Mezorollery i akcesoria – na co zwrócić uwagę przy zakupie


Mezoroller (derma roller) to rewolucyjne urządzenie do zabiegów przeprowadzanych na twarzy lub ciele, polecany szczególnie przy mezoterapii mikroigłowej. Ostatnimi czasy stał się bardzo popularny i stanowi alternatywę dla terapii laserem czy zabiegów estetycznych.

Stosowanie takiego rollera może odbywać się zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych pacjenta. Składa się on z niedużego obrotowego wałeczka, który posiada na swej głowicy kilkaset igiełek. Pomimo tego ich cel jest taki sam – przywrócenie elastyczności i sprężystości skórze.

Terapia rollerem pomaga również zniwelować drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny, cellulit i rozstępy a ponadto niezwykle wpływa na absorpcję kosmetyków w głąb ciała.

Mezoroller jak używać?

Przed: Oczyścić i dokładnie zdezynfekować skórę z drobnoustrojów, resztek makijażu lub nadmiaru sebum. Dodatkowo warto wykonać peeling poddanego leczeniu obszaru, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

W trakcie: Zaaplikować odpowiedni do potrzeb pacjenta preparat. Ważne, aby dobrze go wmasować w skórę przed rozpoczęciem rolowania. Tak przygotowane miejsce gotowe jest na iniekcję.

Masaż urządzeniem należy wykonywać ruchami pionowymi, poziomymi oraz po przekątnej kilka razy, aż do momentu zaczerwienienia skóry, następnie zmienić obszar. Zalecane jest, aby naciągać skórę wolną ręką podczas rolowania, co zwiększy efektywność terapii.

Czas wykonywania 15-20 minut.

Po: Nałożyć serum lub maseczkę łagodzącą celem nawilżenia podrażnionej skóry. Do tygodnia po zabiegu nakładać intensywne kremy oraz unikać szkodliwego promieniowania UV. Natomiast przez 2 dni od wykonania terapii wystrzec się wizyt w solarium, na basenie, saunie i picia alkoholu.

Nie nakładać makijażu przez minimum 12 godzin.

Proces gojenia

Poprzez wiele nakłuć naskórka (warstwa rogowa), tworzą się mikrokanaliki, które intensywniej wchłaniają nakładane preparaty odżywcze. Taka reakcja skóry jest naturalnym działaniem obronnym przed uszkodzeniem zewnętrznym.

Tworzy się mały stan zapalny, aktywując przy tym pobudzenie fibroblastów. Najpóźniej po upływie godziny od rozpoczęcia mikronakłuwania, kanaliki zamykają się.

Kolejny etap powoduje zwiększenie ilości i formowanie komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu oraz elastyny. Trwa on około 8 tygodni, rozpoczynając się po mniej więcej 5 dniach od zabiegu.

Ostatni etap gojenia się naskórka trwa najdłużej, bo od 8 tygodni do 1 roku od terapii i polega na kształtowaniu oraz usieciowaniu się nowych komórek macierzystych.

Częstotliwość wykonywania zabiegu

Permanentne rolowanie może przyczynić się do uszkodzenia struktury skóry. Dlatego zalecana jest terapia minimum 5 wizyt w gabinecie, przeprowadzanych średnio co tydzień.

Nie należy wykonywać zabiegu, gdy skóra jeszcze się nie wygoiła po poprzednim. Do leczenia używa się różnych rollerów, dlatego też częstotliwość wykonywania zależna jest od długości igieł na głowicy.

Zatem:

 • Igły 0,25 mm – możliwe zabiegi co 2 dni,
 • Igły 0,50 mm – nie więcej niż 1 raz na tydzień,
 • Igły 1,00 mm – nie więcej niż co 2-3 tygodnie,
 • Igły dłuższe niż 1,00 mm – co 6-8 tygodni.

Efekty zabiegu:

Na efekty jakie za sobą niesie terapia rollerem trzeba poczekać nawet rok, choć zazwyczaj jest to od 6 do 9 miesięcy, w zależności od kondycji, pielęgnacji i stanu zdrowia skóry. Mezoroller działa na takie partie skóry jak:

 • Zmarszczki – wygładzenie, spłycenie, spowolnienie procesu starzenia się, produkcja kolagenu
 • Blizny – ujednolicenie, stopniowe usuwanie śladów potrądzikowych
 • Przebarwienia – szczególnie te potrądzikowe, rozświetlenie i rozjaśnienie, regeneracja
 • Rozszerzone pory – zminimalizowanie zagłębień oraz trądziku, zwiększona absorpcja kosmetyków zwężających pory
 • Cellulit – ujędrnienie, napięcie skóry
 • Rozstępy – zmniejszenie, rozjaśnienie

Jaki mezoroller wybrać?

Przyrządy dostępne na rynku kosmetycznym różnią się od siebie kształtem, szerokością wałka, ilością oraz wielkością igieł i materiałem, z którego są wykonane. Wyodrębnić można urządzenia manualne, do precyzyjnie wykonywanego zabiegu lub zasilane elektrycznie, z wibracją nawet kilka tysięcy obrotów na minutę.

Niemniej jednak bardzo istotnym czynnikiem w procesie wyboru są odpowiednio przyznawane certyfikaty urządzeniom, takie jak ISO czy FDA.

Gwarancja potwierdza jakość i wykonanie rollera medycznego, dlatego warto kupować takie urządzenia w specjalnych sklepach i hurtowniach kosmetycznych, jak dermatic.com.pl.

Mezorollery poniżej 100 zł. nie będą stanowić skutecznie wykonanej i oczekiwanej terapii. Zalecane jest zatem kupno profesjonalnych przyrządów medycznych. Serwis w swojej ofercie sprzedażowej, dysponuje pięcioma różnymi rollerami do ciała bądź skóry oraz wymiennymi głowicami.

Znaleźć można także stempel do zabiegów manualnych, stanowiący specjalną wersję urządzenia czy zestaw kosmeceutyków z mini rollerem.

1.Medyczny ręczny roller DTS/GENOSYS z wymienną głowicą o zróżnicowanej długości igieł, tj.: 0,25 mm, 0,5 mm, 1,00 mm, 1,5 mm oraz 2,0 mm. Jest to oryginalny derma roller do zabiegów na ciało, który ma pomóc w walce z cellulitem i rozstępami oraz ma nadać sprężystości skórze po gwałtownym odchudzaniu czy z powodu naturalnego procesu starzenia.

W zestawie znajdują się dwie głowice o łącznej liczbie 900 igiełek, co pozwala niewątpliwie zwiększyć efektywność terapii. Skrócony zostaje również czas rolowania dużych powierzchni ciała.

Pożądane działanie: poprawa napięcia skóry na ciele oraz twarzy w kilka dni od pierwszego zabiegu, poprawa kolorytu, redukcja drobnych zmarszczek i bruzd, zgrubienie skóry bez jej uszkodzenia oraz brak innych efektów ubocznych.

2.Medyczny roller manualny GENOSYS z niewymienną typową głowicą do zabiegów na twarz. Posiada 450 igiełek o grubości 0,2 mm oraz w wersjach rozmiarowych: 0,25 mm, 0,5 mm, 1,00 mm, 1,5 mm i 2,0 mm.

Dodatkowo “diamentowy” kształt derma rollera, zmniejsza powierzchnię nakłucia, a co za tym idzie – doznania bólowe w czasie terapii. Wskazania do zabiegu to przede wszystkim redukcja zmarszczek, usunięcie przebarwień, odmłodzenie okolic oczu, szyi, dekoltu i dłoni, zmniejszenie cellulitu oraz rozstępów.

Dodatkowo urządzenie ma również zastosowanie w terapiach przeciw nadmiernemu wypadaniu włosów i łysieniu.

Pożądane działanie: zwiększenie napięcia skóry na twarzy, szyi i innych miejsc poddanych zabiegowi, redukcja zmarszczek i bruzd, zminimalizowanie naczynek, pobudzenie wzrostu włosów oraz brak efektów ubocznych stosowania.

3. Medyczny roller wibracyjny DTS/GENOSYS z wymienną głowicą na napęd elektryczny. Przeznaczony szczególnie do zabiegów na twarz.

Urządzenie wywołujące wibracje – 6000 obrotów na minutę, posiada 450 igiełek o grubości 0,2 mm w “diamentowym” kształcie głowicy. Do mezo rollera, firma Dermatic oferuje także dwie nakładki o standardowej oraz wąskiej wersji.

Dostępne długości igieł to: 0,25 mm, 0,5 mm, 1,00 mm, 1,5 mm. Wskazania do zabiegu: redukcja zmarszczek, rewitalizacja i rozjaśnienie skóry, odmłodzenie okolic oczu, szyi, dekoltu oraz dłoni, terapia przeciw rozstępom, usuwanie blizn.

Pożądane działanie: poprawa napięcia na skórze poddanej zabiegowi, usuwa drobne zmarszczki i bruzdy, normalizuje koloryt, pobudzenie wzrostu włosów, bez żadnych efektów ubocznych.

4.Medyczny roller manualny GENOSYS z wymienną głowicą przeznaczony głównie do zabiegów okolic oczu, miejsc trudno dostępnych i terapii na skórze głowy. Głowica ma 180 igiełek o grubości 0,2 mm w “diamentowym” kształcie.

Derma roller dostępny jest w wersji: 0,25 mm, 0,5 mm, 1,00 mm, 1,5 mm i 2,0 mm. Wskazania do zabiegu to m.in. redukcja zmarszczek i przebarwień, odmłodzenie szczególnie okolic oczu oraz innych partii ciała, ujędrnienie skóry, zmniejszenie cellulitu i usunięcie blizn.

Pożądane efekty: wizualne zwiększenie napięcia skóry w miejscach trudno dostępnych dla standardowych głowic, wygładzenie głębokich zmarszczek, wyrównany koloryt skóry, bez niechcianych skutków ubocznych.

5. Mesoboost Derma Roller to specjalistyczne urządzenie przeznaczone do manualnej mezoterapii mikroigłowej. Polega ona na mechanicznym nakłuwaniu naskórka celem pobudzenia oraz stymulacji kolagenu do powstawania nowych włókien.

Roller niewielkich rozmiarów jest zbudowany z obrotowego wałka i 192 igieł o długości 1 mm.

Pożądane działanie: wygładzenie zmarszczek, wzmocnienie naczynek, ujędrnienie skóry oraz jej intensywne nawilżenie.

6.Stempel firmy GENOSYS to odmienna wersja medycznego derma rollera do silnej aktywności obszarów skórnych, trudnych do usunięcia zmian typu blizny (potrądzikowe), zmiany pigmentacyjne oraz miejscowe przebarwienia.

Urządzenie składa się z lekko zaokrąglonego stempla z 140 igłami, by wchodziły one prostopadle w skórę. Roller jest bardzo poręczny w użyciu.

Pożądane działanie: regeneracja obszarów skórnych poddanych zabiegowi, przebudowa źle usieciowanych włókien macierzystych, znaczna produkcja nowego kolagenu, pobudzenie krążenia w problematycznych miejscach na ciele (głowa), wypełnienie blizn.

7.Zestaw GENOSYS EyeCell to kosmeceutyki specjalnie przygotowane do użycia z derma rollerem, skutecznie pielęgnujące okolice oczu. W składzie znaleźć można:

 • 1 sztukę mini derma roller’a zwiększającego absorpcję kosmetyków
 • 10 ml serum pod oczy, redukujące m.in. głębokie zmarszczki i cienie
 • 60 sztuk płatków pod oczy, które są wilgotne i łagodzą podrażnienia powstałe na skórze
 • 20 ml kremu pod oczy, do zastosowania po zabiegu wspomagając jego efekty.

Zestaw przeznaczony w głównej mierze do pielęgnacji wrażliwych okolic oczu, ale może być stosowany również w obszar wokół ust.

Przechowywanie mezorollera

Należy pamiętać, iż każda głowica rollera jest przeznaczona tylko indywidualnie dla jednej osoby. Po każdym zabiegu konieczne jest umycie wałka i igiełek ciepłą, bieżącą wodą oraz spryskanie środkiem dezynfekującym.

Urządzenie powinno zostać umieszczone w specjalnie przystosowanym do tego sterylnym pudełku, oznaczonym imieniem i nazwiskiem pacjenta.

 

Zespół Dermatic