Cara Thread – nić liftingująca nr 1 na świecie


Na wykonanie zabiegu estetycznego decyduje się coraz więcej osób. Z roku na rok pojawia się coraz więcej pacjentów w klinikach medycyny estetycznej i u kosmetologów. Wynika to z przemian kulturowo-społecznych, które są z kolei skutkiem nowego trybu życia. Wygląd odgrywa w XXI wieku bardzo ważną rolę i niektórzy sądzą, że to on jest wyznacznikiem czyjegoś sukcesu.

Nic więc dziwnego, że z zabiegów korzysta więcej osób niż 10 lat temu. I nie są to tylko, jakby się mogło wydawać, osoby starsze. Nie jest to także luksus, na który pozwalają sobie tylko osoby bogate. Wraz z podniesieniem się ogólnego standardu życia w Polsce, podniosła się liczba osób, które choć raz w życiu skorzystały z usług kosmetologa lub kliniki estetycznej.

Wśród najpopularniejszych znajdziemy takie zabiegi jak mezoterapia, lifting, wstrzykiwanie botoksu lub kwasu hialuronowego oraz, ten na którym dzisiaj się skupimy, czyli nici PDO. Jest to bardzo nowoczesna metoda uzyskiwania młodego i zdrowego wyglądu opracowana w Korei Południowej nie dawniej jak 10 lat temu. Innowacyjność i skuteczność zabiegu sprawiły, że szybko zdominował rynek medycyny estetycznej.

Lecz jak tak naprawdę taka operacja wygląda? Czego się do niej używa? Ile kosztuje i jakie mogą wystąpić powikłania? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w tym artykule.

Zabiegi z nićmi PDO

Zabieg z użyciem nici liftingujących jest mało inwazyjny w porównaniu do reszty oferowanych przez większość gabinetów. Osoba wykonująca zabieg jedyne czego użyje podczas całej operacji to igła, za pomocą której będzie wprowadzać właśnie “nici” do naszego organizmu. Igła ta jest bardzo cienka i dostosowana do tego rodzaju zabiegu. Można dzięki niej zaaplikować nici w odpowiednie obszary skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków itd.

Działanie PDO oparte jest na polidioksanonie, który wykorzystywany jest w medycynie od bardzo dawna. Jest to syntetyczne włókno, które składa się z jednego lub dwóch skręconych włókien stałych. Wykorzystywano go wcześniej do produkcji szwów skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, okulistyce oraz ginekologii.

Stwierdzono, że polidioksanon jest w stanie pobudzić proces neokolagenezy, czyli produkcji nowego kolagenu w naszym organizmie. Jak wiadomo nie od dziś, jest to białko w dużej mierze odpowiadające za wygląd naszej skóry. Dzięki dużym jego ilościom zachowujemy młodą i zdrową cerę, nic więc dziwnego, że kolagen często zobaczymy pod nazwą “białko młodości”.

Oprócz tego PDO odpowiedzialne jest za stymulację fibroblastów, które z kolei pobudzają produkcję elastyny – białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Badanie in vivo natomiast wykazały, że polidioksanon powoduje syntezę naturalnego kwasu hialurunowego. Wszystkie te mechanizmy działania nici PDO sprawiły, że stał się przełomem w medycynie estetycznej.

Dzięki tylko jednemu zabiegowi można skórę odmłodzić, uelastycznić, ujędrnić i nawilżyć.

Technika, z której korzysta się podczas wykorzystania nici, zakłada użycie naturalnych linii napięcia twarzy. Dzięki temu efekt jest podobny jak przy operacji liftingu chirurgicznego, mimo to, zabieg wprowadzenia nici PDO nie jest w żadnym stopniu tak inwazyjny jak operacja plastyczna.

Polidioksanon może też być wykorzystany do osiągnięcia efektu zbliżonego do toksyny botulinowej. Przy odpowiednim wprowadzeniu nici do twarzy możemy ograniczyć siłę mięśni mimicznych oraz doprowadzić do znacznego wygładzenia rysów twarzy. Pod względem estetycznym efekt jest o wiele lepszy niż w przypadku botoksu, ponieważ nie nadaje on sztucznego wyglądu lalki, a zachowuje naturalne piękno. Wynika to z faktu, że mięśnie nie są unieruchamiane, a jedynie lekko osłabione.

 

Wskazania do zabiegu

Jedną z wielu zalet nici PDO jest to, że mogą one posłużyć nie tylko do ogólnej rewitalizacji i odmłodzenia skóry, ale również do korygowania niedoskonałości i modelowania ciała w taki sposób, aby wyglądało ono znacznie lepiej. Efekty po zabiegu PDO to przede wszystkim odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, zwężenie porów, rozjaśnienie skóry, zmiana objętości (wzrost lub zmniejszenie) oraz bezoperacyjny lifting skóry.

Są to skutki każdego dobrze wykonanego zabiegu z nićmi PDO. Jednakże ich możliwości nie kończą się tutaj.

Specjaliści medycyny estetycznej używają dziś polidioksanonu do redukcji zmarszczek zarówno poziomych jak i pionowych, poprawy kondycji czoła o obniżonych i opadających brwiach i jego lifting; korekcja worków pod powiekami, fałdu nosowo-wargowego, rowka policzkowo-jarzmowego, fałdu podbródkowego, fałdu jarzmowego, napięcia policzków i ich podniesienia, oraz tak zwanego V-liftingu.

A to tylko zabiegi na twarzy, a jak już wiemy, PDO może być użyte również do poprawy wyglądu skóry ciała. Można ich użyć do usuwania zmarszczek i rozstępów na ciele, kształtowania piersi, naprawy popękanej skóry, zapobiegania łysieniu oraz nawet leczenia otyłości.

Zależnie od wybranej opcji, zabieg z wykorzystaniem nici trwa do godziny. Jest on praktycznie bezbolesny i, jak stwierdziły pacjentki, nie sprawia takiego dyskomfortu jak wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Dla osób z bardzo niskim progiem odporności na ból dostępna jest nawet opcja podania znieczulenia.

Po zabiegu – rekonwalescencja i skutki uboczne

Tak jak w przypadku każdego zabiegu estetycznego przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę nasze zdrowie. Nie warto dla pięknego wyglądu ryzykować własnym zdrowiem, stąd istnieją pewne przeciwwskazania. Przede wszystkim zabiegowi nie wolno poddać się kobietom w ciąży/ karmiącym piersią. W tym okresie organizm kobiety nie może być narażony na żadne powikłania dla bezpieczeństwa jej i dziecka.

Stąd lekarzom nie wolno wtedy wykonywać zabiegu z nićmi PDO. Osoby z zapalnymi stanami skóry również muszą dla własnego bezpieczeństwa zrezygnować. Dodatkowe uszkodzenie tkanki, która przechodzi przez stan zapalny, może spowodować straszne w skutkach powikłania.

Przeciwwskazaniem są też różnego rodzaju zrosty i zwłóknienia w obrębie skóry i tkanek podskórnych, ponieważ tu również wprowadzenie nici może tylko wywołać dodatkowe powikłania. Osoby o stwierdzonej padaczce, chorobie psychicznej nie mogą poddać się zabiegowi z kwestii bezpieczeństwa.

Atak padaczkowy podczas nakłuwań może wywołać poważne uszkodzenia w tkance. Jest to ryzyko, którego nie wolno podejmować. Ostatnim przeciwwskazaniem jest jakiekolwiek zaburzenie krzepliwości krwi lub przyjmowanie leków, które mogą ją w jakiś sposób zaburzać. Nie jest to jednak w każdym wypadku czynnik wykluczający, dlatego najlepiej skonsultować wtedy się z osobą wykonującą zabieg.

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie siniaki, krwiaki lub zaczerwieniania. Nie należy się nimi przejmować. Jest to normalna reakcja organizmu na nakłucia na twarzy. Kilkanaście godzin powinno wystarczyć, żeby zasinienia zniknęły, a na ich miejsce pojawiły się pożądane efekty. Jeśli tak się jednak nie zdarzy, należy skontaktować się z lekarzem. Kilka dni po zabiegu należy też ograniczać mimikę twarzy.

Nadmierne ruchy twarzą spowodują przesunięcie się linii PDO i możemy uzyskać efekt przeciwny do pożądanego. Należy również nie wysilać się, nie wykonywać zbyt wielu ćwiczeń fizycznych oraz nie wykonywać zabiegów opartych o technologię laserową lub radiofalową, ponieważ mogą one roztopić nicie.

Rodzaje Nici PDO Cara

Nici Cara powstają przy współpracy 3 laboratoriów z Niemiec, Japonii i Korei. Są zatwierdzone przez KFDA oraz oznaczone symbolem GMP. Posiadają odpowiednie certyfikaty jakości i są wyprodukowane z najwyższą starannością przez najlepszej klasy specjalistów.

W zależności od splotu włókien, z których zbudowane są nici, można wyróżnić ich trzy główne rodzaje:

  • Nici MONO – jak sama nazwa wskazuje, są to pojedyncze włókna polidioksanonu. Stanowią podstawowy model nici, który stosuje się w celu ujędrnienia i podniesienia skóry.
  • Nici MULTI – budowa wskazanych nici cechuje się splotem minimum dwóch włókien polidioksanonu, które synergicznie dają trwalszy efekt w porównaniu z nićmi MONO.
  • Nici COG – cechujące się przyczepnością nici COG posiadają specjalne haczyki, które powodują natychmiastowe działanie anti-aging niezależnie od partii ciała, która poddana jest zabiegowi.

Nici PDO Cara MONO

Nici PDO Cara Mono to związki zbudowane z pojedynczych włókien polidioksanonu, które zostały wyróżnione przez producenta na dwa rodzaje:

  • Nici PDO Cara MONO Thread – dostępne w różnych wariantach rozmiarowych. Tak jak pozostałe nici Cara Thread, zostały potwierdzone przez KFDA i posiadają symbol GMP (Good Manufacturing Practice). Co więcej, są wynikiem współpracy  międzynarodowych producentów z Korei, Japonii oraz Niemiec i wykorzystywane są w celu poprawy jakości skóry twarzy i ciała, a także do modelowania sylwetki.
  • Nici PDO Cara MONO CLEAR Thread – niniejsze nici stanowią nowość na rynku medycyny estetycznej. Są to związki, które nie posiadają żadnych substancji koloryzujących – tak jak wskazuje sama nazwa, są one bezbarwne i dedykowane szczególnie osobom, które charakteryzują się cienką skórą i jasną karnacją. W ten sposób unikniemy potencjalnego prześwitywania nici.

Nici PDO Cara Multi Thread

Dwie skręcone wokół własnej osi nici wykazują nieco silniejsze oddziaływanie aktywujące syntezę białek w porównaniu z nićmi Cara Mono. Pełna biodegradacja związku następuje po upływie ok. 6 miesięcy, a pacjent może cieszyć się uwidocznionymi konturami twarzy, brakiem cellulitu, czy rozświetloną cerą.

Opakowanie zawiera 20 sztuk nici, które dostępne są w rozmiarach: 25/38,25/50,26/38,26/50 oraz 26/90. Dodatkowo, w zestawie znajduje się specjalna gąbka oraz igła służąca do aplikacji środka.

Cara Thread – nici z haczykami

Nici PDO Cara COG Thread to nici, które zakończone są haczykami, które mogą być ukierunkowane w różne strony. Wszystko zależy od typu igły – ostra dedykowana jest dla nici z haczykami w jednym kierunku, natomiast tępa nadaje się do nici z haczykami dwukierunkowymi i multi kierunkowymi.

Niniejszy rodzaj preparatu wykazuje właściwości anti-aging. Związki polidioksanonu sprawdzą się zatem jako nici liftingujące pod oczy, okolice nosa, czy w celu podniesienia skóry przy policzkach i wargach. Czas pełnej biodegradacji jest nieco dłuższy niż w przypadku wymienionych powyżej nici bez haczyków i trwa on od 8 do 12 miesięcy.

Nici PDO to obecnie jedno z najbardziej optymalnych rozwiązań w medycynie estetycznej. Potrafią poradzić sobie z wieloma problemami, których korekcja zazwyczaj wymaga inwazyjnego zabiegu. Są o wiele bezpieczniejsze i łatwiejsze w aplikacji niż reszta środków podawanych za pomocą iniekcji, a jej efekty utrzymywać potrafią się nawet do 24 miesięcy.

Jest to idealne i uniwersalne rozwiązanie dla osób, które postanowiły polepszyć swój wygląd przy pomocy medycyny estetycznej i nie wiedzą, jaki zabieg wybrać z ogromnego wachlarza oferowanego przez kliniki.

POBIERZ PEŁNY KATALOG NICI CARA PDO >

Zespół Dermatic