Literatura edukacyjna w branży estetycznej


Medycyna estetyczna to dynamicznie rozwijająca się branża, która stawia sobie za cel uwidacznianie piękna i redukcję niedoskonałości skórnych, które mogą być powodem kompleksów wśród szerokiego grona osób. Stanowi to główny powód powstawania nowych kuracji rewitalizujących skórę oraz udoskonalania znanych już zabiegów. Patrząc na rozwój rynku estetycznego, nasuwa się jeden główny wniosek: pogłębianie wiedzy w tym zakresie jest niezbędnym działaniem.

Dzięki profesjonalnej wiedzy jesteśmy w stanie wzbogacić swoją ofertę zabiegową, wyróżnić się na tle konkurencji i najważniejsze – w bezpieczny sposób zniwelować różnorakie problemy skórne naszych pacjentów i pozwolić im cieszyć się promienną cerą bez względu na wiek.

Obok niezbędnych szkoleń i kursów przeprowadzanych przez renomowane kliniki, warto zainteresować się poszczególnymi zabiegami na własną rękę. Zachęcamy zatem do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi dostępnymi na stronie hurtowni estetycznej Dermatic i podjęcia decyzji, który atlas medycyny estetycznej powinien znaleźć się w Twoim gabinecie!

Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej

366 stron poświęconych budowie i procesom zachodzącym wewnątrz tkanek twarzy. Znajdziemy tam wszelkie niezbędne informacje o proporcjach twarzy, funkcjonowaniu jej mięśni, mimice, unaczynieniu i unerwieniu. Autorzy “Twarz. Atlas Anatomii Klinicznej” wyróżnili także cechy poszczególnych obszarów twarzy. Możemy znaleźć informacje na temat okolicy oczodołowej, szyi, nosa i zatok przynosowych, ust oraz małżowiny usznej.

Ostatni rozdział został poświęcony procesowi starzenia się tkanek obszaru twarzoczaszki.

Rozważanym zagadnieniom towarzyszą drobiazgowe ilustracje. Podczas ich tworzenia wykorzystano przekroje rezonansu magnetycznego, co pozwala na dokładne zapoznanie się z anatomią warstwową twarzy. Znajdziemy tam 406 zdjęć prezentujących stosunki topograficzne struktur anatomicznych w okolicach twarzy z uwzględnieniem procesu starzenia się tkanek. Atlas anatomii klinicznej wyróżnia się także praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zabiegów chirurgicznych w tym obszarze.

Ilustrowany Atlas Mezoterapii Estetycznej

Atlasy do mezoterapii estetycznej szczegółowo opisują wszelkie procedury zabiegu. Aby ułatwić zrozumienie procesów zachodzących wewnątrz skóry, autorzy wykorzystują szczegółowe ilustracje przekroju tkanek. W ten sposób widzimy, jak aplikowane substancje oddziałują na komórki i jakie efekty są możliwe do osiągnięcia.

Skupiając się na aspekcie merytorycznym, należy podkreślić profesjonalne podejście do tematu zabiegu. “Ilustrowany Atlas Mezoterapii Estetycznej” wyjaśnia, czym jest mezoterapia, jakie substancje stosuje się podczas kuracji, kto może zostać do niej dopuszczony oraz jakie techniki i materiały są wykorzystywane. Co więcej, wskazano niezbędną dokumentację oraz porady organizacji pracy, co niewątpliwie ułatwi i przyspieszy przeprowadzanie zabiegu.

Atlas mezoterapii – dlaczego warto z niego korzystać?

Niniejsze materiały edukacyjne to niezwykle praktyczne spojrzenie na mezoterapię. Dzięki opisom poszczególnych przypadków dowiemy się jak zredukować opadający podbródek, zniwelować problem łysienia androgenowego, czy też pozbyć się cellulitu z obszaru brzucha i ud. Atlas mezoterapii estetycznej to świetne źródło uzupełnienia wiedzy, a zawarte w nim pomoce dla terapeutów w postaci broszur informacyjnych i wzorów dokumentów z pewnością staną się dużym ułatwieniem ich pracy

Wypełniacze – Ilustrowany Atlas Kliniczny

Wypełniacze – Ilustrowany Atlas Kliniczny” został wydany w 2018 r. – stanowi więc świeżą dawkę informacji na temat aplikacji wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej. Znajdzie swoje zastosowanie wśród doświadczonych specjalistów, którzy przeprowadzają już zabiegi z wykorzystaniem substancji wypełniających, jak i okaże się pomocny dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z medycyną estetyczną. Zamieszczone fotografie kliniczne przedstawiają bowiem, jak stosować techniki iniekcyjne “krok po kroku” oraz jakimi narzędziami można przeprowadzić iniekcję.

Opisywany atlas obrazuje wpływ czasu na stan skóry człowieka oraz metody, które mają na celu go możliwie spowolnić, czy zredukować powstałe już zmiany. Po zapoznaniu się z opisywanymi procesami terapeuta będzie w stanie ocenić, która z technik powinna zostać zastosowana, by maksymalnie spełnić oczekiwania pacjentów i w bezpieczny sposób uzyskać długotrwałe efekty.

Atlas zastosowania toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa, znana wszystkim pod nazwą “botox”, aplikowana jest w głąb skóry pacjenta w celu wygładzenia zmarszczek, uzupełnia nierówności w jej strukturze, czy też zniwelowania problemu nadpotliwości dłoni i stóp. To właśnie zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej stały się przedmiotem rozważań w atlasie estetycznym pt. Atlas zastosowania toksyny botulinowej w medycynie estetycznej: dawkowanie, miejsca iniekcji, stosowanie”.

W monografii opracowano procedury podczas iniekcji botoxu w różne obszary skórne. Opisane zostały przypadki redukcji poziomych zmarszczek na czole, uniesienia brwi, złagodzenia uśmiechu dziąsłowego oraz wygładzenia linii marionetki i pionowych pasm w obrębie szyi. Atlas przedstawia również, jak powinna wyglądać konsultacja z pacjentem, zaczynając od podstawowej rozmowy, po badanie, ocene jego stanu zdrowia i skóry oraz stworzenie koniecznej dokumentacji.

Oczywiście, całość rozpoczyna klarowna definicja toksyny botulinowej. Można dowiedzieć się o jej zastosowaniu w przeszłości, poznać mechanizm jej działania, strukturę, stopień toksyczności, działania kliniczne oraz co należy zrobić, w przypadku niepowodzenia leczenia.

Aesthetic Business – niezbędnik zabiegowca 

Podręczniki medyczne to nie jedyne źródło wiedzy, z którego możemy czerpać wartościowe informacje na temat zabiegów estetycznych i wykorzystywanych do nich specyfików. W ofercie hurtowni internetowej Dermatic dostępne jest również czasopismo dedykowane specjalistom działającym na rynku medycyny estetycznej – Aesthetic Business.

Nie bez powodu określa się go mianem niezbędnikiem zabiegowca. W magazynie poruszone zostają kwestie związane z prowadzeniem gabinetów estetycznych. Dzięki lekturze poznamy prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej w tym zakresie oraz dowiemy się, jakie są procedury zatrudniania pracowników i gospodarowania odpadami medycznymi.

Czasopismo Aesthetic Business wydawane jest co dwa miesiące i znajdziemy w nim proponowane rozwiązania na różnorakie problemy skórne. Autorzy podchodzą do tematu pielęgnacji o skórę w sposób holistyczny, podpowiadając, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta przed zabiegami estetycznymi oraz tłumacząc, jaki wpływ na naszą skórę ma odpowiedni poziom nawodnienia.

Aesthetic Business to także dawka nowości ze świata medycyny estetycznej, rozmów z profesjonalistami w tej dziedzinie i informacji o zbliżających się wydarzeniach, na których z pewnością nie może nas zabraknąć.

Literatura edukacyjna w Dermatic 

Hurtownia estetyczna Dermatic zachęca do nieustannego uzupełniania swojej wiedzy i śledzenia nowości na rynku medycyny estetycznej. Bez względu na to, czy możemy pochwalić się wieloletnim stażem w tej dziedzinie, czy dopiero zagłębiamy się w tematykę zabiegów, powinniśmy wykorzystać możliwość korzystania z tak profesjonalnych materiałów edukacyjnych i przyswajać nowe informacje, które z całą pewnością znajdą swój wymiar praktyczny w naszej pracy.

 

Zespół Dermatic