Jak pielęgnować cerę suchą?


Jak wiemy, nie istnieje jeden skuteczny środek, dzięki któremu problemy skórne naszych pacjentów zostaną zniwelowane. Jest to związane z różnymi typami skóry, które niosą za sobą nieco odmienny sposób pielęgnacji oraz charakterystyczne dla nich niedoskonałości.

Osoby, których cera jest tłusta, będą zmagać się z nadmiernym wydzielaniem sebum i trudnym do zniwelowania trądzikiem, a cera wrażliwa będzie niezwykle podatna na podrażnienia spowodowane wielorakimi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. A co w przypadku skóry suchej? Czym wyróżnia się ten typ cery i jak ją pielęgnować? Odpowiedzi na postawione pytania znajdują się w poniższym artykule, gdzie skupimy się na tematyce suchej skóry. Z pewnością cera niejednego z naszych pacjentów może zakwalifikować się do omawianego typu, zatem mamy nadzieje, że materiał okaże się przydatnym źródłem informacji!

Cera sucha – charakterystyka

Do głównych cech, jakimi można określić suchą cerę zalicza się jej matowy wygląd, wrażliwość na warunki atmosferyczne, tendencję do łuszczenia oraz silne reakcje na nieodpowiednio dobrane kosmetyki. Już pierwszy mróz, mocniejszy wiatr, czy nadmierna ekspozycja na słońce mogą przyczynić się do powstawania zaczerwienień, wzmożenia szorstkości i uczucia pieczenia. Ze względu na swój niski poziom nawilżenia, osoby o suchym typie cery muszą liczyć się z tym, że pierwsze oznaki starzenia skóry, jak zmarszczki i bruzdy, będą bardziej widoczne niż w przypadku osób z skórą tłustą, bądź normalną. 

 

Cechy skóry suchej pozwalają nam na wskazanie, co jest w tym przypadku najważniejsze dla tego typu cery. Na pierwszym miejscu warto oczywiście wyróżnić nawilżenie, dzięki któremu zmniejszy się nadwrażliwość na różnego rodzaju czynniki, a zmiany starcze nie będą już tak widoczne. Stan skóry suchej może uzależniony być też od rodzaju wody, jaką jest przemywana oraz mieć związek z przyjmowanymi lekami, w tym hormonami. Dodatkowe podrażnienia wynikają także z przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, uczęszczania na solarium oraz braku niezbędnej ilości witamin przyjmowanej w codziennej diecie i suplementach. 

Jaki krem do skóry suchej? 

Niezależnie od tego, z jakim typem cery mamy do czynienia, każdy z nich potrzebuje odpowiednio dobranego kremu, tak by uregulować procesy wewnątrz skóry i nie martwić się nadmiernym wydzielaniem sebum, czy tak jak w przypadku cery suchej, jej wyraźnym złuszczaniem i szorstkością. 

Krem do skóry suchej ma za zadanie zatem głęboko ją nawilżyć oraz odbudować. Powinien być to specyfik, który w swoim składzie nie będzie zawierał dodatkowych substancji, które nawet w niewielkich ilościach mogą pozostawić po sobie ślad na tak podatnej do tego suchej skórze. Dodajmy do tego właściwości wzmacniające warstwę ochronną, tak by utrzymać uzyskany stopień nawilżenia oraz zabezpieczyć cerę przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. 

W celu codziennej pielęgnacji warto stosować takie preparaty, jak krem do skóry bardzo suchej marki WiQo. Czytając jego skład, widzimy że zawiera naturalne związki o właściwościach regenerujących i poprawiających stopień nawodnienia komórek. Zalicza się do nich olej z winogron, mocznik, witaminę A oraz olej z jojoba. Co więcej, dzięki zastosowanej witaminie E, zostaną również zredukowane oznaki starzania się skóry. Krem WiQo można stosować na okolice twarzy, szyi i dekoltu, a w połączeniu z płynem wygładzającym osiągniemy silniejszy efekt pobudzenia skóry. 

Zmywanie makijażu przy skórze suchej

Osoby ze skórą suchą nie powinny wybierać toników i płynów micelarnych z alkoholem, który jeszcze bardziej podrażnia cerę. Zmywanie makijażu, czy też ogólne oczyszczanie twarzy ze znajdujących się na niej zanieczyszczeń to codzienne działanie pielęgnacyjne, do którego zaleca się stosowanie specyfików z odpowiednią zawartością wybranych olejków, witamin i naturalnych substancji nawilżających. Przykładem takiego preparatu jest Amalian Cleansing Milk, który delikatnie oddziałuje na skórę, przy jednoczesnym skutecznym usuwaniu pozostałości po tuszu do rzęs, pudrach, czy też cieniach do oczu. Skład Amalian Cleansing Milk to skoncentrowany kompleks:

 

  1. ekstraktu z papai o właściwościach regenerujących i przyspieszających gojenie się drobnych ran;
  2. witamin A, C, D, z którymi skóra stanie się odbudowana;
  3. olejku jojoba znanego ze swojego działania ujędrniającego i regulującego poziom wydzielanego sebum;
  4. kwasu sorbowego działającego przeciwbakteryjnie;
  5. hialuronianu sodu nawilżającego cerę i wzmacniającego jej barierę ochronną. 

 

Stosowanie specyfiku odbywa się tak, jak przy każdym typowym mleczku do oczyszczania skóry. Na wacik kosmetyczny należy nałożyć niewielką ilość Amalian Cleansing Milk i przemyć nim okolice twarzy, szyi i dekoltu. 

Zabieg estetyczny dla cery suchej 

Zabiegi estetyczne to polecane rozwiązanie w celu uzupełnienia domowej, podstawowej pielęgnacji każdego typu cery. Sucha i podrażniona skóra nie powinna być narażana na działanie gruboziarnistych peelingów – takie ścieranie naskórka przyczyni się do tego, że skóra stanie się jeszcze bardziej szorstka i podrażniona. 

 

Do często przeprowadzanych zabiegów estetycznych spełniających potrzeby cery suchej zalicza się mezoterapię igłową. Dzięki aplikacji głęboko nawilżających związków do wnętrza skóry, nasi pacjenci odczują, że skóra stała się bardziej ujędrniona, zaczerwienienia zniknęły, a powstałe zmarszczki nie są już tak widoczne. Oczywiście, by móc cieszyć się ze wspomnianych efektów należy wybrać mezokoktajl, który w swoim składzie zawiera niezbędne substancje, dzięki którym kondycja skóry ulegnie wyraźnej poprawie. Na stronie hurtowni estetycznej Dermatic znajdziemy sprawdzone preparaty przeznaczonego do tego rodzaju kuracji, w tym Juvederm Hydrate. Specyfik wyróżnia zawartość silnego przeciwutleniacza – mannitolu. Jest to związek o działaniu anti-aging, który przywraca skórze jej świeżość i blask. Za upragnione nawilżenie odpowiada znany i doceniany kwas hialuronowy, występujący tutaj w stężeniu 13,5 mg/ml. Jednak uzyskanie pożądanego nawodnienia skóry wymaga czasu i warto przypomnieć o tym naszym pacjentom. Ze swojego doświadczenia z pewnością wiemy, że jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy od tego z jak suchą cerą mamy do czynienia oraz, jakie rezultaty dany pacjent chciałby osiągnąć. 

 

Juvederm Hydrate wprowadza się przy użyciu metody iniekcji śródskórnej, a przed samym rozpoczęciem oddziaływania igłą na określone powierzchnie skóry, należy nałożyć na nie środek miejscowo znieczulający, np. Lidooxin z lidokainą. Nawiązując do samego działania igieł, nie zapominajmy o krótkotrwałych skutkach ubocznych powstałych w wyniku ich zastosowania. Będą to zaczerwienienia, siniaki oraz delikatne obrzęki. Po kilku dniach powinny one całkowicie zniknąć z powierzchni skóry, o ile nasz pacjent będzie pamiętał o niezbędnej pozabiegowej pielęgnacji. Sprowadza się ona do stosowania ochrony przeciwsłonecznej, rezygnacji z solarium i sauny, wstrzymania się z nadmiernym wysiłkiem fizycznym oraz spożywania większej ilości wody. 

 

Określona seria zabiegów powinna zostać odpowiednio rozmieszczona w czasie. Kolejna aplikacja następuje przeważnie po ok. 2 tygodniach, a w celu podtrzymania finalnego efektu można polecić naszym pacjentom ponowne odwiedzenie gabinetu po ok. 6 miesiącach od zakończonej kuracji. 

Popraw kondycję skóry suchej i sprawdź nasze propozycje!

Hurtownia estetyczna Dermatic oferuje środki, dzięki którym zniwelujemy niejeden problem skórny. W celu poprawy kondycji cery suchej i zwiększenia poziomu jej nawilżenia, można zapoznać się z dostępnymi kremami i płynami oczyszczającymi do skóry twarzy, szyi i dekoltu. Chcąc zaproponować osobom głęboką dawkę nawodnienia ich suchej skóry, warto sprawdzić specyfiki do zabiegów estetycznych – wspomniany w artykule Juvederm Hydrate to bowiem nie wszystko, co znajdziemy na stronie internetowej Dermatic. Oprócz zabiegów estetycznych i domowej pielęgnacji przypominajmy również o unikaniu nadmiernej ekspozycji na słońce, diecie bogatej w zdrowe tłuszcze i pełne witamin warzywa, czy owoce, a także wskażmy na ogromne znaczenie spożywania właściwej ilości wody. Zastosowanie powyższych wskazówek może okazać się kluczowe dla naszych pacjentów i dzięki naszej pracy i zaangażowaniu pożegnają się z podrażnieniami skóry suchej.


Zespół Dermatic