Czynniki enzymatyczne i HA = innowacja 2018!


Nowe wyzwanie w leczeniu i zapobieganiu  patologiom związanym ze zwłóknieniem tkanek! PBSerum to suma badań biotechnologicznych i kosmetycznych. Inicjały „pb” odnoszą się do Proteos Biotech, firmy, która opracowuje bioaktywne enzymy występujące we wszystkich produktach. Długie lata badań w sektorze farmaceutycznym i kosmetycznym pozwoliły wnieść zaawansowaną technologię do świata piękna, tworząc PBSerum.

Biotechnologia pbserum MEDICAL

Proteos Biotech wprowadziło na rynek nową linię produktów: pbserum MEDICAL. To nowa i innowacyjna linia produktów estetycznych wyspecjalizowanych w leczeniu patologii skórnych, związanych ze zwłóknieniem.

Laboratoria biotechnologiczne Proteos Biotech są liderami w procesach rozwoju i produkcji, regulowanych i opartych na wysokich standardach bezpieczeństwa i posiadających najwyższą jakość potwierdzoną przez ISO.
Biotechnologia dotyczyła badań i rozwoju najnowocześniejszych zasobów i udowodnionej skuteczności ich zastosowania dla branży estetycznej i spełnia najwyższe kryteria jakości:

 1. Certyfikat: AEMPS jako producenta produktów higienicznych do iniekcji klasy III.
 2. Kontrole: Regularne kontrole przez inspekcje BSI i KIWA
 3. ISO: Proteos Biotech posiada ISO 13485, który kwalifikuje się do produkcji i sprzedaży produktu sanitarnego klasy III.

Enzymy

Enzymy to białka, które istnieją w naszym ciele i selektywnie kierują procesami metabolicznymi. Ich funkcją jest tworzenie i rozkładanie związków. Enzymy w PBSerum Medical są oczyszczane przez liofilizację, aby osiągnąć najwyższe standardy czystości i jakości na rynku.

Enzymy białek Biotech to: lipaza, kolagenaza i liaza. Działają synergicznie, aby zwalczać procesy fibrotyczne.

Rekombinowane enzymy są wysoce selektywne i każdy wywiera swoje działanie na określone problem.

Zaletą stosowania rekombinowanych enzymów jest produkcja biotechnologiczna za pomocą mikroorganizmów. Ten system produkcji pozwala uzyskać czystsze enzymy o prostszej strukturze. W rezultacie produkty są bardziej skuteczne i hipoalergiczne.

Liofilizacja

Enzymy od PBSerum Medical są oczyszczane przez liofilizację. Liofilizacja to metoda konserwacji przez odwodnienie, przez którą produkt poddawany jest szybkiemu zamrażaniu.

Proces liofilizacji stanowi poprawę stabilności produktów. Enzymy zachowują w 100% swoje właściwości, bez konieczności dodawania środków konserwujących. Produkcja w czystym pomieszczeniu klasy A pozwala dodatkowo również uzyskać produkty sterylne. Dzięki temu ich ważność nie zmienia się nawet przez 15 lat!

Przechowywanie produktów PBSerum nie wymaga niskich temperatur.

Wydajność i bezpieczeństwo

Skuteczność enzymów PBSerum Medical została udowodniona w badaniach in vitro i in vivo . Wyniki in vivo wykazują doskonałą odpowiedź w leczeniu patologii związanych ze zwłóknieniem, z widocznymi wynikami z pierwszego zastosowania.

Ponadto, dzięki właściwościom rekombinowanych enzymów i konserwacji przez liofilizację w sterylnym środowisku, produkty wykazały wysoki poziom bezpieczeństwa.

Innowacja

Siła nowych metod leczenia oparta jest na kwasie hialuronowym o wysokiej masie cząsteczkowej, który można łączyć z enzymatycznymi koktajlami specjalnie zaprojektowanymi i sformułowanymi w celu zaatakowania różnych rodzajów zwłóknienia.

Kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej i lekko usieciowanym ma właściwości przeciwzapalne i regeneracyjne oraz stymuluje regenerację włókien kolagenowych w uszkodzonej tkance.

Procesy produkcyjne i kontrolne znacznie zwiększają efektywność aktywów PBS, gwarantując widoczne rezultaty w krótkim czasie.

Produkty

PBSerum to trzy innowacyjne produkty, z których każdy składa się z trzech rekombinowanych enzymów: kolagenazy, lipazy i liazy.

Można je nakładać na całe ciało. W zależności od produktu PBSerum stężenie poszczególnych enzymów jest różne. Tak więc, każdy produkt jest odpowiedni dla jego własnych specyficznych wskazań, ale zawsze wykorzystuje wszystkie trzy enzymy.

 

PBSerum HA 1.5

PBSerum HA 1.5 jest kwasem hialuronowym o wysokiej masie cząsteczkowej (8 mg / ml) i nieznacznie usieciowanym. Działa przeciwzapalnie, regeneracyjnie i stymuluje reorganizację włókien kolagenowych w uszkodzonych tkankach.

Dzięki swojej charakterystyce idealnie nadaje się do hamowania, zwalczania i zapobiegania pojawieniu się zwłóknienia, będącego podstawą naszego leczenia. PBSerum HA 1.5 jest kompatybilne z użyciem odczynników enzymatycznych o różnej intensywności.

Dermatic oferuje 3 rodzaje:

1. Odczynnik enzymatyczny WYSOKI

Wskazany w leczeniu procesów zwłóknienia opornego, takich jak wszelkiego rodzaju blizny, zwłóknienie pooperacyjne lub zapalenie tkanki łącznej.

Rozkłada i eliminuje amorficzne, zdezorganizowane i dysfunkcjonalne włókna kolagenowe obecne w skórze właściwej tkanki włóknistej i bliznowatej.

Niszczy on ściany kolagenowe obecne w włóknistych guzkach.

Wskazania

• Leczenie i zapobieganie pooperacyjnemu zwłóknieniu.
• Blizny przerosłe, atroficzne i keloidowe.
• Integracja przeszczepów skóry u pacjentów po oparzeniach
• Rozstępy.
• Pomarańczowa skóra.

2. Odczynnik enzymatyczny ŚREDNI

INNOWACJA 40 KONGRESU I TARGÓW LNE W KRAKOWIE!

Pomaga wyeliminować skupiska tłuszczu związane ze zwłóknieniem.

Stymuluje metabolizm lipidów i degradację trójglicerydów w celu zmniejszenia objętości adipocytów w obszarach z nadmiernym nagromadzonym tłuszczem.

Wskazania

 • Zwłóknienie z nagromadzeniem tłuszczu.
 • Tłuszczaki
 • Lipoliza

3. Odczynnik enzymatyczny NISKI

Przyczynia się do zmniejszenia zatrzymywania płynów w procesach zwłóknienia, które występują z obrzękiem.

Degradacja molekuł polisacharydowych odpowiedzialnych za wychwyt wody, z następującym po niej uwolnieniem zatrzymanej w nich cieczy w celu zmniejszenia obrzęku w dotkniętych tkankach.

Wskazania

 •  Obrzęk związany ze zwłóknieniem
  Worki okołogniskowe z nadmiarem tłuszczu i / lub zatrzymaniem płynów
  Utrwalanie wiotkie

 

Wszystkie materiały, które mogą być dla Ciebie przydatne w pracy w gabinecie tj:

 • Informacje o produkcie
 • Studium przypadków
 • Opisy  terapii
 • Zdjęcia przed i po
 • Materiały do pobrania, zdjęcia, filmy itd…

… znajdziesz na oficjalnej stronie PBSerum Medical TUTAJ>

 

Zespół Dermatic