Zabiegi dla skóry wrażliwej


Do gabinetów estetycznych trafiają osoby o różnych problemach skórnych, które często związane są z typem cery, którym się charakteryzują. Możemy spotkać się z nadmiernym wydzielaniem łoju u pacjentów ze skórą tłustą, jak i szorstką i nieprzyjemną w dotyku skórą suchą. Być może mieliśmy również do czynienia z osobami, których cera charakteryzuje się zaczerwienieniem, suchością, szczypaniem, czy uczuciem nadmiernego efektu ściągania.

Mamy tu na myśli oczywiście cerę wrażliwą, do której zalicza się również częsty problem w postaci atopowego zapalenia skóry. Chcąc pomóc pacjentom zmagającym się z objawami szczególnymi dla tego typu cery, postanowiliśmy przedstawić kilka sprawdzonych preparatów i zabiegów estetycznych o działaniu łagodzącym i odbudowującym skórę. Wszystkie kluczowe informacje, które miejmy nadzieję znajdą swoje zastosowanie w niejednym gabinecie estetycznym, znajdują się w poniższych akapitach.

Skóra wrażliwa – charakterystyka 

Dla upewnienia się, że wiemy, jakimi cechami można określić cerę wrażliwą, zdecydowaliśmy się na jej krótką charakterystykę. Pacjenci z opisywanym typem skóry mogą skarżyć się na zmiany w postaci nieustannego zaczerwienienia, czy intensywnej suchości, które mogą nasilać się wraz z wystąpieniem pewnych okoliczności. Zalicza się do nich przyjmowanie określonych leków hormonalnych, warunki atmosferyczne, stres, spożywanie niektórych produktów żywnościowych, jak i niewłaściwie dobrane kosmetyki. Stopień nasilenia u każdego pacjenta może przybierać inną formę i być uzależniony od innych czynników. Po przeprowadzeniu rzetelnej konsultacji należy stwierdzić, czy pacjent kwalifikuje się do konkretnego rodzaju zabiegu i czy może on pomóc mu z dolegliwościami.

Jakie zabiegi dla cery wrażliwej?

Osoby ze skórą wrażliwą powinny wybierać zabiegi z wykorzystaniem specyfików ukierunkowanych na łagodzenie niepożądanych stanów skórnych, o naturalnym i skutecznym składzie. W polecanych zabiegach należy wyróżnić ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, zwane powszechnie wampirzym liftingiem, czy też zabiegiem PRP.

Zabieg PRP z Regeneris Classic 

Kuracja z osoczem bogatopłytkowym od Regeneris Classic to biokompatybilny sposób na poprawę kondycję skóry dojrzałej, pozbawionej blasku, z oznakami starzenia oraz objawami typowymi dla skóry wrażliwej. Polega on na pobraniu krwi od samego pacjenta, którą następnie wiruje się w specjalnym urządzeniu, uzyskując tym samym płytki krwi. Jest to w pełni autologiczny zabieg, który polecany jest szczególnie osobom, które reagują alergicznie na składniki preparatów wykorzystywanych w typowych mezoterapiach igłowych. 

Regeneris Classic to kompletny zestaw, który zawiera niezbędne elementy pozwalające na przeprowadzenie zabiegu. Znajdziemy w nim pojemnik zbiorczy, urządzenie do transferu, probówki, dwie igły do iniekcji, igłę do mezoterapii, strzykawkę Luer Lock oraz igłę motylkową Safety Lock. Mając już potrzebny zestaw, można pobrać krew pacjenta i przystąpić do jej dalszego przygotowania. Jednak zanim dojdziemy do tego kluczowego etapu, należy mieć pewność, że pacjent nie jest w ciąży i okresie laktacji, nie ma problemu z krzepliwością krwi, nie choruje na zmiany nowotworowe, a w miejscu, które ma zostać poddane iniekcji, nie występują żadne stany zapalne i infekcje ropne, czy opryszczki.

Zabieg PRP – efekty 

Osocze bogatopłytkowe składa się z czynników wzrostu, dzięki którym można osiągnąć różne efekty w postaci ograniczenia podrażnień, poprawy nawilżenia, wygładzenia powstałych blizn, czy oznak starzenia się skóry, a także zregenerować uszkodzone miejsca i nadać skórze objętości i zdrowego wyglądu. 

Osiągnięcie wspomnianych rezultatów związane jest z powtarzalnością zabiegów. Czynniki wzrostu działają w taki sposób, że potrzebują czasu na pełne uwolnienie do wnętrza komórek i przez okres ok. 7 dni po zakończonym zabiegu będą one stopniowo przenikać i pobudzać procesy odpowiedzialne za regenerację, czy syntezę białek. Pełen efekt jest zatem możliwy po przeprowadzeniu ok. 3-4 zabiegów w zachowanym odstępie czasowym. W zależności od reakcji skóry pacjenta na przeprowadzoną aplikację, zabieg można powtórzyć po upływie 6 miesięcy od ostatniej serii zabiegowej. 

Mezokoktajl Venome Atopic – ratunek dla skóry atopowej 

Jak już zostało wspomniane, zmiany atopowe mogą również być objawem cery wrażliwej. Niniejsza dolegliwość polega na zaburzeniach warstwy hydrolipidowej skóry, która bardzo łatwo przyswaja drażniące czynniki z zewnątrz i cechuje się nieprzeciętną suchością, uczuciem silnego swędzenia i pieczenia. Leczenie skóry atopowej powinno opierać się zatem na stosowaniu naturalnych środków nawilżających. Warto, by używane emolienty składały się z organicznych olejków bez SLS i parabenów, które mogłyby spowodować jeszcze silniejsze podrażnienie. 

Wybór właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych jest więc niezwykle ważnym aspektem w radzeniu sobie z atopowym zapaleniem skóry. Oprócz tego, nasi pacjenci mogą pomóc sobie dzięki zabiegom estetycznym. Popularny producent komponentów zabiegowych Venome stworzył mezokoktajl ukierunkowany na poprawę warstwy ochronnej dla skóry atopowej. Stosując Venome Meso Atopic mamy do czynienia z kompleksem następujących substancji:

  • kwas cytrynowy – zabiegi z jego zastosowaniem prowadzą do zwiększenia grubości naskórka oraz rozjaśnienia powstałych plam i przebarwień;
  • kwas liponowy – wykazuje właściwości antyoksydacyjne i działa regenerująco, przyspieszając gojenie podrażnionych miejsc;
  • glukozyd askorbylu – aktywator, dzięki któremu związki odbudowujące mogą dotrzeć do głębszych warstw naskórka, a nawet do części warstw skóry właściwej. 

Dzięki zastosowanym składnikom, nasi pacjenci będą mogli przywrócić swojej skórze naturalną delikatność i pozbyć się uczucia swędzenia, pieczenia i nieprzyjemnej szorstkości. Tak jak w przypadku innych zabiegów mezoterapii, kurację z Venome Meso Atopic należy przeprowadzić kilka razy, by osiągnąć maksymalny efekt zdrowej i odświeżonej cery.

Domowe zabiegi dla skóry wrażliwej 

Bez cienia wątpliwości nasi pacjenci powinni również zadbać o domową pielęgnację skóry wrażliwej. Zaczynając od stosowanie łagodnych płynów oczyszczających, po świadome używanie specyfików z filtrami ochronnymi na dzień, tak by zabezpieczyć skórę przed oddziaływaniem promieni słonecznych – nawet jeśli jest to okres zimowy, w którym słońce nie jest tak silne, jak w lato. Warto, by na co dzień stosować również kremy, które w swoim składzie mają związki nawilżające. Beta-Skin Natural Active Cream to właśnie taki specyfik. Hurtownia estetyczna Dermatic oferuje go ze względu na pozytywne opinie i duże zainteresowanie pacjentów. Do jego głównych składników należy naturalny beta-glukan z owsa, estry z oleju lnianego, srebro koloidalne, jak i olej kokosowy. Krem można zaaplikować po przeprowadzeniu domowego peelingu enzymatycznego, który nie usunie martwy naskórek bez zmian mechanicznych i głębszych podrażnień skóry. Co więcej, dzięki lekkiej konsystencji Beta-Skin Natural Active Cream można bez cienia kłopotu aplikować go przed nałożeniem codziennego makijażu. 

Pielęgnacja skóry wrażliwej z hurtownią estetyczną Dermatic

Skóra wrażliwa to niezwykle problematyczny typ cery, który łatwo ulega podrażnieniu i nawet niewielka ilość nieodpowiedniego dla niego specyfiku może zostawić swój ślad w postaci intensywnego zaczerwienienia i uporczywego uczucia szczypania. Dzięki różnego rodzaju kosmetykom i emolientom można złagodzić objawy i zniwelować podrażnienie. Uzupełniając domową pielęgnację w zabiegi w gabinecie estetycznym, nasi pacjenci będą mogli cieszyć się z promiennej cery o odpowiednim nawilżeniu i pozbędą się swoich problemów skórnych. Nie trzeba nikogo przekonywać, że w umiejętnie przeprowadzonym zabiegu z wykorzystaniem równie profesjonalnych środków, jesteśmy w stanie osiągnąć czasem wręcz niewyobrażalne dla naszych pacjentów efekty. Liczymy na to, że jeszcze nie raz zobaczymy pozytywne zaskoczenie w oczach wielu osób, które będą poszukiwać pomocy w naszym gabinecie. Życzymy samych tak radosnych chwil i mamy nadzieję, że specyfiki z hurtowni Dermatic będą mogły stać się częścią z nich!

 

Zespół Dermatic