Germiane de Capuccini – w służnie piękna


Germiane de Capuccini to marka stworzona w 1964r. przez wyjątkową kobietę Carmen Vidal, która wychowywana w Algierze obserwowała rytuały pielęgnacyjne kobiet, a dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym w Paryżu, stworzyła wyjątkowe produkty kosmetyczne, łączące w sobie siłę natury i naukowe podejście.

Germaine de Capuccini koncentruje się na urodzie i potrzebach kobiet, podkreślając ich wyjątkowość, niepowtarzalność i wewnętrzne piękno. Dlatego w logo marki pojawił się łabędź , jako symbol doskonałości, piękna, czystości, godności i wdzięku.

Profesjonalizm, jakość, innowacyjność i integralność to wartości, które stanowią istotę Germaine de Capuccini i pozostają niezmienne od ponad pół wieku.

Od samego początku troska o środowisko jest głęboko zakorzeniona w filozofii firmy. Germaine de Capuccini zawsze ma i zawsze zobowiązuje się dbać o otaczający nas świat. Niezależnie od tego, czy jest to logistyka dostaw, personel czy klienci – celem jest działanie w sposób przyjazny dla naszej planety i wszystkich jej mieszkańców

1. CO2 Zero

W ramach projektu CO2 zero, certyfikowany jako pierwsza profesjonalna firma do pielęgnacji skóry, która zobowiązała się do kompensacji i redukcji emisji CO2.

2. Wolni od okrucieństwa

Marka kategorycznie odrzuca możliwości testowania na zwierzętach i podejmuje środki, aby nie dopuścić do okrucieństwa wobec zwierząt na żadnym etapie naszych działań.

3. NIE celofanowi

Od 2019 r marka nie pakuje produktów w celofan ani nie dołącza drukowanych wkładek, aby ograniczyć zużycie tworzyw sztucznych i dążyć do osiągnięcia celu neutralizacji emisji dwutlenku węgla.

Germaine de Capuccini to wysoka jakoś produktów opartych o innowacyjne składniki aktywne otrzymywane w procesach biotechnologicznych. To naturalne i czyste mikrobiologicznie substancje, inspirowane naturalnymi składnikami roślinnymi, spełniające najwyższe standardy jakości.

Dzięki badaniom, ciągłemu dążeniu do rozwoju i odwadze do innowacji, marka posiada jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów w Europie, gdzie tworzą swoje prestiżowe formuły z najbardziej zaawansowanymi składnikami aktywnymi i technologią kosmetyczną.

Kontroli poddawane jest wszystko, co wchodzi w skład produktów, a współpracujący eksperci w dziedzinie pielęgnacji skóry i naukowcy pracują zgodnie ze standardami produkcji farmaceutycznej, rygorystycznie testując każdy produkt, aby zagwarantować jego jakość i skuteczność

Germaine de Capuccini wdrożyła i uzyskała certyfikat – Zintegrowanego Systemu Zarządzania (kontrola jakości, ochrona środowiska, przyjazne miejsce pracy), pozwalający zachować najwyższe standardy jakościowe.

  • ISO 9001 System Zarządzania Jakością, który gwarantuje jakość procesu produkcyjnego Germaine de Capuccini.
  • ISO 14001 System Zarządzania Środowiskowego, który potwierdza zarządzanie produkcją w sposób przyjazny środowisku naturalnemu.
  • ISO 22716 System Zarządzania Produkcją, który potwierdza, że Germaine de Capuccini stosuje Dobrą Praktykę Produkcyjną Kosmetyków.
  • Jest pierwszą firmą w branży profesjonalnej kosmetyki pielęgnacyjnej, zaangażowaną aktywnie w proces redukcji CO2.
  • Posiada Certyfikat CO2 zero (EC-2007/A001), który potwierdza, że firma przestrzega zasad oraz kryteriów dotyczących emisji dwutlenku węgla ustalonych m.in. w Dyrektywie 2003/87/CE

Wszystkie  produkty i zabiegi są wynikiem wieloletnich badań, które doprowadziły do ​​stworzenia jednych z najbardziej znanych na świecie formuł.

Wspieranie kobiet chorych na raka

Germaine de Capuccini jest jedną z dziesięciu firm, które tworzą Fundację STANPA. Projekt ten jest promowany przez STANPA (Krajowe Stowarzyszenie Perfumerii i Kosmetyków) i ma na celu wdrożenie programu „Look Good, Feel Better” w Europie; wspieranie kobiet chorych na raka.

Aby pomóc osobom niepełnosprawnym wzrokowo, a tym samym zwiększyć ich osobistą autonomię, Germaine de Capuccini używa języka brajla na opakowaniach swoich produktów detalicznych. Firma była pierwszą, która to zrobiła, nawet zanim przemysł farmaceutyczny zaczął się angażować.

„Piękno to siła, to urok, to przede wszystkim osobista postawa, duchowa cecha” Carmen Vidal.

Profesjonalna linia kosmeceutyków oraz peelingów już dostępna na dermatic.pl! Kliknij TUTAJ aby zamówić.

 

Zespół Dermatic

źródło: www.germaine-de-capuccini.com