Peeling chemiczny z HD Cosmetic Efficiency


Peelingi chemiczne to zabiegi, z których korzystają osoby zmagające się z różnymi niedoskonałościami skórnymi. Jeżeli nasi pacjenci szukają sposobu na zniwelowanie zmarszczek, wygładzenie bruzd starczych, czy pozbycie się zmian po trądziku, peeling chemiczny może okazać się dla nich odpowiednim rozwiązaniem.

W przeciwieństwie do mezoterapii, która również często wykonywana jest w gabinetach estetycznych, w tym zabiegu nie wykorzystuje się igieł, co z pewnością przemawia do wielu pacjentów, którzy szukają jak najmniej inwazyjnych rozwiązań estetycznych. Jakie więc efekty jesteśmy w stanie osiągnąć dzięki peelingowi chemicznemu? Sprawdzimy jego działanie przy zastosowaniu specjalnych preparatów HD Cosmetic Efficiency. Zapraszamy do lektury!

Peeling chemiczny – co to jest?

Tytułem wstępu warto zaznajomić się z samym terminem peelingu chemicznego. Jest to specjalny zabieg, którego działanie opiera się na usunięciu martwego naskórka przy użyciu specyfików składających się z substancji o odpowiednich właściwościach złuszczających. Najczęściej wykonuje się go na okolice skóry twarzy, szyi i dekoltu i w zależności od intensywności swojego działania, można podzielić go na 3 główne rodzaje.

 

Peeling chemiczny głęboki to doskonały sposób na złagodzenie widocznych zmarszczek, bruzd starczych, czy też trudnych do usunięcia blizn. Jego silnie działające substancje docierają bowiem nie tylko na naskórek, ale również na warstwę właściwą. Z kolei peeling chemiczny średniogłęboki charakteryzuje działanie związków o nieco łagodniejszych związkach. Z jego pomocą można również usunąć odznaczające się zmarszczki, czy przebarwienia. Jeśli jednak na skórze znajdują się pierwsze oznaki starzenia i niewielkie blizny, czy łatwe do usunięcia plamy, to peeling powierzchniowy okaże się odpowiednim wyborem. 

Ile trwa peeling chemiczny i jak się do niego przygotować? 

Czas trwania zabiegu zależy od całkowitej powierzchni skóry, która potrzebuje złuszczenia martwego naskórka. Średnio nie powinien on przekroczyć 60 minut, a przed jego rozpoczęciem należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu twarzy. Natomiast na koniec zabiegu zaleca się aplikację specjalnej maski algowej lub kremowej, takiej jak maska Mesoestetic Anti-Stress o działaniu łagodzącym i zmniejszającym uczucie podrażnienia i pieczenia. 

A po peelingu chemicznym…

Jak wiemy, peeling chemiczny cechuje się niewielką inwazyjnością na skórę pacjenta, przez co uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów estetycznych. Mimo wskazanych cech kuracji, nie należy zapomnieć o podstawowych zasadach pielęgnacji pozabiegowej. Skóra pacjenta jest wtedy wrażliwa na promieniowanie słoneczne, stąd też aplikacja kremów z filtrem ochraniającym oraz rezygnacja z korzystania z solarium jest tutaj niezwykle ważne. W przeciwnym razie, na skórze mogą pojawić się trudne do usunięcia przebarwienia i plamy.

Peeling chemiczny – przeciwwskazania 

Znając już przebieg i zalety peelingu chemicznego, należy zastanowić się, czy jest aby na pewno zabieg dla każdego? Zdajemy sobie sprawę, że do naszych gabinetów mogą trafić osoby, których stan skóry czy zdrowia nie pozwala na przeprowadzanie nawet tak mało inwazyjnej aplikacji, jaką jest peeling chemiczny. Do głównych przeciwwskazań należą takie zmiany skórne, jak aktywny trądzik, infekcje, opryszczki, stany zapalne, reakcje alergiczne na składniki zawarte w wykorzystywanym preparacie, okres kuracji przyjmowania leków z pochodną witaminy A, czy też ciąża i okres laktacji. 

 

Peeling chemiczny z HD Cosmetic Efficiency Therapeel F8

HD Cosmetic Efficiency Therapeel F8 to proponowany preparat do peelingu chemicznego, który doceniany jest ze względu na właściwości zastosowanych w nim związków. Zalicza się do nich:

 

  • kwas ferulowy – wpływa na poprawę nawilżenia skóry oraz pobudza syntezę kolagenu i elastyny, co w efekcie pozwala na odbudowanie i zauważalne wygładzenie zmian starczych;
  • kwas cytrynowy – wzmacnia działanie innych składników HD Cosmetic Efficiency Therapeel F8 oraz rozjaśnia przebarwienia i przywraca jednolity koloryt skóry;
  • kwas jabłkowy – uznawany za doskonały rozjaśniacz, dzięki czemu plamy i przebarwienia zostaną zredukowane;
  • kwas mlekowy – działa przeciwbakteryjnie, silnie złuszcza naskórek, przywraca skórze jej odpowiednie pH oraz pozostawia ją miękką, dając przy tym uczucie delikatności. 

 

Patrząc na właściwości kompleksu kwasów, zabieg z HD Cosmetic Efficiency Therapeel F8 przyniesie spektakularne efekty u osób, które zmagają się z przebarwieniami, plamami, czy brakiem napiętej i pełnej świeżości skóry. Przed samą aplikacją specyfiku, zalecane jest przeprowadzenie testu wrażliwości, tak by móc zobaczyć, jak skóra zachowuje się pod wpływem związków zawartych w HD Cosmetic Efficiency Therapeel F8. Takie działanie pozwoli zdecydować, ile warstw preparatu należy umieścić na wybranej powierzchni oraz jak długo będzie on pozostawiony na skórze.

 

Efekty w postaci rozjaśnionych plam, nawilżonej skóry, redukcji zmarszczek, wzmocnionej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, czy pozbycie się niewielkich blizn to pożądane stany, które jesteśmy w stanie osiągnąć z marką HD Cosmetic Efficiency Therapeel. Jednak aby móc cieszyć się z upragnionych rezultatów należy powtórzać zabieg w określonym odstępie czasu. Jest to zazwyczaj kwestia dwóch tygodni, a dokładny termin powinien zostać ustalony indywidualnie z pacjentem w zależności od tego, jak jego skóra zareagowała na przeprowadzone dotychczas aplikację. 

Zabieg z HD Cosmetic Efficiency Therapeel F12 

W ofercie hurtowni estetycznej Dermatic znajdziemy również inny peeling od HD Cosmetic Efficiency Therapeel. Jest to środek przeznaczony do skóry odwodnionej, szarej i wyglądającej na zmęczoną. Można aplikować go na różne obszary ciała w celu poprawy stopnia nawilżenia i jędrności skóry. Dzięki wspomnianej już powyżej substancji aktywnej, jaką jest kwas ferulowy, wzmocni się bariera ochronna skóry, a floretyna o stężeniu 5% pozwoli na lepsze przenikanie substancji aktywnych. 

 

Tak jak w przypadku innych peelingów chemicznych, HD Cosmetic Efficiency Therapeel F12 aplikuje się na skórę warstwami. Oczywiście, nie należy nakładać go w tak wrażliwe miejsca jak okolice oczu i ust, a wręcz wskazane jest zabezpieczenie tych powierzchni. Na pozostałe wybrane obszary skórne można stosować to od 1 do 3 warstw HD Cosmetic Efficiency Therapeal F12, w zależności od fototypu oraz indywidualnych reakcji skóry pacjenta na zastosowane w preparacie składniki. To samo tyczy się czasu pozostawienia preparatu. Przyjmuje się, że peeling chemiczny powinien oddziaływać na skórę przez ok. 1-3 minut, a następnie należy zmyć go za pomocą wody – ze szczególnym podkreśleniem, że nie można używać do tego jej gorącej postaci! 

Efekty peelingu chemicznego z HD Cosmetic Efficiency Therapeel F12 będą widoczne po serii kilku zabiegów. Ich ilość to także kwestia dostosowania do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Osoby z pierwszymi oznakami starzenia skóry i niewielkimi przebarwieniami, czy bruzdami będą potrzebowały mniejszej liczby zabiegów, w porównaniu z osobami, których skóra wygląda na potrzebującą głębokiego nawilżenia i widnieją na niej nieco głębsze bruzdy, zmarszczki lub plamy.

Wygładzenie i bezpieczeństwo – peelingi od Dermatic 

Bezpieczny zabieg, który pozostawi skórę wyraźnie odmłodzoną i napięta? Nie ulga wątpliwości, że do kategorii takich kuracji zaliczyć należy peeling chemiczny. Dzięki aplikacji starannie dobranego kompleksu składników, takich jak substancje zawarte w preparatach HD Cosmetic Efficiency można poprawić kondycję skóry – i to bez użycia skalpela! Zachęcamy zatem do wykorzystywania wspomnianych w artykule preparatów w swoich gabinetach estetycznych. Nasi pacjenci z pewnością będą zadowoleni z uzyskanych efektów, a my będziemy mogli cieszyć się z ich prawdziwej satysfakcji, która przyczyni się do tego, że nasz gabinet zostanie odwiedzony ponownie!