal twarzy, wygładzają zmarszczki, rozjaśniają skórę, a nawet zwężają pory. Dodatkowo, dbają o zahamowanie procesów starzenia – podnosząc powieki i realnie odmładzając całą skórę. Nici rewitalizujące COG i sprawiają, że twarz wygląda tak, jak tego pragniemy. Jej zalety to: skuteczność – wystarczy 1 zabieg by efekty były widoczne już po kilku dniach. Wygoda –  miejsce nakłucia zostaje znieczulone, dzięki czemu pacjent nie odczuwa praktycznie żadnego dyskomfortu oraz bezpieczeństwo – sterylne warunki i najlepsze środki.

 1. Venome Meso – VENOME jest marką produkującą nowoczesne mezokoktajle w najwyższych standardach rynkowych, dedykowane na potrzeby różnych typów skóry: trądzikowej, atopowej, z widocznymi oznakami starzenia, po produkty do cienkich i łamliwych włosów, ciała i delikatnych stref intymnych.
 • Meso BTX – skóra napięta, mniej zmarszczek – idealny dla skór dojrzałych z obniżonym napięciem skórnym. Jego unikalny skład wspomaga odbudowę włókien kolagenowych, zwiększając tym samym gęstość oraz napięcie skóry. Zastosowanie Hexapeptydu-8, pozwala oddziaływać na synapsy nerwowo-mięśniowe, których ciągła praca powoduje powstawanie załamań skórnych. Rozluźniające działanie peptydu na mięśnie polega na zahamowaniu produkcji katecholamin, potrzebnych do skurczu mięśni. Pomaga to zredukować widoczność zmarszczek mimicznych, zwłaszcza kurzych łapek i bruzd nosowo-wargowych. Działanie Meso BTX, ze względu na swój skład stanowi jedna z najefektywniejszych terapii odpowiedzialnych za silne działanie przeciwzmarszczkowe oraz naprawcze.  Efekty są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Może być użyty także w delikatnych okolicach oczu.
 • Meso EYEBAG – pomoc w walce z obrzękami w okolicach oczu – Jeden z niewielu dostępnych na rynku, niewątpliwie warty uwagi produkt do delikatnych okolic wokół oka. Jest ratunkiem dla osób zmagającymi się z obrzękami. Meso EYEBAG posiada unikalny skład, dzięki czemu zastoje wodne występujące w strefie doliny łez są zminimalizowane. Zastosowanie Tetrapeptydu-5 pozwala stymulować mikrokrążenie w tkankach, likwidując uporczywe obrzęki spowodowane nagromadzeniem się płynów w przestrzeniach międzykomórkowych. Koenzym Q10 dba o prawidłową stymulację przemian energetycznych w tkankach, odpowiednio je dotleniając, co wpływa na częściową eliminację lub zahamowanie postępujących procesów starzenia. Występujące obrzęki dodatkowo redukuje ekstrakt z karczocha poprze pobudzenie układu limfatycznego do ciągłej syntezy. Zapewnia również odpowiednie nawilżenie oraz rozświetlenie delikatnej strefy okolicy oka.
 • Meso ANTIAGE – Redukcja oznak foto-starzenia skóry – Przeznaczony dla skór z widocznymi oznakami starzenia się skóry. Dzięki zawartości Witaminy C, poprawia uszczelnienie naczyń, niweluje zmiany pigmentacyjne i przeciwdziała wolnym rodnikom. Proretinol wykazuje działania naprawcze, poprawiając ukrwienie skóry poprzez wzrost odporności tkankowej na działanie promieniowania ultrafioletowego, zmniejszając tym samym skutki uboczne w postaci starzenia się skóry. Kompozycja Witamin z grupy B zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, utrzymuje prawidłowe nawilżenie naskórka oraz głębszych partii skóry właściwej, jednocześnie dbając o jej odpowiednie dotlenienie i efektywniejszy transport składników mineralnych.
 • Meso TIGHT – Skóra jędrna i zagęszczona – Dedykowany jest dla skór z powierzchownymi zmarszczkami, które utraciły jędrność i gęstość, , ale również dla osób u których skóra zwiotczała w wyniku szybkiej utraty wagi. Głównymi składnikami są Witamina C i DMAE. Dzięki DMAE fibroblasty są stale stymulowane do podziałów komórkowych, dając tym samym efekt napięcia, zmniejszając ilość zmarszczek powierzchniowych.
 • Meso SLIM – Pomoc w zwalczaniu uciążliwych depozytów tłuszczowych Przeznaczony do zabiegu lipolizy. Połączenie Fosfatydylocholiny i Deoksycholanu Sodu w wysokim stężeniu wykazuje jedną z najskuteczniejszych terapii do niwelowania miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Deoksycholan Sodu rozbija błony komórkowe adipocytów uwalniając z nich triglicerydy, Fosfatydylocholina natomiast pomaga w przemianie ich do łatwiejszych w transportowaniu form i transporcie do wątroby, po czym następuje usunięcie ich z organizmu. Połączenie tych dwóch składników to jedno z najlepszych narzędzi do precyzyjnego modelowania sylwetki.
 1. SRS Kwas hialuronowyto przezroczysty roztwór żelowy kwasu hialuronowego (3,5 mg/ml), spełniający wymogi nowoczesnego preparatu do mezoterapii. Produkt ten jest biokompatybilny z endogennym kwasem hialuronowym znajdującym się w naszej skórze oraz przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry i nie wywołuje efektów ubocznych. Umożliwia transport składników odżywczych z krwi do komórek skórnych, zapewniając skórze odpowiednie nawilżenie, niweluje niewielkie blizny i widoczne zmarszczki oraz poprawia koloryt skóry twarzy oraz chroni skórę. Rezultaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w zależności od dawkowania, ogólnego stanu zdrowia pacjenta, kondycji skóry oraz stylu życia. Zastosowanie:
 • redukcja widocznych zmarszczek
 • nawilżenie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni
 • korekcja płytkich blizn
 • poprawa kolorytu skóry twarzy
 1. SRS Kwas glikolowy

SRS Kwas GLIKOLOWY 1% ampułka 1x 2ml. Zalety kwasu glikolowego to nawilżenie skóry oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek (w tym zmarszczek mimicznych) i regeneracja skóry zniszczonej nadmierną ekspozycją na działanie promieni słonecznych. Kwas glikolowy jest najczęściej stosowanym rodzajem alfahydrokwasu. Wytwarzany  on jest poprzez poddanie odpowiedniej obróbce trzciny cukrowej. Istotne zalety kwasu glikolowego to nawilżenie skóry oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek (w tym zmarszczek mimicznych) i regeneracja skóry zniszczonej nadmierną ekspozycją na działanie promieni słonecznych. Najnowsze badania wskazują, iż kwas glikolowy działa również jako inhibitor syntezy melaniny, głównie z uwagi na zawartość tyrozynazy – pozwala to na efektywne leczenie przebarwień. Wskazania do stosowania:

– regeneracja skóry suchej i zniszczonej słońcem

– redukcja zmarszczek oraz fałd skórnych

– przeciwdziałanie utracie elastyczności skóry

– usuwanie powiększonych porów i guzków

– eliminacja przebarwień skórnych

– spowalnianie procesu rogowacenia słonecznego

 1. SRS Fosfatydylocholina – zwana też lecytyną, jest wielonasyconym związkiem organicznym, występującym w błonach komórkowych organizmów wyższych. Odgrywa ona istotną rolę w procesie transportu metabolicznego – kontroluje substancje opuszczające komórkę oraz absorbowane przez nią. Po aplikacji preparatu wywołana zostaje reakcja enzymatyczna, która ułatwia rozpuszczenie tłuszczu poprzez produkowanie monoglicerydów, które transportowane są do wątroby i metabolizowane w procesie beta-oksydacji. W ten sposób usuwany jest  nadmiar tkanki tłuszczowej. Zastosowanie:
 • Usuwanie nadmiarów tkanki tłuszczowej, kształtowanie sylwetki pacjenta
 • Eliminacja tłuszczaków
 • Redukcja fałd brzusznych
 • Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, z górnej części ramion, ud, pośladków, kolan, pleców

Zadowalające efekty są widoczne zwykle po serii od 2 do 6 zabiegów, które należy wykonać w odstępach czasowych wynoszących od 3 do 6 tygodni.

 1. SRS Skin lift – mezokoktajl ujędrniający skórę
  SRS™ Skin Lift jest koktajlem o wyjątkowym składzie, bogatym w witaminy, kwas hialuronowy o stężeniu 10mg/ml oraz odkrycie naukowe ostatnich czasów – peptyd Argireline. Koktajl SRS Skin Lift stosowany jest głównie w celu nadania jędrności wiotkiej i matowej skórze oraz zmniejszenia zmarszczek. Skład: Witaminy, Kwas hialuronowy 10mg/ml, Argireline – unikalny peptyd, jest łańcuchem sześciu aminokwasów, jest nietoksyczną, bezpieczniejszą i łagodniejszą alternatywą do Botoxu. Działa na poziomie synaps nerwowo – mięśniowych i powoduje rozluźnienie (rozkurcz) mięśni mimicznych, powodujących tworzenie się zmarszczek. Stosowanie pozwala uzyskać następujące efekty:
 • Odmłodzenie oraz odpowiednie odżywienie skóry,
 • Redukcja zmarszczek mimicznych,
 • Zwiększenie gęstości skóry,
 • Nawilżenie,
 • Ochrona

Zespół Dermatic