Zabiegi na twarz po 40 – sposób na odmłodzenie


Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Wybierane są z powodu różnych problemów skórnych – od pogłębiających się zmarszczek, utraty owalu twarzy, powstałych blizn potrądzikowych, czy zmian w kolorycie skóry. Pielęgnacja twarzy w domowym zaciszu i kosmetyki dostępne w zwykłych drogeriach mogą przynosić jedynie znikome efekty, a czasem nawet pogorszyć stan naszego naskórka. Dodajmy do tego negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych jak dym papierosowy, promieniowanie słoneczne oraz nieprawidłowa dieta. Niezależnie od defektu skórnego i wieku, w jakim jesteśmy, medycyna estetyczna stara się odnaleźć rozwiązanie na poprawę naszego wyglądu.

Szczególną grupą osób, które interesują się dostępnymi kuracjami kosmetycznymi, są pacjenci po 40 roku życia. To właśnie w tym okresie na skórze coraz bardziej uwydatniają się efekty przemijającego czasu jak zmarszczki, bruzdy, fałdy, czy plamy. Niewątpliwie, najlepszym sposobem na zredukowanie oznak starzenia i zmęczenia będzie poddanie się zabiegowi, który poprawi wygląd skóry, a co za tym idzie, przyczyni się do wzmocnienia pewności siebie.

Słyszałaś o szerokiej ofercie niejednego gabinetu kosmetycznego, ale nie wiesz jaki zabieg na twarz po 40 okaże się dla Ciebie odpowiedni? Zapraszamy do lektury, by sprawdzić jakie efekty przynoszą poszczególne zabiegi medycyny estetycznej dedykowane dla pacjentów w tym przedziale wiekowym – być może znajdziesz odpowiednią kurację dla siebie.

Zabiegi medycyny estetycznej po 40

Nazwy zabiegów medycyny estetycznej słyszy się niemal wszędzie – telewizja, radio, czy wypowiedzi gwiazd z czerwonego dywanu reklamują efekty mezoterapii, lipofillingu i peelingu medycznego. Czas przyjrzeć się z bliska najskuteczniejszym zabiegom medycyny estetycznej po 40 roku życia, zobaczyć jak wygląda ich przebieg, ile kosztują oraz jakich rezultatów można się po nich spodziewać.

Wampirzy lifting

Nazwa może nie brzmi zbyt zachęcająco, ale efekty z pewnością zachwycą każdego pacjenta. Wampirzy lifting polega na iniekcji osocza bogatopłytkowego w głąb skóry, które przyczynia się do redukcji zmarszczek i poprawy jędrności twarzy. Wskazany materiał zostaje pobrany z własnej krwi pacjentki – jest to więc w pełni naturalny preparat, który idealnie sprawdzi się dla osób, u których można zaobserwować reakcje alergiczne na składniki aktywne wykorzystywane przy innych kuracjach estetycznych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wampirzy lifting jest bezpiecznym zabiegiem, który nie wywołuje alergii i uczuleń, jednak nie oznacza to, że wszyscy mogą z niego skorzystać. Ze względu na aspekty zdrowotne istnieje parę wykluczeń, do których zalicza się:

 • ciąża i karmienie piersią
 • choroby krwi
 • zmiany ropne i opryszczki
 • choroby nowotworowe
 • choroby wątroby

Przebieg zabiegu

Po uprzedniej konsultacji ze specjalistą, który wyraził zgodę na przeprowadzenie terapii, można przystąpić do praktycznej części zabiegu, który rozpoczyna się od pobrania próbki krwi pacjenta, odwirowaniu jej w specjalnym urządzeniu i wydzieleniu osocza bogatopłytkowego. Do odseparowanej substancji dodaje się jedynie odczynnik odpowiedzialny za aktywację białek i tak przygotowany preparat wstrzykiwany zostaje w ustalone wcześniej miejsce – mogą być to okolice twarzy, jak i dłonie, czy dekolt.

Efekty wampirzego liftingu

Wiele mówi się, że zabiegi na twarz po 40 wiążą się z niepożądanymi efektami ubocznymi. W przypadku wampirzego liftingu nie musimy obawiać się takich komplikacji. Jest to całkowicie biokompatybilna kuracja, która wyklucza wystąpienie jakichkolwiek reakcji alergicznych. Możemy cieszyć się jedynie pozytywnymi efektami zabiegu, takimi jak:

 • redukcja zmarszczek
 • poprawa jakości skóry
 • wygładzenie
 • ujednolicenie kolorytu
 • lepsze ukrwienie
 • uniesienie twarzy

W niektórych przypadkach zaleca się powtarzanie zabiegu w celu uzyskania maksymalnych efektów. Co do zasady, jest to bardzo indywidualna kwestia, którą należy przedyskutować z kosmetologiem odpowiedzialnym za prowadzenie kuracji.

Koszty zabiegu

Zastanawiając się jakie zabiegi na twarz po 45 roku życia okażą się rozwiązaniem naszych skórnych problemów, musimy wziąć pod uwagę również cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za wymarzone odmłodzenie.

W zależności od obszaru, na który zastosujemy wampirzy lifting, ceny wyglądają następująco:

 • okolice twarzy: od 400 do 1 800 PLN
 • podbródek i szyja: od 500 do 4 900 PLN
 • dekolt: od 500 do 4 500 PLN

Pamiętajmy także o kosztach konsultacji i badań krwi, które nie powinny przekroczyć kwoty 200 PLN.

Lipofilling

Zabiegi odmładzające na twarz po 40, które przyniosą długotrwałe efekty, wcale nie muszą być chirurgicznymi operacjami z użyciem skalpela. Przykładem takiej kuracji jest lipofilling – autologiczny zabieg polegający na wypełnieniu zmarszczek i ujędrnieniu skóry za pomocą tkanki tłuszczowej pacjenta, która po oczyszczeniu aplikowana jest przez wstrzykiwanie w wybrane miejsce na twarzy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu niezbędna jest konsultacja ze specjalistą z kliniki. Z pewnością do jego przeprowadzenia nie zostaną dopuszczone osoby, które kwalifikuje przynajmniej jeden z poniższych stanów:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby krwi
 • choroby nowotworowe
 • cukrzyca
 • stany zapalne okolic twarzy

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedza wykonanie znieczulenia. Można dokonać tego za pomocą kremu z lidokainą – szczególnie polecanym specyfikiem jest Lidooxin dostępny w ofercie sklepu internetowego www.dermatic.com.pl. Kolejny krok to pobranie tkanki tłuszczowej (zazwyczaj z okolicy bioder, ud i brzucha), odwirowanie jej i zaaplikowanie w problematyczne miejsce na twarzy. Takie działanie może służyć wypełnieniu zmarszczek i podkreśleniu konturów twarzy, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Efekty lipofillingu

Skóra w pierwszych godzinach po zabiegu może być nieco zaczerwieniona i opuchnięta – jest to jednak naturalna reakcja, która już po kilku godzinach samoistnie ustąpi, a my będziemy mogli cieszyć się takimi efektami jak:

 • redukcja zmarszczek
 • wypełnienie blizn
 • rozjaśnienie plam
 • wymodelowanie kształtu policzków
 • nawilżenie i rozjaśnienie skóry

Lipofilling to nie tylko szybkie odmłodzenie twarzy, ale również pozbycie się nadmiernych centymetrów w najbardziej problematycznych miejscach naszego ciała. Promienna skóra i płaski brzuch po 40stce? Z lipofilling to możliwe!

Koszty zabiegu

Cena lipofillingu zależy od miejsca, które poddamy kuracji oraz kliniki przeprowadzającej zabieg. Możemy oszacować przybliżone koszty w postaci:

 • ok. 5 000 PLN za twarz
 • ok. 6 000 PLN za twarz i szyję
 • ok. 7 000 PLN za twarz, szyję i dekolt

Peeling medyczny

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej to również peelingi medyczne, do których wykorzystywane są głównie kwasy – od migdałowego i pirogronowego, po glikolowy i mlekowy. Niniejsze zabiegi cieszą się uznaniem ze względu na wielokierunkowe działanie – nie tylko wypełniają zmarszczki i nawilżają skórę, ale również redukują blizny potrądzikowe i zmniejszają zmiany łojotokowe.

Możemy wybierać spośród różnych rodzajów peelingów w zależności od naszego defektu skórnego. Istnieją peelingi powierzchniowe, które przyczyniają się do poprawy napięcia skóry, oraz głębokie, odpowiedzialne za jej oczyszczenie i odmłodzenie.

Przebieg zabiegu

Na skórę twarzy zostaje rozprowadzony specyfik z kwasem o różnym stężeniu. W ten sposób można obserwować reakcję skóry i decydować o zwiększaniu intensywności preparatu. Po aplikacji następuje neutralizacja i nałożenie preparatu o działaniu łagodzącym i nawilżającym. Można odczuć delikatne pieczenie i “naciągnięcie” skóry. W przeciągu kilku dni naskórek zacznie się złuszczać – w tym okresie nie wolno wystawiać twarzy na promieniowanie UV oraz wykonywać żadnych peelingów podczas domowej pielęgnacji.

Przeciwwskazania do zabiegu

Peelingi medyczne to sprawdzone zabiegi po 40 tce, które pomogły niejednemu pacjentowi zwalczyć oznaki starzenia skóry. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań do tego typu kuracji, a między innymi:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • opryszczka
 • stany zapalne skóry
 • kuracje z użyciem retinoidów w okresie ostatnich 6 miesięcy
 • znamiona i brodawki w okolicach problematycznego obszaru
 • choroby nowotworowe
 • skóra po depilacji

Efekty peelingu medycznego

Oczyszczona skóra to tylko jeden z podstawowych efektów peelingu medycznego. Należy wyróżnić także następujące rezultaty:

 • rozjaśnienie przebarwień
 • ujednolicenie kolorytu
 • usunięcie plam i blizn
 • poprawa jakości i gęstości skóry
 • wypełnienie zmarszczek

Wspomniane wcześniej zabiegi wampirzego liftingu i lipofillingu gwarantują zauważalne efekty już po pierwszym zabiegu. W przypadku kuracji kwasami, na rezultaty będzie trzeba poczekać nieco dłużej – w zależności od skórnego problemu i rodzaju peelingu, z zabiegu należy korzystać w 3-6 seriach, powtarzalnych średnio co 21-28 dni.

Koszty peelingu medycznego

Określenie kosztów peelingu medycznego zależy od rodzaju peelingu i kwasu, na jaki się zdecydujemy. Przykładowo, za zabieg z wykorzystaniem kwasu ferulowego i retinolu w okolicach twarzy zapłacimy ok. 200-400 PLN. Wybór kwasu migdałowego w połączeniu z salicylowym to kwestia ok. 150-300 PLN, a kwas pirogronowy wyniesie nas od 150-400 PLN.

Wybierz zabieg odpowiedni dla siebie!

Jesteśmy świadomi, jakie zabiegi medycyny estetycznej po 40 są najczęściej wybierane przez klientki klinik kosmetycznych. Przedstawione propozycje kuracji to bezpieczne metody, które bez użycia skalpela odmłodzą i nawilżą skórę twarzy, szyi i dekoltu. Możemy zdecydować się na naturalny zabieg z wykorzystaniem własnego osocza lub tkanki tłuszczowej, który nie spowoduje żadnych reakcji alergicznych, czy też skonsultować się ze sprawdzonym dermatologiem i wspólnie zadecydować, jaki rodzaj kwasu zwalczy nasz skórny defekt. Niezależnie od metody, którą wybierzemy, pamiętajmy także o codziennej pielęgnacji skóry – dbajmy o zbilansowaną dietę, unikajmy dymu nikotynowego i stosujmy kremy z filtrem UV, dzięki czemu efekty wykonanego zabiegu zostaną z nami na dłużej.

Zespół Dermatic